Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Resul GUL
3 ay önce - Pzr 20 Mar 2022, 00:11

İnönü Parkı'mızda yapılan sağlıklaştırma çalışmasını yerinde inceledik.

Yeşil alanları artırıp yapacağımız peyzaj düzenlemesiyle birlikte İnönü Parkı hak ettiği güzelliğe kavuşacak.

Kaynak Adana Buyükşehir Belediyesi

Resul GUL
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 00:12

İsmet İnönü Parkı'mızı ve çevre yollarını yeniliyoruz.

Yeni şelaleli havuz, yeni peyzaj, yeni oturma alanları, yeni yürüyüş yolları ve yeni tuvaletleri ile parkımız her yanıyla yepyeni, her yönüyle güvenli olacak.

Kaynak Adana Büyükşehir Belediyesi

egitimci toki
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 23:08

Parkın adı "İsmet İnönü Botanik Parkı" İsmet İnönü ile bu parkın ne alakası var? Niçin ismi verilmiş , kabul ediyorum ikinci cumhurbaşkanımız saygı duyarım fakat parka Adana ile ilgili yerel bir isim verilebilirdi. Botanik yazınca çok güldüm botanikle ne alakası var bu parkın?
Bu parkta genellikle dilenciler dilenir, yatacak yeri olmayan arkadaşlar uzanır, kaşarlar orada oturup zengin gördüklerine sırnaşır. Bunlardan hangisi Botanik bilimi ile alakalı acaba?

Seyhanlı
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 23:21

Adam akıllı birşey yapsalar bari, nedense Chp’li Belediyelere güvenesim yok

Resul GUL
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 23:31

Alıntı:
Adana ile ilgili yerel bir isim verilebilirdi. Botanik yazınca çok güldüm botanikle ne alakası var bu parkın?

Açıldığında içinde bir çok ağaç türü barındırdığı için kendi çapında Botanik Park kategorisinde..

Artı,Adana nın çok merkezi yerinde bulunan tek yeşil alan ve Ulaşımın merkez noktası bu Park..

Her türlü insanın olması da çok normal değil mi Sonuçta halka açık bir alan Çevresi duvarlarla kapalı olup bir kapısı olan ve içeri istediğimiz kişilerin girdiği bir park olsaydı, özel mülkiyetli bir alandan farkı kalmazdı..

İsim de Muhtemelen Adliye Binasının önündeki İnönü Caddesinden dolayı verilmiş olabilir.. Başka bir isim de verilebilirdi Ama bu isim verilmiş Artık bu şekil meşhur olmuş İsim değişse de Herkes İnönü Parkı diyecektir yine..

sayfa 7
ANA SAYFA -> ADANA