Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 18
Fatih597
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 19:12

Alıntı:
Cemil Tan, almanlar kim ki, onlarla bir sorunumuz olsun?

Madem bizim sorunumuz değiller o zaman niye onlarla ilgili başlık açtık?

Alıntı:
Bizim asıl sorunumuz; sizin gibi batı hayranları ile sorunumuz var.

Bence batı hayranları ile ilgili değilde almanya ile sıkıntınız var. Çünkü neredeyse çoğu mesajında hep almanyayı kötüleyen mesajlar atıyorsun.

Tamam batı hayranlığına bende karşıyım ama adam batıyı sevebilir bunda ne var ki? Merak etmeyin batıyı sevince vatan haini olmuyorsunuz. Ölümüne onları savunursanız vatan haini olursunuz.

Güven Hoca

1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 19:17

Almanya'da adamların altyapı konusunda yaptıklarını gözümle görmesem inanacağım yazılanlara.
9.sınıfa gidiyorum sene 83,bir sabah sokakta doğalgaz çalışması için asfalt kesilmiş kazılmış,ertesi gün bir baktım çalışma bitmiş ve asfaltlanmış.
Ayrıca Facedeki videolarda rögar kapağı değişimi nasıl yapılır videosunu eminim çoğunuz izlemişsinizdir.

Adamlar derli toplu iş yapıyorlar.Doğal felaketlere yapacak bir şey yok.Her yerde olduğu üzere bizdede oluyor.

En son Güven Hoca tarafından Pzr 01 Ağu 2021, 19:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç

1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 19:18

Alıntı:

Dünyadaki bütün olaylar ile ilgili başlıklar var. Japonya'da tsunamiden tut, Meksika kartellerine, İngiterenin Avrupa birliği ilişkilerinden tut, Hindistanda çıkan siyah mantar hastalığına kadar her konuyu tartışıyoruz. Ayrıca Almanya en çok Türk vatandaşının yaşadığı ülke olarak bizi her şekilde ilgilendiriyor.

Fatih597
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 19:24

Alıntı:
Dünyadaki bütün olaylar ile ilgili başlıklar var. Japonya'da tsunamiden tut, Meksika kartellerine, İngiterenin Avrupa birliği ilişkilerinden tut, Hindistanda çıkan siyah mantar hastalığına kadar her konuyu tartışıyoruz. Ayrıca Almanya en çok Türk vatandaşının yaşadığı ülke olarak bizi her şekilde ilgilendiriyor.

Burç bey, ben zaten almanlar niye bizim sorunumuz demedim. "almanlar kim ki, onlarla bir sorunumuz olsun" diyen arkadaşa öyle dedim. Yoksa "bu sitede niye dünya ile ilgili başlıklar var" gibi bir şey aklımdan geçmedi.

Cemil TAN
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 19:28

Bakın bu doğal afet..

Afetler her ülkenin ya da herkesin başına gelebilir. Burada öyle yorumlar var ki bir tek oh iyi olmuş demediğiniz kalmış halen daha burada yok batı hayranı, ezik vs geliyorsunuz.

İnsan olarak doğal afete sevinmek, o kadar kişinin ölümüne veya mağduriyetine sevinmek insanlığa sığmaz.

Serkan Guzel
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 19:35

Alıntı:

Bence batı hayranları ile ilgili değilde almanya ile sıkıntınız var. Çünkü neredeyse çoğu mesajında hep almanyayı kötüleyen mesajlar atıyorsun.

Tamam batı hayranlığına bende karşıyım ama adam batıyı sevebilir bunda ne var ki? Merak etmeyin batıyı sevince vatan haini olmuyorsunuz. Ölümüne onları savunursanız vatan haini olursunuz.

Neden açtık ? Gündeme düşen büyük bir çevre felaketini paylaştık. Ancak anladığım kadarıyla, bu konu başlığı ve içeriği sizi epeyce rahatsız etmiş olmalı... Hayalindeki almanya suya düştüğü için olabilir mi ?

Almanya'yı övenlere karşı, almanyada yaşamın iyi olmadığına dair mesajlar yazmamdan daha doğal birşey olamaz. Aha da almanya'da yaşamın zor olduğuna dair, resmi yayın organı DW TV kanalından iki video ekliyorum.

