Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Beykoz Yuşa Tepesi
123 ... 131415   sonraki »
Ana Sayfa -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Aydinsert
9 yıl önce - Cum 08 Ekm 2004, 09:15
İstanbul Beykoz Yuşa Tepesi

Beykoz İlçesi'nde, İstanbul'un denize en yakın ve en yüksek tepesi Yuşa Tepesidir.(200 metre).
Burada gömülü olan zatın Yuşa Peygamber olduğuna inanılmaktadır.
Bu inanışı doğruluyacak hiçbir belge olmamakla birlikte, yine de halk arasında buraya büyük bir ilgi vardır.
Yuşa Tepesi’ndeki bu türbe her türlü sıkıntı ve dilek için ziyaret edilmekte ve adak adanmaktadır.
Türbedeki Mezarın uzunluğu yaklaşık 17metredir(nedeni: nerede yattığı tam bilinmediği için veya büyüklüğüne duyulan saygıdan)
Daha sonra dilekleri gerçekleşenler adaklarını geciktirmeden yerine getirmektedir.
Burada ki yapıları ve camiiyi 3.Osman ın sadrazamlarından 28.Çelebizade Mehmet Said Paşa yaptırmıştır.
ama çeşitli depremler ve yangınlarla çok fazla tahrip olmuştur.
Günümüzdeki yapılar 1863 yılında Sultan Abdülaziz tarafından onartılmıştır.

(+)

(+)

(+)

(Yuşa Tepesi nden Sarıyer)

En son Aydinsert tarafından Çrş 22 Arl 2004, 11:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

irfan x
9 yıl önce - Çrş 17 Ksm 2004, 20:58

Bir soru sorucam ama sakın salakca bulup gülmeyin Hz. Yuşa'nın İncilde geçen İşaya peygamberle, Yeşu veya Yeşuah ile bir alakası var mı?

osman_k
9 yıl önce - Çrş 22 Arl 2004, 11:41

(+)

(+)

(Hz.Yuşa'nın kabri )

Oflu Ali
9 yıl önce - Pzr 13 Şub 2005, 19:15

Yüşa ya bir kaç defa gitmiştim tepeden bakıldığında süper bir boğaz manzarası ve sessizlik

Hikmet
9 yıl önce - Pts 14 Şub 2005, 21:54

Buraya bende giitim. Harika bir yer, sevdim burayi ben...
Yanliz buranin tek sorunu ne biliyormusun, ulasim...
Buraya ulasmak çok zor.. Beykoza kadar tamam iyi hosta sonrası zor..Eger otomobiliniz yoksa , ayda y1lda bir kere gelen belediye otobüsünü bekle dur.. Ben beklemesine beklerimde herkes beklermi? Ben burayı görmek için herseye katlanirim...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL