Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da tüm otobüsler İETT altında birleşti! Otobüsler tek renk olacak.
« önceki   123 ... 636465 ... 686970   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 64
koronapatik emre
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 10:27

Demekki a-881 aracını yenilemeyi düşünmüyorki,yenilemeden sarıya boyatıyor.Hani iett'nin tüm araçları yenileme hedefi vardı.Demekki baskı yapılmıyor.

buracom
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 10:37

Alıntı:
Demekki a-881 aracını yenilemeyi düşünmüyorki,yenilemeden sarıya boyatıyor.Hani iett'nin tüm araçları yenileme hedefi vardı.Demekki baskı yapılmıyor.

Baskı mı yapılması gerekiyordu ? Diktatörlüğe iyi kaptırmışsınız kendinizi. Kimse "bu arabayı hemen değiştir" diyemez. Teknik şartname açıklanır. Ona uymayan araçlar belli bir süre içinde eksiklerini giderir ya da şartlara uygun araç temin eder. Öyle hop deyince araba değiştirilmesi istenemez, değiştirilemez.

Bu israfçılık bir tek bizde var sanırım. Amerika, İngiltere, Fransa, Hollanda, Ukrayna, Rusya, Hindistan, Somali... istediğiniz ülkeye bakın, bizim kadar yeni otobüsleri olan var mı ? İhtiyaçları kadar alıyorlar sadece. Geri kalanı 1990'lardan kalma.

Klima, Kamera vb.. birkaç şart olur onu karşılıyorsa araç çalışmaya devam eder.
Araçları sarı yapmak için verilen süre, değiştirmek için verilen süreden daha kısa olduğu için, yakın zamanda araç değiştirmeyi düşünmüyorsa sarıya boyatması sizce de mantıklı değil mi ?

Şehir içi otobüslerin piyasası gerçekten yok. Yani araç sahibi bu aracı güzel bir fiyata satamaz. Kim niye alsın nerede kullansın ? On kişi gelip servis için alacak ama binlerce araba var. Fiyat düşük o yüzden araç sahipleri süreyi sonuna kadar kullanıp sonra aracı emekli edip yenisini alıyor ki bence çok doğru yapıyor. Ben olsam ben de son haftaya son güne kadar kullanırım.

can erkan
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 14:25

Alıntı:
Baskı mı yapılması gerekiyordu ? Diktatörlüğe iyi kaptırmışsınız kendinizi. Kimse "bu arabayı hemen değiştir" diyemez. Teknik şartname açıklanır. Ona uymayan araçlar belli bir süre içinde eksiklerini giderir ya da şartlara uygun araç temin eder. Öyle hop deyince araba değiştirilmesi istenemez, değiştirilemez.

Bu israfçılık bir tek bizde var sanırım. Amerika, İngiltere, Fransa, Hollanda, Ukrayna, Rusya, Hindistan, Somali... istediğiniz ülkeye bakın, bizim kadar yeni otobüsleri olan var mı ? İhtiyaçları kadar alıyorlar sadece. Geri kalanı 1990'lardan kalma.

Klima, Kamera vb.. birkaç şart olur onu karşılıyorsa araç çalışmaya devam eder.
Araçları sarı yapmak için verilen süre, değiştirmek için verilen süreden daha kısa olduğu için, yakın zamanda araç değiştirmeyi düşünmüyorsa sarıya boyatması sizce de mantıklı değil mi ?

Şehir içi otobüslerin piyasası gerçekten yok. Yani araç sahibi bu aracı güzel bir fiyata satamaz. Kim niye alsın nerede kullansın ? On kişi gelip servis için alacak ama binlerce araba var. Fiyat düşük o yüzden araç sahipleri süreyi sonuna kadar kullanıp sonra aracı emekli edip yenisini alıyor ki bence çok doğru yapıyor. Ben olsam ben de son haftaya son güne kadar kullanırım.

Yanlış bilgi! Kimse sana durduk yere aracını yenile demiyor. Aracı yenilemekteki genel hususlar alçak tabanlı modele dönüştürülmesi ve çevreci motora yani euro 6 hatta 2 seneye kalmaz euro 7 normlarını karşılamayan bir motora sahip araca dönüştütmek. Sen özel halk otobüsçüsü isen paran yok diye isyan ediyosan yapma bu işi git başka bişi yap. Sen amme hizmeti yapıyorsun her ne kadar özel olsanda.

Hattı satın da almış olsan hattı kiralamış bir özel halk otobüsçüsü de olsan. Belediyenin bi yerde söz söyleme hakkı elbette vardır..!

koronapatik emre
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 14:46

Eski araçları yenilemedeki son tarih ne öyleyse?Madem son günü bekliyorlar.

buracom
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 16:18

Alıntı:

Yanlış bilgi! Kimse sana durduk yere aracını yenile demiyor. Aracı yenilemekteki genel hususlar alçak tabanlı modele dönüştürülmesi ve çevreci motora yani euro 6 hatta 2 seneye kalmaz euro 7 normlarını karşılamayan bir motora sahip araca dönüştütmek. Sen özel halk otobüsçüsü isen paran yok diye isyan ediyosan yapma bu işi git başka bişi yap. Sen amme hizmeti yapıyorsun her ne kadar özel olsanda.

Hattı satın da almış olsan hattı kiralamış bir özel halk otobüsçüsü de olsan. Belediyenin bi yerde söz söyleme hakkı elbette vardır..!

Alıntı:
Eski araçları yenilemedeki son tarih ne öyleyse?Madem son günü bekliyorlar.

Yahu siz nasıl anlıyorsunuz lafı. Ben halk otobüsçü falan değilim. Belediye alçak tabana dönüştürülecek dedi mi, dedi. Öyle pat diye olmuyor bu işler. 180 gün, 360 gün, 720 gün herneyse bu karar yürürlüğüe girdikten sonra bir süre verilir. Bu süre içerisinde tüm araçlar alçak tabana dönüşür. Ama bu süre yasal bir haktır. İsteyen bir hafta sonra alır alçak tabanlı aracını, isteyen süre bitimine 3 gün kala alır. Kimse de kardeşim niye bu kadar geç aldın diye hesap soramaz. Belirtilen süreyi aşar da hâlâ yeni araç almazsa o zaman belediye gerekli yasal süreci başlatır zaten.

Araç tabiki yenilensin buna katılıyorum. Benim karşı çıktığım şu zorlama dediğiniz konu. Burası muz cumhuriyeti değil. Belediye kimseye araç yenilemesi için zorlama yapamaz. Geçerli süre içinde aracı yenilemediyse bile zorlama yapamaz, yolcu taşıma yetkisini askıya alır veya iptal eder. Böylece araç yolcu taşıyamaz. Belediye kuralı koyar, uyan uyar uymayan çalışmaz bu kadar basit.

Aracın sarı olması için verilen süre 1 yıl, alçak tabanlı olması için verilen süre 2 yıl ise, eski aracını sarıya boyatan araç sahibi niye tepki çeksin. 2 yıl daha çalışabilir sonuçta. (sayılar uydurmadır)

trzpro
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 21:35

429 Kıraç hattında Sultanların neredeyse tamamı macunlanmaya başlamış yakındır sararmaları

Nuri 9238
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 21:49

İUAŞ Anadolu Yakası araçlarından C-1879(Güleryüz Cobra GD 272 LF), aracını sarı renge boyatmıştır. Araç 132S hattında görülmüştür

beratika
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 22:28

Mor daha İstanbula özgüydü, Erguvandı?

Malatyalı 3444

1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 22:02

Hadi Hayırlı Olsun Silivri Hattı A-921, A-933 Ve A-944 Sarı Renk Olmuştur.
İlk Boya İşlemlerine Silivri Hattı Başladı Ve Şuana Kadar 6 Alçak Taban Aracı Sarıya Boyandı. A-944 Ve A-921'in Şuan İçin Fotoğrafı Yok. A-944 İle A-933 Otokar Kent Olduğu İçin A-933'ün Fotoğraflarını Sizlerle Paylaşıyorum. Ayrıca A-921'in İkitelli Garajında Boya İşlemini İzledim Çok Titizlikle Çalışıyorlar Maşallah Yakın Zamanda A-921'inde Fotoğrafını Sizlerle Paylaşacağım

(+)

(+)

(+)

(+)

BULENT MUTLU

1 hafta önce - Pts 12 Nis 2021, 13:29
A 230

A230 boyanmış çok yakışmış çok hızlı geçti cekim böyle oldu...

(+)

sayfa 64
« önceki   123 ... 636465 ... 686970   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM