Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 507
Kazim006
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 22:21

Vizyon belediye ile alakalı o bahsettiğiniz semtlerde hayata bakış farklı, etimesgutta farklı. Türkiye de tüm gençlerin sosyalleştiği, insanların özgürce hareket etmek istediği mekanların açıldığı yerler aynı belediyeye ait ilçeler. Fark burdan kaynaklanıyor. İşletmeci olsanız Bağlıca da bir pub açabilir misiniz? Açmayı deneyin bakalım.

rotivator
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 17:39

Bağlıca son yerel seçimde hangi partiye ne oranda oy vermişti?

Mustafa baglica
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 18:41
Kalite ihtiyacı


Bağlıca'da işletme, dükkan, cafe ve restoranlar açısından asıl eksik kalite. Ucuz grosslar, kokoreciler, oto yıkamacıların yerine kaliteli restaurantlar, cafe bistro'lar Starbucks vb görmek isterim. Milyonluk evler var ama muhitte adam akıllı bir tane kaliteli cafe bistro yok. Galeria'ya Tepe Prime'a gitmek zorunda kalıyoruz. Tamam Covid sürecindeyiz ama açılan onca kalitesiz işletmenin Bağlıca muhitine zarar vereceği kanısındayım.

adonisss
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 19:19

Değerli arkadaşlar bağlıcada konut ve nüfus artış hızıyla; ticari işletmelerdeki kalite/nitelik artışı maalesef korele değil. Son olarak "elmacı gross" örneğinde gördük ki, mahallenin en işlek noktasına bile kurumsal bir cafe/bistronun ilgisini çekememişiz. Ana arterdeki arasta ve mercado gibi iki atıl yapı, mahallenin çehresini gerçekten çok kötü etkiliyor. Bağlıca Bulvarının yanı sıra Mermeroğlu caddesi üzerindeki ticari alanlardan da ümitliydim, ancak burada da oto galeri, oto yıkama, adım başı lastikçi, hırdavatçı dolmaya başladı. Şahsen bir sakin olarak tek yapabildiğim, mümkün mertebe kurumsallardan alışveriş yapmaya çalışmak. Yürüme mesafesinde hırdavatçılar var; ancak araca binip, Bağlıca Koçtaşa gidip oradan ihtiyacımı karşılıyorum, iki lahmacun için bile mesadaki ekrem ustadan sipariş veriyorum. Aksi halde bu kısır döngüden kurtuluş yok. Eminim yukarıda saydığım kurumsallıktan uzak ve sosyal donatıya hizmet etmeyen ticariler zamanla elemine olacaktır. Ancak bu süreç ciddi bir zaman kaybına ve mahrumiyete de neden olacak.

ahmet walnut
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 23:03

Baglıcanın böyle olması normal , nufus bir defa dısarıda calısıyor , otel gibi kullanıyor baglıcayı dogru mu ? Bir iş yeri plaza vs var mı yok ? Bir geciş guzergahı mı degil ?
Yani akan bir nufus hareketi yok gelen markete girip evine gidiyor ustune pandemiyi de ekleyince bir de sonuc dogal

Kurumsalı da gelse cafeydi bistroydu sinek avlar Ne zamanki yapracık ,etraf gelişir iş imkanları ofisler acilir o zaman birseyler olur
Baglıca suan kapalı kutu ne yazıkki...gunduzm
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 11:47
46801 Ada 3 Parsel


Arkadaşlar Mermeroğlu Caddesi üzerinde bulunan 46801 Ada 3 Parsel de bulunan kooperatiften terk edilme, kaba inşaatı biten binaların yıkılıp buraya dükkan+ konut inşaatına başlanacağı söyleniyor.

Ruhsat alınıp alınmadığı hk bilgi sahibi olan var mı?


Bashkent 06
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 12:06
Ar-Ya Bağlıca Evleri lüks olanaklarıyla ön plana çıkıyor


Ar-Ya Bağlıca Evleri projesinde 4+1 daireler satışta. Bağlıca bölgesinde konumlu daireler 15 katlı bina içerisinde yer alıyor ve merkezi pay ölçer ile ısıtılıyor. Projede daire özellikleri neler? Proje kapsamında hangi sosyal olanaklar mevcut? Ayrıca projede yer alan daireler konut kredisine uygun mu?

Ar-Ya Bağlıca Evleri daire özellikleri

Projede yer alan lüks 4+1 daireler brüt 242 net ise 173 metrekare alana sahip. 15 katlı bina içerisinde konumlu dairelerde balkon ve iki adet banyo mevcut. Ayrıca projede toplam 1 blok ve 30 adet daire var. Her katta iki daire mevcut. Projede yer alan dairelerde davlumbaz, ocak ve fırın bulunuyor. Bunun dışında vestiyer ve giyinme dolabına sahip dairelerde led aydınlatmalar da ön plana çıkıyor. Isı yalıtımlı cam balkona sahip daireler gelişmiş iç özellikleriyle dikkat çekiyor.

Ar-Ya Bağlıca Evleri sosyal alanlar neler?

Proje konumuyla şehrin gürültüsünden uzak sakin bir hayat olanağına sahip. Ayrıca yeşil alanları bol proje çocuklar için de ideal. 24 saat güvenlik hizmetine sahip projede her daireye 1 adet açık otopark imkanı var. Ayrıca her daireye 1 araçlık kapalı otopark da mevcut. Bunun dışında projede jeneratör de var. Ayrıca kamelyalar ve çocuk oyun alanlarına sahip projede çok amaçlı spor alanı da mevcut. Çevre yoluna 300 metre mesafede yer alan daireler sahiplerini bekliyor. Proje alışveriş merkezi, hastane ve market gibi merkezlere yakın konumda yer alıyor. Ayrıca semt pazarı, üniversite, okullar ve belediyeye de yakın proje kısaca şehir merkezinde yer alıyor. Ulaşım merkezlerine de yakın konumdaki proje doğa ile iç içe sakin bir yaşam vaat ediyor.
Projede daire fiyatları ne kadar?

Proje kapsamında yer alan brüt 242 metrekare genişliğindeki 4+1 daireler 990 bin TL fiyat üzerinden satışta. Projedeki daireler inşaat firmasından satışta. Konut kredisine uygun durumdaki daireler görüntülü arama ile de gezme imkanına sahip. Ayrıca projede daireleri takas yoluyla da satın alabilirsiniz. Projede dairelerin 2021 Ağustos ayında teslimi söz konusu. Detaylı bilgi almak ve lansman fiyatlarından yararlanmak için 0530 975 71 80 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

https://www.tasinmazhaber.com/ar-ya-baglica-evler ...a-cikiyor/


adonisss
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 18:58

Sn. gunduzm; mermeroğlu caddesi üzerindeki işletmenin birinden duyduğum bilgi emin olmamakla birlikte; "arsa sahibinin söylediğine göre iki bloklu bir site yapılacağı" yönündeydi. Kesin bilgisi olan varsa, paylaşırlarsa sevinirim.
Yakın zamanda da çatıdaki malzemeleri ayıkladılar, sanırım bu yaz aksiyon alınır.
Ya da umarım, gerçekten ciddi bir görüntü kirliliğine neden oluyor.


ahmet walnut
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 19:15

Ruhsatı bilmiyorum da yikim yapacak hafriyat şirketi pankart asmış .. bu binayı biz yıkıyoruz diye demekki baska bir proje yapılacak

dmemkur
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 23:33

keşke şu arastayı da yıksalarsayfa 507
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet