Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 202
ali9wx
2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 20:11

Dün MBB´ye mesaj atmıştım ve bugün yanıt geldi. Gerçekten çok hızlı bravo

Mezitli - 3 Ocak HRS Metro Hattının İhalesinin Mayıs ayında neticeleneceği bildirildiği üzere ihale sonuçlandıktan sonra ihaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapılması akabinde Metro Hattının Danışmanlık, Kontrollük, Müşavirlik İhalesi hazırlıkları tamamlanıp yapılacaktır. 2021 Yılının 3. çeyreğinde müşavirlik ihalesinin yapılması planlanmaktadır.
Büyükşehir Mersin

Yani Müşavirlik İhalesi 3. Çeyrek olan Temmuz, Ağustos, Eylül aylarının birinde yapılacakmış.
1. çeyrek: 1 Ocak- 31 Mart
2. çeyrek: 1 Nisan- 31 Haziran
3. çeyrek: 1 Temmuz- 31 Eylül

Mustafa Bkrc

2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 20:14

Müşavirlik ihalesi bitince kaç ay sonra inşaat başlar?

ali9wx
2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 20:27

Yer teslimi yapılınca diyor zaten yani yavaş yavaş şantiye kurulur hazırlıklar tamamlanır Tmb sahaya getirilir o zamana kadar zaten müşavirlik ihalesi tamamlanır.

serkan33

2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 21:33

Ya hele şu normal ihale bir sonuçlansın da müşavirlik derdimiz olsun Allah aşkına sanki ihale sonuçlandı da tek derdimiz bu kaldı, kimse teklif vermezse hükümet baskısıyla o zaman görün siz cümbüşü

Mustafa Bkrc

2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 22:37

Alıntı:
hükümet baskısıyla o zaman görün siz cümbüşü

Kulakları çınlar o zaman bol bol
Şaka maka zaten doğuş ve dillingham yine teklif verir 2.ihale de en az 3 firma şartı yok sorun yok

ali9wx
2 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 17:17

Bugün meclis toplantısı olmuş galiba, Metro ile ilgili bir şey söylendi mi

ali9wx
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 11:47

Meclis Konuşması

“28 Nisan’da Metro ihalesi tekrar gerçekleşecek”

Mersin’de hayata geçirdikleri ve yürüttükleri projelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Seçer, Metro ihalesinin de önemli olduğunu söyledi. Seçer, şunları söyledi:

“Daha önce bir iptal oldu, sonra araya pandemi girdi. Bazı yatırımları erteleyelim, öteleyelim ya da daha dikkatli yapalım diye hepimiz karar aldık. Bu karar içerisinde Metro da vardı. Şunu da söyleyeyim; iyi mi yapmışız? Vallahi iyi yapmamışız. Nereden bileyim ben dolar 8 lira olacak, Euro 10 lira olacak? Keşke hiç bekletmeseymişim. Şimdi onu açıklayacağım. Neden bu iş uzuyor? Şimdi o süreçte biz ihaleye çıktık. Tabi ki itirazlar… Sonuç itibariyle ihale devam etti. Ön yeterlilik yapıldı. Gerçekten Türkiye’nin, dünyanın saygın firmaları yeterlilik aldı. Ancak gel gör ki o süreç içerisinde müthiş dalgalanmalar oldu. Döviz kurlarında, maliyetlerde, demir fiyatı, çimento fiyatı, döviz fiyatı. Bunlar hesapta olmayan gelişmeler oldu. Ama süreç devam ediyor. Ben bunları sürekli kamuoyu ile paylaşamam. Yani ihalelerin o sürecine halel getiremem. 28 Nisan’a EKAP açık ihale. Oradan takip edebilirsiniz. Kamu İhale Kurumu tarih verdi. Neden peki böyle oldu? E çok yüksek bir teklif geldi. Neden yüksek geldi? Az önce anlattığım nedenlerden. Biz yaklaşık maliyetleri bundan yaklaşık 1.5 yıl önceki piyasa koşullarına göre yaptık. İhale iptal oldu, süreç uzadı, biz pandemi dolayısıyla askıya almak zorunda kaldık derken yaptığımız hesap güncelliğini yitirdi. Bütün mesele budur. Bir bardak suda fırtına kopuyor. Kimseden bir şey gizlemiyoruz. 28 Nisan’da Metro ihalesi tekrar gerçekleşecek.”

serkan33

2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 12:30

Başkanın konuşmasından anladığım şu; belirledikleri ve ihalenin de ertelenmesine neden olan yaklaşık maliyeti tekrardan güncelleyip ihaleye çıkacaklar, işte bu iyi haber çünkü diğer teklif vermeyen firmalar da böylece teklif verebilirler

ali9wx
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 12:34

ben anlamadım Peki bu açılan ihale İptal olmayacak değil bu ihale üzerinden gidecekler?

Ahmet19o3
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 13:09

Serkan hocam diğer firmaların teklif vermemesinin yaklaşık maliyet ile pek ilgisi yok.Çünkü yaklaşık maliyet firma teklifleri açılana kadar açıklanmaz ve bu yaklaşık maliyet fiyatını firmalar bilmez ve tekliflerini iletirler.Yaklaşık Maliyet üzeri kalan teklifler de idare insiyatif kullanmazsa değerlendirme dışı bırakılır.
Bilgilendirme amacıyla yazdım yanlış anlaşılmasın.

sayfa 202
ANA SAYFA -> ULAŞIM