Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
vedat
13 yıl önce - Cum 27 Ağu 2004, 15:24
İzmir Doğalgaz Dağıtım Lisans ihalesi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu'nun 4 üncü maddesi dördüncü fıkrası (g) bendi ve Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinin 5 inci maddesi uyarınca gündeme getirilen "İzmir Doğal Gaz Dağıtım Lisansı" ihalesinde yeterlilik değerlendirme çalışmaları tamamlandı.

EkoTürk Muhabirinin edindiği bilgiye göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından bugüne kadar yapılan ihalelerin en büyüğü olarak nitelendirilen İzmir Doğa Gaz Dağıtım Lisans ihalesine başvuruda bulunan toplam 21 firmadan 14'ü yeterlilik belgesi aldı. ERS, ESER, HONA, KENTGAZ, KOÇOĞLU, TÜRKERLER ve ZORLU PETROGAS firmaları ise yeterlilik alamadılar.

İzmir merkez olmak üzere toplam 18 yerleşim yeri ve belediyeyi içeren dağıtım bölgesindeki toplam tüketimin yaklaşık 2 milyar metreküp civarında olması bekleniyor.

İzmir Doğal Gaz Dağıtım Lisans ihalesi; "İzmir – Aliağa – Kemalpaşa – Menemen – Torbalı - Tire- Menderes- Sasalı-Sarnıç- Ullucak- Oğlanağzı- Görece- Koyundere- Maltepe- Ulukent- Ayrancılar- Çaybaşı- Yazıbaşı" bölgelerini kapsayacak. İhalede geçici teminat tutarı 2 milyon $, kesin teminat ise 5 milyon $ olarak belirlenmişti.

Söz konusu ihale için yeterlilik belgesi alan firmaların tam listesi aşağıda yer alıyor.

(1)-AKFENGAZ DOĞALGAZ DAĞITIM SİS. A.Ş.
(2)-AKSA DOĞAL GAZ DAĞITIM A.Ş.
(3)-ARSAN ARITMA VE İNŞ. A.Ş.
(4)-BOSPHORUS GAZ CORPORATION A.Ş.
(5)-CENGİZ İNŞAAT SANAYİ VE TİC. A.Ş.
(6)-ÇALIK ENERJİ SAN. VE TİC. A.Ş.
(7)-DODAŞ DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş.
(8)-ENERKO DOĞAL GAZ DAĞITIM A.Ş.
(9)-FERNAS İNŞAAT LTD. ŞTİ.
(10)-KOLİN İNŞAAT A.Ş.
(11)-NİDA İNŞAAT VE TURİZM A.Ş.
(12)-PALGAZ DOĞAL GAZ A.Ş.