Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Sizce, İstanbul'un en çekici ve en itici semtleri hangisi? NEDEN?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 56, 57, 58  Sonraki
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ahmet Çelik

6 yıl önce - Cmt 07 Hzr 2008, 21:27

Adalar en çekici -çünkü medeni insanların eski istanbul nostaljisini hala yaşattığı güzel bir yer
Esenyurt en itici- Esenyurta giden bir iett'e ya da ÖHO'ya binin bakalım nasıl hissedeceksiniz kendinizi

KORAY3434
6 yıl önce - Cmt 07 Hzr 2008, 21:57

Ferayca tekrar söylüyorum ev kiralarken çok dikkatli ol amcamın orda 2 dairesi var ve kiracıların hepside çok sorunlu insanlar.İster inanın ister inanmayın aramıza kürt olmayan giremez diyorlar bunu bizzat kendim yaşadım.İyi araştır ama sakın korkma sonuçta burası Türkiyenin ucra köşesi değil Türkiyenin megakenti ee sen de artık ilçe sıfatı taşıyacak bir yerde görev yapacaksın. Arnavutköyde oturmuyorum ama iyi bilirim oraları ayrıca dediğim gibi amcamdan biliyorum...Dikkat et bu kutsal görev yolunda Allah yardımcın olsun..Diyeceğim son söz kimseden korkma çünkü kimse sana dokunacak cesareti bulamaz.. BAŞARILAR

ferayca
6 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 15:56

Teşekkür ederim koray müdür yardımcısı arkadaşlarla görüştüm bana yardımcı olucaklar ev konusunda ama korkmuyorum artık ya sonuçta zorunlu hizmet yükümlüsüyüm ben doğunun terör sorunu olan bölgeleri de olabilirdi o yüzden istanbul çok daha iyi diye düşünüyorum o yönden. Ayrıca İstanbulun pahalı bir semti olsaydı da yaşayamazdım herhalde öğretmen maaşıyla. Tabiki bir takım sorunlarla karşılaşıcam ve o zaman da şark görevimi yapıyorum deyip katlanıcam. teşekkür ederim ayrıca yardımcı oldun çok teşekkürler

Harun_Mazi
6 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 16:17

En çekici yerler tabiki sarıyer ve beykoz başta olmak üzere istanbul boğazının kuzeyi ve civarı, en iticiler saymakla bitmez bi kaç örnek vermek gerekirse , Sultanbeyli - İkitelli - Hadımköy - Bağcılar - Gaziosmanpaşa - Eyüp - Rahmanlar - Ümraniyenin büyük bölümü - Kağıthane - Aibeyköy - Haramidere - Yenibosna - Zeytinburnu - Dudullu - Sarıgazi - Güneşli - Bahçelievler - Merter - v.s.
Yok yok saymakla bitmeyecek, kısaca istanbul boğazı, Mecidiyeköy( sadece merkez) ve Çamlıca çevleri hariç ( kadıköy, bakırköy ve beşiktaş dahil olmak) üzere her yeri.
Bazı arkadaşlar bana kızacaktır ama Samsun gibi cennet bir kenti görüp yaşayan biri olarak Samsuna biraz benzeyen boğaz çevresi dışında hiç bir yeri beğenmememi umarım mazur görürler.

KORAY3434
6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 16:43

rüstem kardeş sen İstanbulun güzelliğini farkedememişin sana göre her yer itici baksana.şunu söyliyim İstanbulu sevmek için İstanbula bakmak yetmez İstanbulu görmek lazım.Bakmak görmek demek değildir..Sana itici gelen o çoğu yer benim için cennettir.sen istanbul gibi 20 milyonluk bir metropolü nüfusu 1 milyon olan küçük bir şehirle kıyaslarsan bu sonuçların çıkması doğaldır.Arkadaşım Samsunda okuyor buna rağmen İstanbul diyor başka bişey demiyor.
FERAYCA sana gelince bana teşekkür etmene gerek yok az da olsa bilgilendirebildiysem ne mutlu bana o kadar da kötü bir yerde değilsin merak etme alışman zaman alacak ama alışacaksın.Sorunların olursa burda bizimle paylaş çözüm yolları arayalım...

cafer
6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 17:12

İstanbul da oturmuyorum. Ama gezdiğim gördüğüm kadar en güzel yerler Üsküdar Bebek ve Kandilli diye düşünüyorum.
En itici ise Gazi Osman Paşa,Alibeyköy ve haberlerde ismini sapık olaylardan çok duyduğumuz Ümraniye

Mehmet Kasım
6 yıl önce - Sal 10 Hzr 2008, 14:05

İtici bir yer daha: Evren Mahallesi-Güneşli.

Sanayi bölgesid esen değil, konut bölgesi desen değil.

Sanayi ile konutlar içiçe. Hakim renk gri ve siyah. İnsanların yüz ifadesi; bes beter...

kübrakübra
6 yıl önce - Sal 10 Hzr 2008, 14:43

üsküdar' da doğduğum ve çocukluk çağlarımı üsküdar'ın parklarında geçirdiğim için mi bilmiyorum ama İstanbul' gidince ilk önce gitmek istediğim yer ÜSKÜDAR:) itici gelen br semt adı verecek kadar bir bilgim yok sanırım istanbul hakkında ama Beşiktaş, Taksim, Beyoğlu, Ortaköy ve Sultanahmet de en sevdiğim semtler arasında.

gökmen efe
6 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 14:37

En Güzel Yerleri Sarıyer,Beykoz,Bostancı,Üsküdar,Beşiktaş,Eminönü Ve Beyoğlu Saydığım İlk 4 Yerin Manzarası İnsana Huzur Veriyor.Eminönü Ve Beyoğlu'nun Tarihi Dokusu İse Muhteşem En İtici Yerlerini Sayarsam Sayfalar Yetmez Ama Başlıca Ümraniye Beyoğlu'da Bulunan Ömer Hayyam,Dolapdere Ve Civarları Desem Sebep Belirtmeye Gerek Kalmaz.

ta_n_er
6 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 15:12

En iyiler - Beşiktaş, Maçka, Levent, Yeniköy, Ortaköy, Bakırköy sahil, Arnavutköy, Sarıyer

En itici - Ümraniye, Ferahevler, Tarlabaşı, K. Armutlu

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet