Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin, Çeşmeli - Taşucu Arası Otoban Projesi
« önceki   123 ... 104105106107108   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 105
memoli58

1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 21:56

Alıntı:
Hastaneler de yap işlet devret modeliyle yapılıyor hocam yanlışınız var. Hatta yapan firma Rönesans Holding, Danimarkalı ISS firmasına sattı yakınlarda
Ben sehir hastanelerini kastetmedim diger Devlet hastanelerini tabiki Devlet yapiyor,Eskiden bir kac proje verdi simdi yüzlerce devasa projeler var Devletin Bütcesi buna yetermi??mantikli olun!!

Df833
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 22:20

Bedavadan yol ha...tebrikler...diyecek bise bulamiyorum...

uercan01
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 23:24

Ben mantıklıyım, konuyu saptırmayın. Sizlere konu dışı son mesajım.
Devlet 2002'den önce yapmış, yine yapar. Müteahitlere ihtiyacı yok.
Bedava yollarımız da var, bayramlarda bedava olan otobanlarımız, köprülerimiz var,
bayramlarda bile yüksek ücretli, geçiş garantili köprü, tünel ve otoyollarımız da var.
2002'den önce yapılmış büyük hastanelerimiz de var devletimizin yaptığı.
Karayolları Erdemlideki ışıklara battı çıktı yapmalı, müsait yerlere şerit genişletmesi yapmalı.

Veli edebiyat
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 23:46

Peki, çok "bilgili" kişiler bu YİD'ler neden dolar ve euro ile yapılıyor? Ben de bunu anlamıyorum. Bir aydınlatıverin!

Serkan Guzel
1 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 00:09

Alıntı:
O yüzden 10seneyi geçti bi yol yapamadı

Herşey yap-işlet-devret modeliyle yapılacaksa nerde bizim vergiler?İstisnasız herşey yap-işlet-devretle yapılıyor koca şehir müteahhitlerin cebine 5 kuruş daha fazla girmesi için yıllardır bekliyor

Konuyu kendi gözlüğünden bakarak; "10 sene geçti, bi yol yapamadı" diyemezsin.

Ülkemiz üniter yönetim yapısına sahip bir devlettir. Anlamı; devlet az hasıla üreten illere görece olarak daha çok, çok hasıla üreten illere ise, görece olarak az altyapı yatırımı yapar. Böylelikle iller arası kalkınmışlık farkı azaltılmaya çalışılır. Üniter yapı, ulu önder Atatürk'ün bizlere armağanıdır. Üniter yapını kıymetini bilelim. Üniter yapıya sahip olmasaydık, Türkiye şimdiye kadar çoktaan bölünüp yok olmuştu.

Bu konularda yorum yapabilmen için, önce vatandaşı olduğun devletin yönetim yapısını öğrenmende fayda var.

İstanbul'da nüfus artışı neden durdu ? Anadolu'ya yapılan yatırımlar sayesinde durdu. Fena mı oldu ? Herkes kendi şehrinde iş, aş bulmaya başladı.

Hafta sonu yazlığına giderken trafiğe takıldım diye tafra yapmanın gereği yok.

khancl33
1 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 08:53

Alıntı:
Anlamı; devlet az hasıla üreten illere görece olarak daha çok, çok hasıla üreten illere ise, görece olarak az altyapı yatırımı yapar. Böylelikle iller arası kalkınmışlık farkı azaltılmaya çalışılır.

Karayolları antep'te her ay battı çıktı ihalesi açarken, mersindeki 5. Bölge müdürlüğünün önündeki kavşağı yapmamak için bin dereden su getiriyor
Yok üniter yapiymis yok federal yapiymis buluyorsunuz saçma sapan argümanlar milleti kandirabildiginizi sanıyorsunuz burası Mersin başlığı bize yutturamazsiniz

Serkan Guzel
1 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 12:09

Alıntı:
Karayolları antep'te her ay battı çıktı ihalesi açarken, mersindeki 5. Bölge müdürlüğünün önündeki kavşağı yapmamak için bin dereden su getiriyor
Yok üniter yapiymis yok federal yapiymis buluyorsunuz saçma sapan argümanlar milleti kandirabildiginizi sanıyorsunuz burası Mersin başlığı bize yutturamazsiniz

Ne argümanı ?

Siz önce devletinizin yönetim yapısını iyicene öğrenin, sonra yorum yapın. Bence...

murbin33
1 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 13:14

Ya neyin munakasasini yapiyorsunuz.. Antalya antep karadeniz de yapilanlar orrtada diger illerde oyle karayollarinda en az odenek Mersin'de bu kadar basit..

Serkan Guzel
1 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 13:24

En az ödenek Mersin'e derseniz doğru olmaz. Akdeniz sahil yoluna hatırı sayılır paralar harcandı/harcanmaya da devam edilmektedir.

Görece olarak az hasıla üreten illere daha çok, çok hasıla üreten illere de görece olarak az yatırım yapılarak iller arası kalkınmışlık farkı giderilmeye çalışılıyor. Anayasamız gereği...

Yalnız burada, "görece olarak" diye belirttiğimi de gözden kaçırmamak gerekir.

Hasılı; diğer illere yapılan yollardan dem vurarak şehir milliyetçiliği yapmanın gereği yoktur.

Mustafa Bkrc

1 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 19:22

Alıntı:
Görece olarak az hasıla üreten illere daha çok, çok hasıla üreten illere de görece olarak az yatırım yapılarak iller arası kalkınmışlık farkı giderilmeye çalışılıyor. Anayasamız gereği...

Anayasan nüfusu epey fazla olan ve yazları katlanan büyükşehirini yolsuz bırak demiyor.Ayrıca devlet yatırımını yine küçük illere yapabilir,bu yola devletin kesesinden bi kuruş çıkmayacak zaten!!
Şehirler arası gelişmişlik farkı şehrini yolsuz bırakmayla değil küçük şehirlere daha çok fabrika açmakla kapanır
Alıntı:
Hasılı; diğer illere yapılan yollardan dem vurarak şehir milliyetçiliği yapmanın gereği yoktur.

O da senin çelişkilerinden biri...
Küçük olan şehre yatırım yapılır diyorsun ama Antep Mersinden daha kalabalık ama 20kat fazla yatırım yapılıyor

sayfa 105
« önceki   123 ... 104105106107108   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM