Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Levent
12 yıl önce - Sal 07 Eyl 2004, 15:56

Bende hicbir asagilayici durum goremedim. Turkiye'nin illede Almanya'ya Ingiltere'yemi benzemesi gerekir. Ne zaman ulkemizin farkli yanlarinin guzelliklerini gormeye baslayacagiz acaba.
Turkiye'nin Istanbul'dan ibaret olmadigini hatirlayalim lutfen. Turkiye gelir ve yasam standardi olarak butun Avrupa ulkelerinden geridir ancak bu Turkiye'yi asagilik yapmaz.

Ethem
12 yıl önce - Sal 07 Eyl 2004, 18:40

Yanlis düsünüyorsun Arkadas !

irfan x
12 yıl önce - Sal 07 Eyl 2004, 20:10

benim bu siteyi aşağılayıcı bulmamın sebebi ( belki yanlış düşünüyorum). Tam batılıların görmek istediği gibi sadece geri kalmış yönleriye göstermesi. Yazılar da dalga geçer gibi yazılmış.

ASLI
12 yıl önce - Sal 07 Eyl 2004, 20:25

Verdiginiz linkte alenen, bagira bagira bir asagilama mevcut degil.. Turkiye bir bati-dogu sentezi bu dogru, fakat verilen sitede tamamen bir ortadogu ulkesi imaji cizilmis. Mesela fotograflarin arasinda bir deve fotografi var ki hemen her Turk "Turkiye'de deve var mi?" sorusuyla karsilasiyor ve bu duruma da icerliyor.. Demek ki bu soruyu soran yabancilarda suc bulmamak lazim. Biz develi fotograflarimizi tanitim linklerimize koyup kendimizi tanitacaksak daha coook bu sorularla karsilasiriz..

Keske bu siteyi hazirlayan arkadaslar ulkemizin folklorik, geleneksel goruntuleri yaninda (ki fotograf secimleri muhtesem gercekten!) modern yanini da gosterebilselermis. Bu iki zit kutubun ulkemizde ne de guzel barinabildigini.. Turkiye Istanbul'dan ibaret degil katiliyorum, ama bu Istanbul'u yadsimayi da gerektirmiyor.

Yani sahsi fikrim: Eger bu site tanitim amacli, iyi niyetli bir siteyse amacina ulasamamis bir site. Tanitim sitelerinde fotograflar ozenle secilmeli, bunu her ulke yapiyor. Wowturkey bunun en guzel kaniti. Arkadaslar iyi ki varsiniz..

Ati
12 yıl önce - Çrş 08 Eyl 2004, 01:35

Alıntı:
Ülkemizde çok şükür zenginlikler var, bunları inkar edip sadece geri kalmış ya da çirkin yerlerin resimleriyle avunursak asıl en büyük kötülüğü etmiş oluruz .

Guzellikler de var tabii ki...

Ama benim belirtmek istedigim, o guzelliklerin yaninda ´cirkin´
(ki nesi cirkinse; yoksulluk ya da siradanlik cirkinlikse o baska)
durumlarin da varoldugunu inkar etmemek.

Yoksa kamuflaj yapip ulkemizi batiya tanitsak ne fayda,
bizi kabul eden oldugumuz gibi kabul etsin. Zaten turist buraya gelince gercekleri
yakindan goruyor.

Hem biz ulkemizi onlar sevsin diye sevmedik .

Not:
Alıntı:
Bir yeri tanıtırken oranın en güzel yerleri gösterilerek tanıtılır. Arkadaşlarınıza yazlığınızı tanıtmak için fotoğraflarını gösterirken, yazlığınızın çöp bidonunun, dağınık yatağınızın, siyah beyaz televizyonunuzun, küvette çamaşır yıkayan hanımınızın veya temizlenmemiş banyonun fotoğraflarını göstermezsiniz. Ne yaparsınız? Salonu, bahçeyi, toparlanmış odaları,yeni aldığınız son model bulaşık makinesinin bulunduğu mutfağı, manzarayı falan gösterirsiniz. Tabii ki de dağınık yatak veya çöp bidonu bir yazlık gerçeğidir ama yazlığınızın tanıtımınızda ne kadar yararlı olur bu tartışılır .

Ailemizde ozurlu biri varsa onu misafir geldiginde saklamali mi yoksa gururla
iste bu benim ... ... mi demeli?

Burç

12 yıl önce - Çrş 08 Eyl 2004, 04:30

Alıntı:
Ailemizde ozurlu biri varsa onu misafir geldiginde saklamali mi

ilk sayfada verilen örnekte de görüldüğü gibi ailemizin sakatları saklanmıyor.
Hatta şimdiye kadar aileyi sadece sakatları ile tanıtmışız.
Sonuç?
"Deveniz var mı?"
demek ki şimdiye kadar bir yanlışlık yapılmış.
Kaldı ki, deve ailemizden de değil yani.

Okhan
12 yıl önce - Çrş 08 Eyl 2004, 10:53

Alıntı:
Turkiye'nin Istanbul'dan ibaret olmadigini hatirlayalim lutfen

Bir de bu geyik durmadan dönüyor. Bu ülkede Izmir, Antalya, Adana, Kayseri, Ankara, Bursa, Muğla, Kocaeli, Aydın ve nice şehirler yok mu? Sanki tek çağdaş şehrimiz Istanbul'muş gibi böyle bir açıklamada bulunuluyor. Esas unutulmaması gereken ülkemizde sadece köylerin bulunmadığı ve iddia edilenin aksine birden fazla hem de çok fazla çağdaş şehirlerin olduğudur. Tavsiyem diğer şehirler bölümündeki veya Bursa, Ankara, Adana bölümlerindeki fotoğraflara bakılmasıdır. Deve konusuna gelince ben hayatımda Türkiye'de iki kere deve gördüm, biri sahilde turistler üzerine binsin diye konulmuş bir deve, diğeri ise Izmir Hayvanat Bahçesi'nde Türk halkı deve nedir görüp öğrensin, yabancılar "siz neden hep deveye biniyorsunuz?" diye bize sorduklarında, "deve de ne?" diye şaşkın bakılıp yabancı arkadaşlar hayal kırıklığına uğratılmasın diye konulmuş bir deve.

Ati
12 yıl önce - Prş 09 Eyl 2004, 04:10

Alıntı:
ilk sayfada verilen örnekte de görüldüğü gibi ailemizin sakatları saklanmıyor.
Hatta şimdiye kadar aileyi sadece sakatları ile tanıtmışız.
Sonuç?
"Deveniz var mı?"
demek ki şimdiye kadar bir yanlışlık yapılmış.
Kaldı ki, deve ailemizden de değil yani.

Alıntı:
Biraz da ozelestiri yapalim. Bu sitede gordugumuz ve siteye yakistiramadiginiz
yerler bizim yerlerimiz, insanlar da bizim insanlarimiz.

Galiba yanlis anlasildim...

Benim dikkat cekmek istedigim nokta site tanitimindan
ziyade sitedeki resimleri bazi kisilerin hic yokmus gibi (deve haric)
ya da asagilik duygusu olarak gormelerinden...

Yani kisacasi var olan bir gercegi inkar etmemeli.

aykut_a

12 yıl önce - Prş 09 Eyl 2004, 11:04

Tanıtım her zaman iyi olan, güzel olan ve prestij teşkil eden fotoğraflarla yapılır.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde varoşlar yok mu? Fakirlik yok mu? Tabii ki var. Ama tantım yapılırken görsel olarak bu manzaraların hiçbiri kullanılmaz.

Sizce Türkiye'ye gelmeyi düşünen kişi tatilini Türkiye'nin varoşlarında mı yoksa Türkiye'nin fakir insanlarının yanında mı geçirmeyi düşünür?

Biz bu ülkeye Turist çekmek istiyorsak tanıtımda kullanılacak fotoğraflarda varoşlarımızı veya fakirliğimizi kullanamayız. Kullanabileceğimiz fotoğraflar zaten WowTurkey'de mevcut...

"Bu ülkenin gerçeği bu niye saklayalım milliyetçiliği" ise bu ülkede yaşayan herkese zarar verir. Bu çok kaliteli bir kumaştan yapılmış bir takım elbiseyi mağazada ütülemeden buruş buruş satmaya çalışmaya benzer ki sonuç hüsran olur....

şirvan
12 yıl önce - Prş 09 Eyl 2004, 12:56

Alıntı:

Ülkemizde çok şükür zenginlikler var, bunları inkar edip sadece geri kalmış ya da çirkin yerlerin resimleriyle avunursak asıl en büyük kötülüğü etmiş oluruz .

öncelikle yukarıdaki uslubu çak yanlış ve kaba bulduğumu belirtmek istiyorum asla sahip olduğumuz yerlerden ne olursa olsun utanmamalıyız .Eğer buralara yapılan yatırım ve yurdumuzu güzelleştirme çabaları Türkiyede belkide unutulmaya yüz tutmuş diyer şehirlerimizede yapılsaydı eminim doğal güzelliklerimizlede beraber bu şehirlerde görülmeye ve gururlanarak tanıtılmaya değer yerler olacaktı ama malesefki iş bu yerlere yatırım yapmaya gelince insanların çıkarları daha ön plana çıkyor

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET