Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1203
Mustafa Torun 0834

4 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 07:36

Sefer bey alışıktır böyle şeylere.

Marmaray yapılırken sırf algı olsun diye yakınındaki durağın bilmem kaç yıl önceki resimlerini yeni diye paylaşıp algı yapmıştır.

Aha bakın ne kadar da yavaş ve düzensiz yapılıyor diye milleti inandırmaya çalışmıştır.

MeteHan!
3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 09:09

Şu başlığı "Balon Ekrem" diye mi değiştirsek?

Nazım B

3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 09:48

Alıntı:
Şu başlığı "Balon Ekrem" diye mi değiştirsek?

Vallahi başlığın ismi ne olursa olsun ben de bu adamı görünce, konuşmasına denk gelince çapsız kelimesi zihnimde canlanıyor. Beylikdüzü'nü yönetmeyecek adamı koskoca İstanbul"a başkan seçtiler. O da yetmezmiş gibi bazıları bu adamı Cumhurbaşkanlığına layık görüyor. Allah'ım esirgesin. İstanbul veya Türkiye böyle adamların yönetimine bırakılacak kadar basit değil.

can0634
3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 10:04

Alıntı:
Beylikdüzü'nü yönetmeyecek adamı koskoca İstanbul"a başkan seçtiler. O da yetmezmiş gibi bazıları bu adamı Cumhurbaşkanlığına layık görüyor. Allah'ım esirgesin. İstanbul veya Türkiye böyle adamların yönetimine bırakılacak kadar basit değil.

Beylikdüzü Belediye Başkanlığına aday olduğunda da Beylikdüzü yönetimi İmamoğlu'na bırakılmaz deniyordu, seçimi farkla kaybedecek deniyordu çıktı çok rahat bir şekilde kazandı 2014 yerel seçimlerinde Ak Partiden CHP'ye geçen tek belediye Beylikdüzü oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olduğunda da tekrar aynı şeyler söylendi, hatta dalga bile geçildi İstanbulda bile değil İstanbulu nasıl yönetecek, taşra belediyesi yönetiyor kimse tanımıyor, çok büyük fark ile kaybedecek dendi, çıktı 2 kere seçim kazandı. Cumhurbaşkanlığı için de yok kazanamaz, yok yönetim ona bırakılmaz deniliyor ama İmamoğlu'nun seçmen üzerindeki etkisi unutuluyor. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muhalefet %48 oy almıştı zaten İmamoğlu'nun %3 daha yükseltmesi gerek aslında işi çok zor değil, %48 oy cepte, tek mesele %3 daha alabilmekte. Onu da muhalefet kanadında İmamoğlu dışında başarabilecek kimse yok.

Muhammet Şerif
3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 10:13

İmamoğlu bağımsız aday olsa yüzde 2 oy alamaz.
Chp diye millet oy verdi. Chp aday koysun bir de İmamoğlu aday olsa yüzde 2 bile mucize olur.

Chp'li belediyeler İstanbul'da vasat kaldı. Daha dün Bakırköy Belediye Başkanı halk tarafından istifaya davet edildi

lecce
3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 10:42

Alıntı:
2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muhalefet %48 oy almıştı zaten İmamoğlu'nun %3 daha yükseltmesi gerek aslında işi çok zor değil, %48 oy cepte, tek mesele %3 daha alabilmekte. Onu da muhalefet kanadında İmamoğlu dışında başarabilecek kimse yok.

O zaman %48 olan oran şimdi 54-55 lerde. Ne düzeldi ki artsın oylar o zaman kazanan için? Bilakis daha kötü bir yaşam standartlarına doğru gidiyor toplum ve her kesim bunun farkında. Buradakiler de farkında olduğu için sabahtan akşama ileri geri , doğru yanlış aynı şeyleri yazıyorlar. Aynı 5-6 kişi ile yapılan algı çalışması ile düşen destek geri gelmez. Yapısal icraatler yapılmalı, topluma dokunulmali. Bunu başaran 2023 te ipi göğüsler.

Nazım B

3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 10:51

Alıntı:
Beylikdüzü Belediye Başkanlığına aday olduğunda da Beylikdüzü yönetimi İmamoğlu'na bırakılmaz deniyordu, seçimi farkla kaybedecek deniyordu çıktı çok rahat bir şekilde kazandı 2014 yerel seçimlerinde Ak Partiden CHP'ye geçen tek belediye Beylikdüzü oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olduğunda da tekrar aynı şeyler söylendi, hatta dalga bile geçildi İstanbulda bile değil İstanbulu nasıl yönetecek, taşra belediyesi yönetiyor kimse tanımıyor, çok büyük fark ile kaybedecek dendi, çıktı 2 kere seçim kazandı. Cumhurbaşkanlığı için de yok kazanamaz, yok yönetim ona bırakılmaz deniliyor ama İmamoğlu'nun seçmen üzerindeki etkisi unutuluyor. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muhalefet %48 oy almıştı zaten İmamoğlu'nun %3 daha yükseltmesi gerek aslında işi çok zor değil, %48 oy cepte, tek mesele %3 daha alabilmekte. Onu da muhalefet kanadında İmamoğlu dışında başarabilecek kimse yok.

Beylikdüzü'ne nasıl başkan seçildi bilmiyorum. Belki önceki başkan yeterli bir çalışma göstermediği için halk da cezalandırmak için Ekrem'i seçmiş olabilirler. Büyükşehiri ise Ak Parti'nin hataları sonucu kazandılar. Adam takiyye yapıp camide Yasin okudu, Ak Partiye kızan bazı muhafazakar sağ seçmen buna aldandı, dini bütün bir adam sandılar bunu gittiler oy verdiler. İnşallah pişman olmuşlardır.
Ekrem'in balonu başkanlığı süresince bir kaç defa patladı. Onda İstanbul'u yönetemeyecek bir kapasite olmadığı başkanlığı sürecinde görüldü. Kriz denebilecek anlarda iş başında olmaması hanesine eksi yazdı. Tabi bunu görebilecek vicdanlı yürekler lazım. Halk oy vermeye gittiği zaman bu adam İstanbul'da çok iyi işler yaptı, Ak Parti döneminden daha iyiydi, vaat ettiği projeleri yaptı, İstanbul'un değerine değer kattı, Türkiyeyi de uçurur, katma değer katar diyebiliyorlarsa vicdanlarında, gitsinler Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oylarını Ekrem'e versinler.

Frost_5
3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 10:56

13 bin 312 bin işçiyi işten çıkardı, 44 bin 995 kişiyi ise işe aldı

44,995-13,312=31,683

2018 yılı itibarıyla toplam 53 bin 481 ibbde calisan varmis.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0stanbul_B%C3% ...Belediyesi'nin%2029,53%20bin%20481%20ki%C5%9Fi%20%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmaktad%C4%B1r.

Bu veriye gore ibb de calisan sayisi 80 binin uzerine mi cikti?

MMU yapiliyor ,hurjet yapiliyor muhendis sayisi 1500 den 5000 ine cikiyorsa, ibb neyi ekstra yapmaya basladida 30 binden fazla calisani artabiliyor?

Karakas Mehmet

3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 11:16

Alıntı:

Istanbulu tuzluyorum gözüm kapali,
cok üzülüyorum bütün ana arterler kapali,
Kontak kapatirken bütün araclar
ve otoyolda yürürken cocuklar,
bir sofra var önümde raki balikli,
Istanbulu tuzluyorum gözüm kapali.

Ağlanacak halimize gülüyorum, özür dilerim arkadaşlar. Ugi Beyin şiiri çok güzel özetlemiş durumu.

kemalviyana
3 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 12:16

istanbula bir kar yagdi hamd olsun sevindim. ikinci sevinmem tum dünya gordum ibb ve imamoglu sinifta kaldi.. Metro gece 2 kadar ücretsiz dedi metroyu kar basti yuruyen merdivenlerde kar doluydu.. tum yollar karlan doluydu havalimaninda giden yollar onun beceriksizligi uzunden insanlar arabada mahsur kaldi.. o kadar beceriksizki havalimaninin ucus pisti bile karlan kapliydi onun beceriksizligi uzunden ucaklar kalkmadi turistler havalimaninda mahsur kaldi.. istanbula kiyamet koparken buyukelciylen yemek yemesi ayri bir rezalet.. kusura bakmayin buna oy verenler fazlasiylan hak ediyor

sayfa 1203
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET