Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 539
kemal_07
2 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 16:37

peki Kayseriler buna ne der ?

Nezih90
2 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 18:09

Alıntı:
Cumali1999

Elektrikli lokolar ve Tülomsaşın yeni nesil vagonları kullanılırsa bozulmaz diye düşünüyorum YHT hattı, çünkü YHT ve Yük trenleri Avrupa'da aynı hattı kullanabiliyor diye biliyorum

Mesela Doğu Ekspresi artık Kayseriyi dolanmaz, direkt bu hat üzerinden Sivas'a geçer

Yalnız aynı hattı kullanmak başka bir şey, YHT hattını kullanmak başka bir şey. Ama yolcu trenleri için dediğiniz doğru, bu hattı yolcu trenleri YHT seti olmasa da kullanabilirler.

YHT hatlarında işleyen yük treni hiç duymadım. Bildiğim tek örnek Fransa'da PTT için bir TGV seti dönüştürüldü. Ama oda tahmin edileceği üzere posta için, sanayi veya hammadde yükü vs. için değil. Ama sonuç olarak o da sonradan kaldırıldı. Ama adamlar tabi bunu lojistik bir araç gibi kullanıyorlar. Mesela karantina döneminde Paris'teki hastaneler dolunca "ambülanslaştırılmış" bir TGV ile acil servislerdeki covid hastalarını transfer etmişler. Teknik olarak mümkün olunca istediğini yapabilirsin. Ama yük treni ağır kalıyor işte, hem hız anlamında hem kütle anlamında.

cemalnuri 63
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 09:29

Evet bizde tcdd yetkililerine bunu anlatmaya çabalıyoruz 1 sefer yetmez gezmek yiyip içip tarihi eserleri görmek isteyenlere turistik tren olduğu gibi ara duraklarda durmadan ekspres kars seferleride olmalı hatta bu sefer şu an yht nin geldiği son nokta olan sivas tan başlamalı daha sonra erzincan ,erzurum gibi yht ilerledikçe bu illere sonunda da istanbul ,izmir ,mersin gibi daha pek çok ilimiz direkt yht seferleri ile yolcular aktarma yapmadan en kısa sürede ulaşmalılar . Bakanlığımızın ülkemizin dört biryanında yürüttüğü projeleri takdirle karşılıyor tcdd yetkililerinden de bu çabaya uyumlu müjdeler bekliyoruz , cumamız mübarek olsun tüm islam alemine hayırlı ,bereketli bir ramazan diliyorum.

Yavuz132
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 17:36

https://disk.yandex.com.tr/i/uwKJALmuW2bgVw?fbcli ...ks-6WRPFpM

Sivas Erzincan hızlı tren hattı ile ilgili video içerisinde Sivas yht hattı görüntüleride mevcut burda da paylaşmak istedim. Linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Ayrıca görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla Sivas konvansiyonel hattını erzincan ht hattına viyadükle bağlayacaklar.

Cumali1999
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 20:51

Alıntı:
Yalnız aynı hattı kullanmak başka bir şey, YHT hattını kullanmak başka bir şey. Ama yolcu trenleri için dediğiniz doğru, bu hattı yolcu trenleri YHT seti olmasa da kullanabilirler.

YHT hatlarında işleyen yük treni hiç duymadım. Bildiğim tek örnek Fransa'da PTT için bir TGV seti dönüştürüldü. Ama oda tahmin edileceği üzere posta için, sanayi veya hammadde yükü vs. için değil. Ama sonuç olarak o da sonradan kaldırıldı. Ama adamlar tabi bunu lojistik bir araç gibi kullanıyorlar. Mesela karantina döneminde Paris'teki hastaneler dolunca "ambülanslaştırılmış" bir TGV ile acil servislerdeki covid hastalarını transfer etmişler. Teknik olarak mümkün olunca istediğini yapabilirsin. Ama yük treni ağır kalıyor işte, hem hız anlamında hem kütle anlamında.

Doğrudur ama zaten biz Divriğiden çıkan ağır cevher trenleri yht hattını kullansın demiyoruz, görece hafif olan beyaz eşya türü malzeme yüklü olan ihracat trenleri gibi trenler kullanabilir diyoruz..

Bu yük trenleri YHT olmayan saate YHT hattını kullanırsa sorun olmaz 20-06 saatleri arasında

Yük trenleri bile olsa zaten bu hatta yavaş gitmez,gitmemelide yüküne göre 90-150 km arası hızlarda gitmeli

Yük trenleri yht hattını paletli ekskavatörün asfalt yolu dağıttığı gibi dağıtmaz diye düşünüyorum

ismail özçelik
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 21:14

Alıntı:
Sivas konvansiyonel hattını erzincan ht hattına viyadükle bağlayacaklar.

Bende 2 gün önce fotoğraf çektim atacaktım ancak emin olamadım tam ne olduğuna.
Acaba hala üniversiteye gar yapma fikri var mı? Mesela Ankara-Sivas-Malatya treni hangi garda duracak? Üniversiteye gidip geri mi çıkacak. TCDD'ye üç kere sordum cevap alamadım.

Hasan Mihrican
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 11:44

2 bayram arası düğün olmaz ama açılış olur.
Bu hat 2 bayram arası açılacak.

uğur5858
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 21:55

oradaki üst köprü üniversite giriş kapısının oradaki yapılan üst köprü karşıyakayı üniversiteye üniversite camisinin arkasına necmettin erbakan bulvarına recep tayyip erdoğan köprüsünün yanına kadar gelecek olan yeni bulvar projesi yolu şu anda devam ediyor yapımı direk üniversite camisinin arkasından dümdüz karşıyakaya doğru karşıyaka mesire alanının aşağısına doğru gidiyor yol oradan dümdüz karşıyakadan üniversiteye yeni bir bulvar olacak orası şu andada yol yapım çalışmaları devam ediyor

Anılcandar
1 hafta önce - Pzr 11 Nis 2021, 01:14

Ya afedersiniz ama kendimi tutamıyorum .
Hiç hayatınız da türkçe dersi görmediniz mi?

Lütfen, mesajları yazarken noktalama işaretlerine ve imla kurallarına dikkat edin !!

Ve sizin bu tek sefer de değil . Lütfen ! biraz dikkat ederek yazın .

Murkes
1 hafta önce - Pzr 11 Nis 2021, 01:58

Defalarca söyleseniz de aynı şeyi yapıyor. Nokta koymadan yazıyor.

sayfa 539
ANA SAYFA -> ULAŞIM