Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Cevizlibağ-Mecidiyeköy-Zincirlikuyu Metrobüs Sistemi
« önceki   123 ... 515253 ... 156157158   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 52
Ali Cemal
14 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 12:55

Alıntı:
Ne demek. Bizim kafamız kel mi?

Pardon ya ANAMUHALEFET' in koalisyon ortağını nasıl unuturum...

Hepimizin gözü aydın

Murat Caner
14 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 14:19

Alıntı:
Üstadım yapma ASLANTEPE'ye metro gidiyor. Metrobüs olmaz.

Tamam biz de Beşiktaş Zincirlikuyu yaparız metrobüsü.

Aman Baykal'la kualisyon mu? Allah yazdıysa bozsun...

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 15:27

Beşiktaş-Zincirlikuyu arasında metrobüs yerine şimdilik körüklü otobüslerle sefer konulur,zira Balmumcu Kavşağı ve Yıldız Köprüsü sebebiyle ayrı yol o noktalarda tıkanıyor,karışık trafikte istediğinizi elde edemezsiniz ve ayrı yol yapmak için Darphane-Beşiktaş Meydan arasındaki en güzel ağaçlı yollarımızdan ortadaki ağaçları gene hallettirirsiniz.Burada yegane çözüm daha önceden güzergah ve istasyon yerlerini belirterek yazdığım Taksim-Beşiktaş-Yıldız-Darphane-Kışlaönü-Z.KUYU-Akmerkez-Etiler-Boğaziçi ÜNİ.-F.S.M.Han Mah.-4.levent-Seyrantepe metrosudur meyiller nasıl halledilecek hep yazmıştım.

Mustafa Köseoğlu
14 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 17:00

Alıntı:
Teşekkürler. İşte artık metrobüs inşaatı gerçekten başladı. 20 Haziran not edelim. Süre 210 gün. Bitiş 20 Ocak 2009. Sözleşmeye göre tabi.

Ama işteki performanslarına göre değişir. Eğer gece-gündüz çalışılırsa metrobüs okulların açılma zamanına yakın iş ya tamamen biter ya da kısmen biter. Ama işten kıytırırlarsa bir kaç yılda biter. En iyisi işin hakkını vererek,verimli bir şekilde çalışmaktır.

Semih Yaşar

14 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 17:04
Beşiktaş-Levend

Alıntı:
Beşiktaş-Zincirlikuyu arasında metrobüs yerine şimdilik körüklü otobüslerle sefer konulur,zira Balmumcu Kavşağı ve Yıldız Köprüsü sebebiyle ayrı yol o noktalarda tıkanıyor,karışık trafikte istediğinizi elde edemezsiniz ve ayrı yol yapmak için Darphane-Beşiktaş Meydan arasındaki en güzel ağaçlı yollarımızdan ortadaki ağaçları gene hallettirirsiniz

İsmail haklı, Metrobüs için buradaki ağaçlar kesilemez, öyle olacak ise Metrobüs
yapılmasın, istemiyorum. Yapılması gereken Beşiktaş- Maslak-Sarıyer aksında 3+3
şerit trafiği oluşturmak, yolun sağına parkları engellemek, servis araçlarının yol üstünde
beklemesini engellemek, durakları düzenlemek ve otobüslerin düzgün bir şekilde durağa
yanaşmasını sağlamak. 25T otobüs hattında körüklü otobüsler çalıştırmak ve 5 dakikada
bir sefer yapmak. Otobüsler efendi gibi yolun sağından gitmeli.

Mustafa Köseoğlu
14 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 18:04

Alıntı:
Metrobüs okullar açılana kadar Zincirlikuyu’ya ulaşacak!...

Avcılar-Topkapı arasında günde 225 bin yolcu taşıyan metrobüs sistemini Zincirlikuyu’ya uzatmak için 24 saat aralıksız çalıştıklarını açıklayan Başkan Topbaş, “Hedefimiz yeni eğitim yılı başlamadan metrobüsü Zincirlikuyu’ya ulaştırmak” dedi.

Avcılar-Topkapı arasında günde yaklaşık 225 bin yolcunun kullandığı metrobüs sisteminin Zincirlikuyu’ya uzatılması için çalışmalar günlük 24 saat esasına göre hızla sürüyor. Sultanahmet ve Sahilbent isimli gemilerin sefere başlama törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, törenin ardından gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını cevaplandırdı. Metrobüs hattını yeni eğitim dönemi başlamadan Zincirlikuyu’ya ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Kadir Topbaş, “Bu sistem devreye girdiğinde trafikteki araç sayısının da düşeceğine inanıyorum. Bu hattı günde yaklaşık 400 bin yolcunun kullanacağını tahmin ediyoruz. Hattı Zincirlikuyu’ya uzatmak için 24 saat aralıksız çalışıyoruz. Bu nedenle E-5 üzerinde bir sıkıntı yaşanabilir, ama bu geçici” diye konuştu.

21 Haziran 2008 Cumartesi ve 22 Haziran 2008 Pazar günü E-5 üzerindeki metrobüs çalışmalarının yoğunlaşacağını da ifade eden Başkan Topbaş, sürücülerin alternatif yolları kullanılması önerdi. Topkapı-Zincirlikuyu Metrobüs Hattının 115 milyon YTL’ye mal olması bekleniyor. Metrobüs daha sonraki aşamada Kozyatağı’na ve Beylikdüzü’ne uzatılacak.

www.ibb.gov.tr adresinden bakabilirsiniz.

ozgur aktas
14 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 19:50

beylikduzu ve kozyatagina metrobus onumuzdeki kisa kadar ya da ilkbahara kadar ulasir diye dusunuyorum.

inancgs05

14 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 20:04

Bence Tekidağdan İzmite kadar uzatalım İspanyada 80 Km ikramlı seferler varken bizim neyimiz eksik

mehmetist
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 14:38

Site denetçilerimizden rica ediyorum, başlığı "Cevizlibağ- Zincirlikuyu" olarak değiştirelim lütfen. Mecidiyeköyde bitmeyecek bu hat.

[ Başlık; "Cevizlibağ-Mecidiyeköy-Zincirlikuyu" olarak değiştirildi... Akın Kurtoğlu - Sal 24 Hzr 2008 20:27 ]

halil.kocatas
14 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 16:51

Belediyeden güzel bir çalışma, itinayla sökülen ağaçlar yeni yerlerinde tekrar ekiliyor.

Metrobüs hattı üzerindeki ağaçlar ustaca yerlerinden sökülüp, yeni yerlerine taşınıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstanbul’un daha yaşanılır bir kent olması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kentin yeşil örtüsünü güçlendirmek için azami gayret sarf eden müdürlük; yalnızca ağaç dikmenin değil, dikilen ağaçları korumanın da önemli olduğuna vurgu yapıyor.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=16169

sayfa 52
« önceki   123 ... 515253 ... 156157158   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM