Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bağlıca Elvan emsal artışları
« önceki   123 ... 414243   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 42
Fermas06
2 hafta önce - Pts 05 Nis 2021, 22:49

Arkadaslar buyuksehirde calisma tamamlandi baskanlik yazisi ile inmesini bekliyoruz
Komisyona sevk olsun karari imar komisyonu versin fakat baglica 2 yuzlerce donum arazi var ayrica elvanda hic yapilasma yok

Yusuf yy
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 00:42

Bağlıca da 0.7 olursa eğer 125 metre şartını kaldırıp 150 metre şartı getirecekler oda daire başı yüksek lüks konutlar konut sayısını azaltma gibi görünüp yapma durumu olabilir 😉 duyum tabi ancak elvan zaruri kamusal yani acık konuşmayı tercih edersek saraycık durumu belli zayıf insanların olduğu bölge orada villa yapsan da satamazsın ... istediğiniz fiyatlara cünkü mütait büyüklerimiz dahi iyi biliyor maliyetleri ... çoğu mütait 0.8 bile yetmez diyor haklı mı haklı cünkü elvan arazisi çok geri kaldı ve herkesin yatırımı bıraktığı bölğe oldu umudun yitirdi.. 1000 metre imarlı arsa fiyatları şuan bakacak olursak temelli Yenikent köy içi fiyatlarıyla aynı duruma geldi o kadar düştü ki yatırım yok adliyenin dibi vebali günahı görse Mansur yavaş bekletmez artık Şubattan beri bekliyoruz

Mzayd
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 08:35

Dediğiniz gibi Bağlıca 0.35 olsa dahi yapılaşma devam eder. Emsal artmasa da zamana yayılarak yapılaşması tamamlanır. Fakat Elvan a kimse gidip villa yapmaz. İki bölgenin de emsali artsa iyi olacak. Müteahhit açısından da Etimesgutun merkez çevresinde gidecek büyüyecek bir alanı kalmadı artık.

Yusuf yy
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 12:39

Mzayd bey aynen insanlar 0.4 yeri bekliyor yatırım icin yukarılar 2.8 emsal olmasına rağmen 8. Yıla girildi çivi çakılmıyor çünkü nüfusun nereye hitap edeceği belli aşağı yukarı .. bunu herkes biliyor tabi vicdan sahibi olmayı düşünenler olsaydı başımız da çoktan düzelirdi:( umut Mansur bey de umarım talimatı verir... oylama bahane zaten izliyorsanız konuşmaları .

Mzayd
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 10:00

Kesinlikle Yusuf bey. Haklısınız. Arsam olmamasına rağmen değişmesini istiyorum. Hem bölge gelişimi açısından hem de inşaat firması olduğumuz için bize açılacak yeni alanlar için. Hayırlısı olsun diyelim

BHD 06
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 08:04

Çok doğru bir izlenim yusuf bey .Bölgede arsasini bahce olarak kullanan 10 yakın arsa sahibiyle görüştüm ya çoğunun bilgisi yok yada olmasada olur gözüyle bakılıyor arsasinin etrafı ickici fuhuş yapanlardan geçilmiyor Etimesgut imardan o iş bitti artık yapilmayacak emsal gibi bilgiler almışlar.Bu soylenti bu sekilde oldugu muhtedcede bolgeye hicbizaman yapilasma gelmiyecek sadece tek sıkıntımız mağduriyetimizi ABB daha fazla şikayet şeklinde bildirmek bu is olana kadarda devam etmek diye düşünüyorum.Hep beraber olursak bi ses getiriz bolgeyede bi hareketlilik gelir inşallah.

Yusuf yy
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 11:03

Bahadır beyim Etimesgut imar dan çıktı evet konu abb imar komisyonluğunda planı yapılıp meclise sunulacak. Ki Mansur yavaş seçim vaadi idi ançak icraati yok ... sorunu müjdesini vermişti bize Hakan Kaya beyin yaptığı görev de etimesguttan gelen yazılara bakıp rapor tezi oluşturup komisyon a havale ediyor komisyon da düzeltilmeleri yapılıyor 1.25 olabilir 1 de 0.8 de ya da Uygun değildir de sosyal Donaltı yeşil alan gayet yeterli orada bakalım sonucu hep beraber görecez 😉

eroladige
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 11:32

merak etmeyin,
etimesgut belediyesine enver demirele ragmen bu iş olacagı kanaatindeyim,
mansur başkan konuya vakıf,
Hakkımızda hayırlısı olsun,
Benim ricam twitter da aktif olunması,
hızlandırmak açısından,
Bölgenin çok ciddi konut ihtiyacı var,Türkiyenin en çok daire aranan yeri oldu
Villalar 2,5 hatta 3 milyonun üstünde alıcı buluyor baglıca bölgesinde (yazın 4 ve üstü konuşuluyor)
çayyolu-alacatlı bölgesinde aynı villa 6-10 milyon arasında,
buda arsa sahiplerini iştahlandırıyor,
Fakat bölge lokasyon muhteşem genelkurmay inşaata başladı mit 2 katı olacagı söyleniyor,
Ankarada böyle bir bölge lokasyon yok,
Baglıcada villa arazilerinin yaza kadar metresi 2.000 tl ve üstüne çıkması bekleniyor şu anda 1,300-1,500 seviyesinde alıcı buluyor uzmanlar tarafından söylenen,
Şu anda acele edenler baglıcada villa yapımı ile zaten kazançlı oluyor oldugunu zannediyor,
Fakat elvanın ne suçu var villa yapılsada olmaz
Buna istinaden ayrılmaz olan baglıca-elvan eli kulagında,
Benim görüşüm ABB bu işi yapacak su an etimesgut belediyesi baglıcada villa projelerini hızlandırdı hızlı hızlı onaylıyor bu nedemek burda villa yapılıyor gerek yok havası gösteriyor çünkü çok iyi biliyorlar mansur başkan konuyu takip ediyor ve yapmak istiyor o yüzden havayı degiştirmek istiyor
Bir faklı görüşte baglıcada sol parti kesiminin yükselişi
Eskiden köy olarak sag görüş agırlıklı olan özellikle oyların hepsinin enver demirel geldigi bölge idi
Şu an sosya ekonomik yapısı çok degişti bölgenin
Yani seni beni düşünen yok ne kadar nüfüs gelse oy gidecek görüş degişecek yine siyaset yine koltuk davası,
Çünkü baglıca-elvan imar çalışması bitti sadece başkanlık yazısı ile inmeyi bekliyor,
Etimesgut belediyesi istese hızlandırmaz mı bi ziyaretlik işi var enver bey mansur beyi ziyaret etse başkanım su konuyu bitirelim yetki sizde dese herşey biter ilerler,
Çünkü karşısında sorun çözen problem çözen bir ABB var,
Birde etimesgut belediyesi meclisini canlı izliyorum gerçekten etimesgutta liyakat-riyakat sahibi meclis üyelerine ihtiyaç var etimesgutta ne muhalifet var ne iktidar var sadece enver demirel var e 4 dönem oldu gerçekten oda yoruldu vatandaş da yoruldu,
Hep derim savunurum belediye başkanı en fazla 2 dönem yapması gerekir fazlası hem kendine hem bölgesine yazık oluyor,
Fakat ben mansur başkana güveniyorum adaletli bir yöneteci aynı zamanda vatandaşın yanında sözde verdi ben en fazla 2 ay veriyorum sonra meclise indirecektir,

BHD 06
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 16:17

Çok doğru diyorsunuz Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

Adnan Taşdemir
1 hafta önce - Pzr 11 Nis 2021, 16:30

Yusuf bey kardeşim sen bu işi biliyorsun. Ben şahsen umudumu yitirdimde. Sana göre B. Ş. B. den onay çıkarsa ne zaman çıkar. Elvan da yoğunluk ne olur. ÖLÇÜNÜZ DAİMA ALLAH RIZASI OLSUN.

sayfa 42
« önceki   123 ... 414243   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet