Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Umut Elazığ projesi
« önceki   123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 24
Omera 21
2 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 22:45

Sessize gömüldü bu başlık. Somut bir adım atılması lazım artık.

alcatel23
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 01:57

Bu proje ile alakalı yapılan medhiyeler, övgüler ile proje görselleri arasında ki bağlantıyı bir türlü kuramadım. Proje görsellerine bakınca, bir şantiye alanını andırıyor. Öyle ayıla bayıla anlatıldığı gibi bir mimari letafet göremedim ben. Alelade bir mimari yapı. Nedir bu projede sıra dışı olan?

Unexpected
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 12:51

Proje ismi çok iyi seçilmiş. Başka bişey olamazdı. İroniyi bu kadar iyi tek kelime ile anlatmışlar. 'umut'..

Veriyorlar umudu, 1.5 sene olmuş hala bir çalışma yok. Ancak reklam. Depremi dahi reklam için kullanıyorlar bazı kesimler taktire şayan. Ancak umut olurdu zaten, başka ne olabilir.

Harika mimarisi varmış... Peh Peh Peh.. Proje görmemiş olsak, çıkıp medyada atıp tutmalarına abartılarına inanacağız. Bir sunum dahi yapmayı becerememişler 1 yıl boyunca. Tamamen basit görünüşlerden alınmış dandik renderlar.

Kalite 0, mimari 0.. Daha ortada mimari eksizlerden başka çalışma yok. Bu işin asıl zaman alacak statik projelendirilmesi hiç yok zaten.. Ancak tvden sallasınlar öyle böyle, saatlerce anlatsınlar. Neyini anlattıklarını hala anlayabilmiş değilim.

Herşeyi geçtim, aradan 1.5 yıl gecti hala ağır hasarlı binalar yıkılmadı, hala daha birçok köy evinin inşaatı başlamadı, verilen sözler tutulmadı. Tokinin normal maliyetinin üzerinde satış yapmasıda cabası.. Hani %40 indirim? Nerde 20 bin konut? Herşeyi örtbas etmek için bir umut gerekliydi. Atın ortaya millet inansın. Başka ne yapacak ki gariban insan?

oguzz2307
1 hafta önce - Pts 12 Nis 2021, 17:26

arkadaşlar proje tam takır ilerliyor. tanıtımı yapıldığında avam projeydi, herhangi bir iç proje değildi. şimdi o projede bitti, Bugün Mimar Emre Arolat bu iş için tecrübeli mimarları alma ilanı verdi. kendisi ve Ece Ceylan Baba merkezden yürütecekler. Herşey tam hazır olduğunda ihale süreci başlar. Yani demek istediğim içiniz ferah olsun proje namına herhangi bir gecikme ve aksilik yok

Tolga_Dt
1 hafta önce - Pts 12 Nis 2021, 17:45

Bu güzel haber için sağolasın gakgom. Hayırlı olsun şimdiden.

h4runtly
1 hafta önce - Pts 12 Nis 2021, 18:22

Güney Çevre Yolu'na güzel, yeşil alanı bol Diyarbakır'da Kayapınar'da ki(örnek) siteler yapılmalı. Yapılacaktır da

En son h4runtly tarafından Sal 13 Nis 2021, 11:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

oguzz2307
1 hafta önce - Sal 13 Nis 2021, 00:20

Alıntı:
Bu güzel haber için sağolasın gakgom. Hayırlı olsun şimdiden.

sen sağol gakgom, İnşallah memleketimiz çok güzel olur

mehsi
1 hafta önce - Sal 13 Nis 2021, 13:39

Bu proje ile alakalı geçenlerde yeniden refah partisi il başkanı bir yayında ,
Bu proje yapılacağına arsa olarak satılsa daha çok para kazanılırdı diyordu. Ben doğru veya yanlış hesap olduğunu biliyorum sadece söylediğini aktarıyorum. 300 villa 1.5 milyondan satılsa 450 miyon ciro sağlanır bunun yüzde 30 u kar olsa (projeye göre ortak kullanım alanlarının çok maliyetli olduğu için kar oranı çok düşük olur diyordu). kabaca 150 milyon kar olmuş olur diyordu.

600 dönümü (dönümün piyasası 500.000 bin cıvarı o bölge de) diyordu. belediye arsa olarak satsa 300 milyon tl kazanır diyordu.

Doğru mantık yanlış mantık veya doğru bakış açısı yanlış bakış açısı ben bilmem. ben sadece farklı bir bakış açısı diye paylaşayım dedim.

Tolga_Dt
1 hafta önce - Sal 13 Nis 2021, 13:42

Hocam herşey para değildir. Mesela Ahmet aytar meydanı meydan olarak düzenleniyor. Satılsa dünya kadar para eder ama yeşil alanda lazım oda bir yatırımdır. Bence bu açıdan bakılırsa zarar değil kar ediliyor.

oguzz2307
1 hafta önce - Sal 13 Nis 2021, 14:05

Bencede. çünkü belediye kar-zarar hesabı yapmaması gerekir aslolan hizmettir, zaten umut-elazığ projesi kar amaçlı değil yeni bir örnek yaşam alanı maksadıyla yapılıyor İnşallah biterse bi mahalle daha kazanmış oluruz

sayfa 24
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET