Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
Cemoli D18
5 ay önce - Pts 17 Oca 2022, 22:14

Kaymakamlar için stajcık olan bir yer.

Diyorsunuz?

Kuzey09
5 ay önce - Sal 18 Oca 2022, 20:07

Sakın ha arkadaşlar böyle küçük ilçeler kapatılsın vs deyip de linç yemeyin bizim millet böyle ilçeleri terkedip büyükşehirde doğalgazlı evinde oturur ama köy kırsal edebiyatı yapar.Hele hele ilçesinin kapatılacağını duysa ortalığı ayağa kaldırır

Cemoli D18
4 ay önce - Cmt 05 Şub 2022, 00:27

2021 nüfus sonucuna göre ilçe merkezi ikâmetine kayıtlı 476 kişi var.

hamdiozgun

4 ay önce - Cmt 05 Şub 2022, 10:18

Bahsi geçen ilçe benim büyüklerimin geçmişte doğup yaşadığı yerdir. Ben köyüme, ilçeme ilk defa geçen sene gittim. 49 yaşındayım bu arada, köylerini ve yaylalarını gezdim. İlçe merkezinde 1 (bir) adet market var (A101) birkaç ta küçük esnaf, Cuma günü pazar kuruluyor (sadece 4 tezgah) köylerden insanlar o gün ilçe merkezine alışverişe geliyor. İlçe olmadan önce Kurşunlu ilçesine bağlıydık. Kurşunlu - Bayramören 25 km mesafe var ve yolu düz bir yol değil yani kış aylarında ulaşım sıkıntılı oluyor. Kış aylarında nufüs az olmasına rağmen Nisan ve Mayıs aylarında büyükşehirlerden gelen emekliler den dolayı nufüs bir hayli artıyor. İlçede bulunan devlet görevlisi sayısı 3 er kattan oluşan 2 bloklu sosyal konutu dolduracak kadardır. Bunların içine jandarma ve emniyet teşkilatı da dahildir.

Üsteki bilgiler ışığında sizler bu belediyenin kaldırılmasını hala düşünüyormusunuz.

MetUCI

1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 03:20

maalesef ilçe olmasıyla beraber daha da geriye gitti memleketim.

2000'li yılların ortasında bir hareketlenme oldu yamaç paraşütüyle ama işte küçük yerin büyük adamları derdi... Önce konaklama Kurşunlu'ya taşındı sonra hepten gitti paraşüt ki XL Dünya Şampiyonası Elemeleri yapılan Türkiye'deki en iyi rüzgarlardan birine sahip, sürekli mesafe rekoru kırılan bir etkinlikti ancak olmadı işte küçük hesaplar peşindeki vizyonsuz insanlar sebebiyle.

Yayla turizmi, doğa turizmi açısından adeta bir saklı cennet. Ankara'ya yaklaşık 160 km ancak yerlisi hariç bilinmez ki bu durum da böyle sessiz yerleri sevenleri çekiyor. Son yıllarda daha fazla sayıda karavan görür olduk.

Yediğim en lezzetli alabalık buradaydı ancak kapandı, tekrar açılmasını umuyorum.

Çadır ya da karavan kampı severleri Göl, Sarıkaya ve Karakuzu Yaylaları'na bekleriz

sayfa 12
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler