Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6065
Ug7r
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 01:20
Varan kayseri

Bugun Varan'ın kayserili yatırımcı Zeki Yahyabeyoğlu ile anlaşma sağlandığı yönünde paylaşımlar vardi fakat bu varan'ın kayseriye gireceği anlamına gelir mi yoksa araçlar başka hatlarda kullanılır mi

tmrd07
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 06:12

Kayseri'de düzgün personel ile çalışırsa, fiyat çok uçuk olmazsa arabaları iyi doldurur. Ulusoy Kayseri'ye girdiğinde girmek için girdi. İnci Turizm'in araçları çalıştı çoğunluk olarak. Gereken önemi kendi firmasında göstermemiş araba sahibi Ulusoy'a mı sahip çıkacaktı?
Otobüsü perona girince sanki halde domates kasası yüklüyor da taşıyor mantığıyla çalıştılar. Varan'da böyle bir şey olacağını düşünmüyorum. Yönetim olarak başladıkları işin takibini de iyi yapıyorlar. Umarım doğru bilgidir Kayseri olayı.

Kırk Yıllık Yolcu
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 12:07

Epeydir kendi bölgemin dışına çıkmamıştım. Salı günü Mek Ağrı ile "Kara kaşlı " klasik travego ile Ağrı-Ankara yaptım. 2 + 2 ve sol taraf 12, sağ taraf 11 koltuk sıralıydı, aynı düzen 2+ 1 olsaydı, 35 kişilik olması gerekecekti. Yarı kapasitesiyle geldi, ikili koltukta tek oturdum, çok önem verdiğim koltuğun geri yatma açısı ile rahat uyudum, daha az yoruldum. Yeni model araçların çoğunda koltukların sıkışıklığı ve yatma açısının azlığı ile rahat edilmiyor, ekstra yorgunluk katıyor. Eski model olsa da araç temiz ve bakımlı idi, kaliteli bir yerellik örneğine rastladım.
Dün akşam da yine bir başka yerel firmanın ( Yeni Sivas Tur ) benzer travegosu ile Ankara'dan döndüm.
Bazı şeylerin değiştiğine tanık oldum. Biraz komik de bulduğum bir yenilik, dinlenme tesislerinde ( obilet.com )'un tuvaletlere ( affedersiniz, kabinlere yani ) astığı reklamlar oldu, aynı metrolardaki gibi panolara asılı, yani profesyonel bir girişim. İlk kez Pasinler- Efendioğulları tesisinde görünce bayağı şaşırdım, dün akşam Ankara-İstanbul yolculuğunda bu defa Düzce-Özbey tesislerinde de rastlayınca bu işin kurumsallaştığını, hatta maliyetlere yansıdığını anladım. Nitekim İmranlı- Alışkan tesislerinde reklam yoktu, fakat her yerde 1,5-TL olan defa tuvalet ücreti 2 -TL idi.
Çay ise genellikle 3-TL. Tesisleri tuvaletlerin ve çayın ayakta tuttuğunu gözlemledim. Masaya oturup yemek yiyen yolcu yok gibi, çoğu azıkla yola çıkmış, bir çay içiyor. En cesurları ( Düzce için ) gözleme ile idare ediyor. Şartlar dahilinde hayat ve yolculuklar sürüyor.

Goşto21
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 13:16

Alıntı:
Masaya oturup yemek yiyen yolcu yok gibi, çoğu azıkla yola çıkmış, bir çay içiyor. En cesurları ( Düzce için ) gözleme ile idare ediyor. Şartlar dahilinde hayat ve yolculuklar sürüyor.

Firmalar tesisçilerden ayakbastı parası almasa yolcu da memnun olacak araç personelleri de.Otobüslerin durduğu tesislerin kalitesi gittikçe azalıyor araç sahipleri de bundan şikayetçi yolcu da.Kaptanlara iyi yemek vermezler nasil olsa gelmek zorunda diye,yolcuya da en fahiş fiyattan yemek hizmetinde bulunurlar .

Oğuz Çolban
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 14:06

İlk olarak Efe Tur'da çalışan daha sonra Havaistte çalışan 50 DK 822 plakalı Temsa Safir Plus Nevşehir Seyahate katılmıştır.

uercan01
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 15:34

Tesislerde yemek yeme alışkanlığı covid-19 ile ciddi derecede azaldı, bitme noktasına geldi. Otobüsçü esnafı kadar dinlenme tesisleri de çok etkilendi, etkilenmeye devam ediyor. her zaman ki gibi işini temiz düzgün yapanlar kaybetmedi aksine kazandı. Benim geçtiğim yollarda Demireller Niğde Ulukışla, Askoçlar Gaziantep, Elmas Esadaş ilk aklıma gelenler. Bir yolcu olarak otobüs firmasından temiz bir yerde mola veren firmayı tercih ederim. Bazı tercihler zamanla, şartlara bağlı olarak değişiyor.
Benim gibi düşünen arkadaşlar var mı?

Asi_kurt
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 16:17

Yıllardır süre gelen bir alışkanlık tesislerde yemek yememek çünkü herkesin bildiği fahiş fiyat
Haa uygun fiyatlı tesis yokmu elbettee var ismini hatırlayamayacağım bazı tesislerde uygun fiyatla hizmet veriyorlar ve orada talep mevcut doluluk oranı gayet güzel keşke her tesiste fiyat uygun olsa o zaman 3 yada 4 kişi değil 30 yada 40 kişi yemek yer ama maalesef....

Oğuz Çolban
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 16:41

Yıltur Ali Osman Ulusoydan memnun firmadan ögrendigin bilgiye göre Hatay sırasını 2ye çıkaracaklarmış ayrıca Sarptan Kayseriye sefer açılacakmış,ayrıca Varan şuan karadenize girmiyorsa Ali Osman Ulusoy ile yaptıkları iş ortaklığından ötürüdür fakat yakında Ankara seferlerini genişleyecekler,Bartın bölgesi için ise bir kaç isimlere görüşüldü.

Efetur Istanbul Bölge Müdürü Ordudan bazı firmalarla görüştü ayrıca yakında Ordu seferleri açılabilir.

ArifMMg
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 18:55

Alıntı:
Yıllardır süre gelen bir alışkanlık tesislerde yemek yememek çünkü herkesin bildiği fahiş fiyat

Kimse kusura bakmasın valla. Ramazan zamanı araçların mola verdiği çoğu tesis fiyatları arttırıyor. Küçücük tabaklarda taze fasülyeyi 30, pirinç pilavını 20 liradan satarlarsa iş yapmazlar. Tabi bu dediğimde bazı tesisler için geçerli..

burak0623
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 20:55
güncel şehirler arası otobüsler

kırıkkale firmaları neden sprinter ile çalışıyor ?

sayfa 6065
ANA SAYFA -> ULAŞIM