Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
it308351
1 yıl önce - Prş 05 Arl 2019, 14:13

Toplumda fazla iş bulamadıkları ve dışlandıkları için genelde illegal işlerle geçimlerini sağlarlar.

Uyuşturucu, torbacılık, hırsızlık genelde romanlardan sorulur.


Hayati ÖNEM
4 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 18:32

Geçimlerini hırsızlıkla arsızlıkla temin eden bir garip topluluk. gündüz vakti bahçeme tam üç defa girip şahitlerin huzurunda hırsızlık yapan soranada tuvaletimi yapmak için diyebilen Allah'tan korkmadıkları gibi kuldanda asla utanmayan tuhaf tipler.

numan1
4 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 18:50

Hindistan civarından geldikleri söylenir her ülkede vardır. eğlence düşkün bir halk biraz

murad22
4 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 18:58

Vatandaşlar arasında ayrımcılık yapmak suçtur onlarda insan hukuk önünde herkes eşittir ayrımcılık yapmayin

ccahit
4 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 18:59

Romanlar gördüğüm kadarı ile öz benliklerini koruyan bir topluluk beraber yaşıyorlar kültürlerini koruyorlar ...

Mehmet0660
4 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 19:21

Alıntı:
Vatandaşlar arasında ayrımcılık yapmak suçtur onlarda insan hukuk önünde herkes eşittir ayrımcılık yapmayin

Bu ülkede kimse hukuk önünde eşit değildir bu dünyada da böyledir biraz avrupaya eşitlik vardır oda kendi insanı için göçmenler için değil
Parası olan ve olmayanın adalette eşit olduğu söylemek büyük bir yalandır hele bu Romen ise hiç adalet bekleme


çetin81
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 06:42
8 Nisan Dünya Romanlar Günü olarak kutlanacak


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, 8 Nisan, Roman vatandaşların sorunlarının çözümüne hız verilmesi, her türlü ayrımcılık zemininin ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve Roman kültürünün korunarak yaşatılması amacıyla Türkiye'de de "Dünya Romanlar Günü" olarak kutlanacak.

8 Nisan Dünya Romanlar Günü kapsamında yapılacak etkinlikler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenecek usul ve esaslar çerçevesinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte yürütülecek.

Kaynak : AA

Tüm roman vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun


Yiğit Ali Okyar
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 14:05

Bugün Dünya Romanlar Günüymüş! Açıkçası ben böyle şeyleri çok doğru bulmuyorum. Bilakis toplumu ayrıştırabileceğini düşünüyorum. Romanlar uzaydan inmiş bir topluluk mu? Neden onlara ayrı bir gün verilsin. Eskiden kimse roman veya başka bir şey demezdi. "Çingeneler" derlerdi. Hatırlarım rahmetli dedem ile balığa gittiğimizde dere kenarlarında görürdük. Oba kurarlar bildiğiniz bir köy olurdu orası. Genelde at arabalarıyla ulaşımlarını sağlayan bir topluluktur. Nedendir bilmem sokakları hatta büyük kentlerde mahalleleri bile kendilerine aitti bu toplulukların. Roman olmayan onların sokağında oturmaz gibi bir algı vardı diye hatırlıyorum. Şimdi durum değişti artık bu insanlarımız işte bulabiliyor herkes gibi istediği mahalleden evde dükkanda alabiliyor. Yukarıda yazdığım gibi her ne kadar böyle özel günlere karşı olsam da madem bugün romanlar günü demişler o zaman bütün roman toplulukların gününü kutlarım. Ama gereksiz bulduğumu yineleyerek.

tibrahim92
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 14:14

Romanlar 1500 yıl geçse de ıslah olmaz bir topluluktur. Hırsızlık, torbacılık, her türlü dolandırıcılık işleri bunlardan sorulur. Esasen Türk halkı değillerdir. Dünyanın her yerinde aynıdırlar. Genelde de toplumdan izole yaşarlar.sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET