Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 28
recep30
2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 19:18
İstanbul Raylı Taşıma Sistemini İyileştirme Önerileri

T5 Feshane-Bayrampaşa uzatması Feshane-Forum İstanbul olarak revize edilip yapılsa daha faydalı olur.
Durakları bile oluşturdum.
1.Feshane
2.Eyüp Sultan
3.Belediye
4.Demirkapı
5.Bayrampaşa
6.Bayrampaşa Meydan
7.Bayrampaşa Devlet Hastanesi
8.Forum İstanbul
Durakları bu şekilde revize yaptım böyle yapılırsa hat daha işleyen bir hat olur.

bruhan
2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 20:01

Ustteki fikiri begendim ama kapasiteyi yuksek tutmak icin T4 hatti gibi yeraltindan goturulmeli en az 4'lu sete uygun planlanmali

Ferhat1010
2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 20:11

M9 Olimpiyat Stadından Ispartakule'ye uzatılabilir.

recep30
2 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 12:07

Zaten yeraltından ve 4'lü set ile çalışması lazım.
Aslında bu proje T5 Feshane-Bayrampaşa uzatması ben sadece bu projeye bir kaç durak ekleyerek daha işlevsel hâle getirmeye çalıştım.

Jezky
2 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 12:10

Alıntı:
M9 Olimpiyat Stadından Ispartakule'ye uzatılabilir.

İyi olurdu, M7’nin uzatmasını beklemek durumunda kalınmazdı ayrıca bölge dikey eksenli bir hat kazanmış olurdu.

emrenmert

2 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 12:48

Bence kesinlikle şunlar yapılmalı:

* M12 hattı Kavacık'a uzatılmalı.
* M13 hattı bir an evvel inşa edilmeli.
* Ambarlı-Hadımköy ve Bahçeşehir-Avcılar metro hatlarına da bir an evvel başlanmalı.
* T4 hattı Arnavutköy ilçe merkezine, T5 Küçükköy'e uzatılmalı.
* T1 hattı Yüzyıl Mahallesi'ne uzatılmalı ve Seyitnizam-Bakırköy tramvay hattı inşa edilmeli.
* M9 hattı Olimpiyat Stadı'ndan Güvercintepe'ye ve oradan Ispartakule'ye uzatılmalı.
* Maltepe-Samandıra metro hattı da 2029'a kadar tamamlanmalı.
* Sirkeci Gar-Bakırköy banliyö treni seferleri başlamalı.
* Haydarpaşa Garı bir an evvel yeniden açılmalı. Açıldığında da YHT seferleri oradan başlamalı, Beşiktaş-Haydarpaşa vapur seferleri yapılmalı.
* İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak için İDO+TCDD kombine bilet satılmalı. Bandırma'ya deniz otobüsü ile gelen biri, Bandırma'dan trenle İzmir'e gidebilir.
* Çatalca-Silivri demiryolu inşa edilmeli ve Halkalı-Silivri banliyö treni seferleri yapılmalı.

Pandak
2 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 04:06

* 2.Marmaray

(+)

* M1A (AHL-Sanayi)

(+)

recep30
1 gün önce - Çrş 21 Nis 2021, 17:56

Başka bir önerim var aslında Vezneciler-Fenertepe metro hattı neden Bayrampaşa-Fenertepe diye revize edilip yapılmıyor ki daha iyi olur.
Zaten anıtlar kurulu vezneciler den hatta izin verecek mi ki bence Bayrampaşa dan başlayıp Fenertepe de son bulan bir hat daha iyi olur.

sayfa 28
« önceki   123 ... 262728
ANA SAYFA -> ULAŞIM