Batıyı seven sevebilir. Ancak bizdeki batı sevici gençler, genellikle şöyle basit bir içgüdü ile batı hayranı olmaktadır. Ülkemde cinsel ihtiyaçlarımı kolayca gideremiyorum. "Ah şimdi almanya'da olacaktım, gelsin kızları biri, gitsin on'u..." anlayışında olan batı sevicilerdir. Yani bizdeki batı sevicilerin, hayranlıkları bile, dürtüleri ile alakalı.

Hasılı kelam; objektif değerlendirmeler yapılmasından rahatsız olmayın. İnsan her yerde insandır. Bu çevre felaketi, aynı boyutu ile bizde yaşansaydı, başı bozuklar çoktaan kazan kaldırmaya başlamışlardı bile... Yani konu başlığında, almanlar üzerinden içimizdeki başı bozuklara gönderme yapılmasından rahatsız olunmamalı...

Fatih597
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 20:03

Alıntı:
Gündeme düşen büyük bir çevre felaketini paylaştık.

O zaman "almanlar bizim niye sorunumuz olsun ki" demeyeceksiniz.

Alıntı:
Ancak anladığım kadarıyla, bu konu başlığı ve içeriği sizi epeyce rahatsız etmiş olmalı... Hayalindeki almanya suya düştüğü için olabilir mi ?

Benim rahatsız olduğumu nereden çıkardınız? Almanyadaki sel Allah'tan gelmiş bir şey, belki bir uyarı niteliğinde ya da başka bir şey için, orasını Allah bilir. Allah'tan gelen bir şey beni niye rahatsız etsin ki?

Alıntı:
Aha da almanya'da yaşamın zor olduğuna dair, resmi yayın organı DW TV kanalından iki video ekliyorum.

Bu videolar ile ilgili "Ankara-Niğde Otoyolu" başlığında konuşmuştuk.Bu videolara diyeceklerimi o sayfaya gidip okuyabilirsiniz.

Alıntı:
Ancak bizdeki batı sevici gençler, genellikle şöyle basit bir içgüdü ile batı hayranı olmaktadır. Ülkemde cinsel ihtiyaçlarımı kolayca gideremiyorum. "Ah şimdi almanya'da olacaktım, gelsin kızları biri, gitsin on'u..." anlayışında olan batı sevicilerdir. Yani bizdeki batı sevicilerin, hayranlıkları bile, dürtüleri ile alakalı.

Bu sevicilik değil bu sapıklıktır. Böyle sapık seviciliklere bende karşıyım.

Alıntı:
objektif değerlendirmeler yapılmasından rahatsız olmayın.

Rahatsız olmadım estağfurullah.

Alıntı:
Bu çevre felaketi, aynı boyutu ile bizde yaşansaydı, başı bozuklar çoktaan kazan kaldırmaya başlamışlardı bile... Yani konu başlığında, almanlar üzerinden içimizdeki başı bozuklara gönderme yapılmasından rahatsız olunmamalı...

Kim eğer böyle bir şey yapıyorsa bilinsin ki halkı düşünmüyordur. Sadece rakibini kötülemeye çalışıyordur. Böyle olan partiler inşallah seçimde başarısız olurlar.

mehmetlu
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 20:17

Alıntı:
Almanya'da adamların altyapı konusunda yaptıklarını gözümle görmesem inanacağım yazılanlara.
9.sınıfa gidiyorum sene 83,bir sabah sokakta doğalgaz çalışması için asfalt kesilmiş kazılmış,ertesi gün bir baktım çalışma bitmiş ve asfaltlanmış.
Adamlar derli toplu iş yapıyorlar.Doğal felaketlere yapacak bir şey yok.Her yerde olduğu üzere bizdede oluyor.

1983 Almanya'sı için yazılanların bir karşılığı vardır. Sonuçta Alman rüyasının en iyi olduğu yıllar. Hele hele Afrika sefaletinden hallice yaşayan ve darbe ile yönetilen 1983 Türkiye'si ile kıyas yapmak adamlara hakaret olur. 1983'ü geçtim, 2002 yılında Türkiye'nin 6 şehirde doğalgaz vardı. Bunların içinde İzmir yoktu bile.

Ancak günümüzdeki Almanya için hiç de öyle "disiplin ve kural" abidesi oldukları yok. Başlığa konu sel felaketi için doğal sebeplerden çok altyapının bakımsız ve yetersiz olduğu için olduğu söyleniyor.

Yolları ile meşhur Almanya'nın yollarının artık dağıldığı

27 yılda tamamlanan demiryolu projesinin nasıl bir başarısızlık olduğunu

veya 30 yılda ilk etabını anca tamamladıkları havalimanı için mühendislik hataları ve yolsuzluk ile dolu bir beceriksizlik olduğunu

bunların dünya literatürüne girecek seviyede büyük hatalar olduğunu söylüyorlar.

Kısacası yer yüzünde derli toplu iş yapıp da hatadan münezzeh hiçbir ülke yok. Süpergüç Amerika'ya hiç değinmiyorum bile. Altyapısı Hindistan'dan hallice.

OkanY
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 21:21

Bu yine iyi halleri. Daha da kötü olacaklar. Ekonomilerinin 13 yıl önceki halinden hala küçük olması bunun göstergesi. Nüfus desen zaten bitik.

Yeni çıkan teknoloji firmaları arasında bir tane Alman şirketi yok. Akıllı telefon piyasasında bile yoklar. Çin’de her yıl Berlin’den daha büyük yeni şehir inşaa ediliyor.

Alman kestanesi öldü. Yakında toprak atacağız. Gerçi etnik Alman da kalmadı.

Serkan Guzel
1 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 00:34

Alıntı:
O zaman "almanlar bizim niye sorunumuz olsun ki" demeyeceksiniz.

Almanlar bizim sorunumuz zaten değil...

Benim yazdığım cümle tam olarak ; "almanlar kim ki, onlarla bir sorunumuz olsun?"

Yani yazdığım sözden çıkarılacak anlam; almanları kötüleme gibi bir durum söz konusu değil, anlamındadır.

Bizim ülkemiz için asıl sorun, batı hayranı, batı sevicilerin zihniyeti ile ilgili sorunumuz vardır. Bilmem aradaki farkı anlayabildiniz mi ?

Alıntı:
Benim rahatsız olduğumu nereden çıkardınız? Almanyadaki sel Allah'tan gelmiş bir şey, belki bir uyarı niteliğinde ya da başka bir şey için, orasını Allah bilir. Allah'tan gelen bir şey beni niye rahatsız etsin ki?

Çıkardım, çünkü öz eleştiri yapmak yerine polemik arama peşindesiniz. Dolayısıyla almanların afette yetersiz kalması ve bu yetersizliği objektif olarak forumda paylaşmamdan rahatsız olduğunuz bariz belli oluyor. Rahatsız olmamanız lazım. Yani alman devleti afet karşısında daha iyi organize olmalıydı. Daha hızlı hareket edebilmeliydi.

Alıntı:
Bu videolar ile ilgili "Ankara-Niğde Otoyolu" başlığında konuşmuştuk.Bu videolara diyeceklerimi o sayfaya gidip okuyabilirsiniz.

Hiç o başlığa gidip te, ilgili sayfada ne demişsiniz okumam. Zaten ne dediğinizin de hiç önemi yok. Zira verdiğim video'lar almanların resmi yayın organının hazırladığı video'lardır.

Alıntı:
Bu sevicilik değil bu sapıklıktır. Böyle sapık seviciliklere bende karşıyım.

Ha şunu bileydin. Alman seviciler, almanları sevdikleri için sevmiyorlar. Bir takım sapıklıklarına almanların ortamında atmosfer buldukları için sevicilik peşinde koşuyorlar. Yoksa almanların sarı saçı, mavi gözüne hayran oldukları için değil.

Hasılı kelam; batı hayranı alman sevicilerin zihninde, almanya onları bir kalesi idi. Ellerindeki kale bir anda Allah-ü teala'nın afeti ile tarumar olunca, şaşa kaldılar. Şaşmakla da kalmadılar, bir anda insancıl duyguları ön plana çıkararak, konuyu sulandırmaya başladılar.

Almanlar da allahın yarattığı kullardandır. Hepimiz allahın kuluyuz. Ölen almanlara, evi, bağı, bahçesi, düzeni bozulan almanlara hepimiz üzüldük ayrı mevzu. Ama içimizdeki batı hayranı alman seviciler, afet karşısında alman devletinin aciz kalmasının eleştirilmesini ört bas etmek için, insanı değerler üzerinden bizi eleştirmeye çalışmaktadır.

sayfa 18
« önceki   123 ... 17181920   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET