Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Fikirtepe'ye Dev Kavşak!
« önceki   123 ... 212223

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 23
meliksah55
3 hafta önce - Pts 29 Mar 2021, 22:48

Birkaç ayda bitirilebilecek inşaat kaç yıldır bitmedi, açılınca da yarım açılacak, yazık. Son 4-5 yıldır İstanbul'da karayollarına gereken önem verilmiyor. Özellikle Anadolu yakası D-100 Harem'den Gebze'ye kadar yan yollarla birlikte baştan tasarlanmalı. Mesele sadece trafiğin sıkışık olup olmaması değil, aynı zamanda trafiğin nasıl ilerlediği. 500 tane giriş çıkış var, herkes sağdan soldan kaynak yapma derdinde. Araba sayısı az olsa bile trafik akmıyor.

Hüseyin Göktürk
3 hafta önce - Pts 29 Mar 2021, 23:18

Alıntı:
Özellikle Anadolu yakası D-100 Harem'den Gebze'ye kadar yan yollarla birlikte baştan tasarlanmalı.

Bu konuya ben de katılıyorum. Kimi yerde yol 4-5 şeride çıkıyor kimi yerde 2 şeride düşüyor. Yol baştan sona 3+3 şerit ve 4. şeritler hızlanma/yavaşlama şeridi olacak şekilde yeniden tasarlanmalı.

Omer Istanbul

3 hafta önce - Sal 30 Mar 2021, 08:58

Sanıyorum bu ve benzeri kamu projelerinin bir türlü bitirilememesinin sebeplerinden biri aşırı şişirilmiş yapım fiyatları, bu nedenle yükselen maliyetler ve bütçede bu işlere ayrılacak kaynağın azalması. Tamamen kamu ihalelerine çalışan firmaların 11-12 yılda geldikleri nokta inanılmaz, "O" noktasından inanılmaz varlığa ulaştılar çoğu. Çılgın bir rant düzeni kurulmuş, işlerin maliyetleri nasıl hesaplanıyor bu rant nasıl paylaşılıyor bilemiyoruz. Şu anda kamu ihaleleri oldukça azaldı, devam eden işlerde de ödemeler aksıyor, geçen kamuya inşaat yapan bir tanıdığım dert yanıyordu içeride şu kadar alacağım var alamıyorum kredi ödemeleri geldi zorlanıyorum diye. Kar marjlarının çok düştüğünden dert yanıyorlar ama nasıl bir kar marjı vardı nereye geldi onu kimse bahsetmiyor.

Sinan Bilgin
3 hafta önce - Sal 30 Mar 2021, 09:22

Durmasin yeterli, ilerleme surekli oldukca yavaslik o kadar da problem degil, bazen duruyor haftalarca o sorun oluyor

Hasan Mihrican
2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 15:06

Birkaç gündür bu bölgeden geçiyorum.
Özellikle dev kavşağın 1. köprüye doğru bağlanacak kısmında yoğun bir çalışma görüyorum.
Arabayla geçerken o kısımda en az 20-25 kişinin aynı anda çalıştığına tanık oluyorum.

Omer Istanbul

2 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 14:43

Evet şu anda çalışma o kısımda, üst yapı betonları dökülüyor ve tamamlandığında kavşağın önemli bir bölümü aktif hale gelecek. Ancak çok yavaş ilerliyorlar. Üst kısımda yarıya kadar yol kenarı koruyucu parmaklıklar da tamamlandı ancak henüz aydınlatma direkleri konmadı ve asfalt dökümü yapılmadı. Bunları beton yol platformu tamamen bitince toptan tamamlayacaklar sanırım. Bu hızla açılış Haziran hatta Temmuzu bulur diye tahmin ediyorum

Hasan Mihrican
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 12:15

Trafiğe sağlayacağı katkı anlamında bu kısım projenin %40-50'si diyebiliriz herhalde.
Harem tarafından gelip 1. Köprüye dönüşleri kısaltıp kolaylaştırdığı için özellikle E5 köprüsünün altındaki keşmekeşi azaltacaktır.
O nedenle bu kısmın açılmasının önemli faydaları olacaktır.

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 13:21

Dogru, en onemli katki bu bolum ama halen tabliye yerlestirilmeyen son kisim eklenmedikce tam verim alinamaz

mus7y123

1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 15:14

Haremden geleni 1. Köprü yoluna kolaylik veriyor, iyi guzel, altta keşmekeş biter, ona da hemfikirim....
Orayi gectin Göztepe köprüsü yine kilit

sayfa 23
« önceki   123 ... 212223
ANA SAYFA -> ULAŞIM