Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Ağalbay
2 yıl önce - Çrş 30 Ekm 2019, 12:25

Alıntı:
Trabzonlu'lar memleketlerine biraz fazla bağli olduklarından asimile falan olması çok zor.

Yolunuz düşerse Kocaeliye gelin gezdireyim buradaki Trabzon kokenlileri. Tahminen Rus harbinde gelmiş olan insanlar ne zaman göç ettiklerini bile unutmuşlar ve Trabzon'a falan gitmiyorlar. Balkanlardan gelen Türk göçmenler ile evlenerek karismislar, sadece anne ya da baba dedelerinin Trabzon'dan geldiğini biliyorlar o kadar,ilginçtir sadece Türk muhacirler ile karismislar, secerelerinde Gürcü, manav ya da Kürt olanına rastlamadım. Asimilasyon sizin içinde gecerli, Trabzon dışına ciktiginiz an asimile oluyorsunuz en fazla 2 nesilde.

Kipcak
2 yıl önce - Çrş 30 Ekm 2019, 15:39

Asimile olmus en büyük örnek Ekrem Imamoglu.

ceyhanlı umut
2 yıl önce - Çrş 30 Ekm 2019, 18:30

Alıntı:
Yolunuz düşerse Kocaeliye gelin gezdireyim buradaki Trabzon kokenlileri. Tahminen Rus harbinde gelmiş olan insanlar ne zaman göç ettiklerini bile unutmuşlar ve Trabzon'a falan gitmiyorlar. Balkanlardan gelen Türk göçmenler ile evlenerek karismislar, sadece anne ya da baba dedelerinin Trabzon'dan geldiğini biliyorlar o kadar,ilginçtir sadece Türk muhacirler ile karismislar, secerelerinde Gürcü, manav ya da Kürt olanına rastlamadım. Asimilasyon sizin içinde gecerli, Trabzon dışına ciktiginiz an asimile oluyorsunuz en fazla 2 nesilde.

Bunlar çok normal bir şey
Marmara Bölgesinde ağırlıklı nüfus Başkan Türkleri ve Karadenizliler birbirleri ile evlenmeleri normal
Trabzonlular kültürlerini koruyorlar
Trabzonlu olmayanlara karşı biraz dışlayıcı oluyorlar
Alıntı:
Asimile olmus en büyük örnek Ekrem Imamoglu

Ekrem İmamoğlu bazen farkediyorum konuşmasında biraz Karadeniz şivesi var
bence asimile olmamış

murad_1299
2 yıl önce - Çrş 30 Ekm 2019, 20:26

Şehrimize kültürümüze sahip çıkıyoruz ne var bunda kötü örnekleri vurgulamaya lüzum yok her yerde kötü örnekler vardır.

ceyhanlı umut
2 yıl önce - Çrş 30 Ekm 2019, 20:58

Alıntı:
Şehrimize kültürümüze sahip çıkıyoruz ne var bunda kötü örnekleri vurgulamaya lüzum yok her yerde kötü örnekler vardır.

Murat kardeş kültüre sahip çıkmak güzel bir şey Karadenizliler bu ülkenin renkli insanları
maalesef bazı şahıslar şehir fanatizmini abartıyor bu da bazı insanlarda antipati oluşturmuş

blr çok kent insanında bu var aslında
Trabzon biraz futbol takımının etkisiyle
Trabzonluluk ruhunun fazla olduğu bir kent
bu açıdan ben takdir ediyorum bir koyu Fenerbahçeli olarak ben Adanalıyım ne yalan söyleyim kendi memleketinin takımını anca süper ligde oynar iyi giderse destekliyoruz
blr çok Anadolu takımı taraftarı böyle
ama Trabzon’a helal olsun bu konuda 750 binlik şehir İstanbul’a kafa tutuyor

Burçak Sağlam

2 yıl önce - Sal 25 Şub 2020, 14:26

Fenerbahçe Taraftarı Aşkı İçin Minareye Çıkıp "Bize Her Yer Trabzon" Diye Bağırdı

https://www.sondakika.com/haber/haber-aski-icin-m ...-11797684/

Jolly Roger
3 ay önce - Pts 25 Nis 2022, 08:09

(+)

Norwegten selam
Bize her yer Trabzon

fatih413
3 ay önce - Pts 02 May 2022, 17:15

Londra

Toronto

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET