Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2351
Ergin Yağmuroğlu
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 00:21

Yaz sıcaklığının virüsün üzerine bizim lehimize nasıl etki yaptığını geçen yıl gördük.Bitti mi?
Bitmedi.
Ölümü gösterip sıtmaya razı eder duruma düşürüldü masum insanlık .İstesek de istemesek de,''Bu virüsün çaresi aşı'' diye bize başka seçenek bırakmayacakları ortada.
Geleyim bu işin ortaya çıkma kısmına.Hala be DSÖ ne de devletler Çin'den net bir ipucu almış değiller. Acayip bir bilgi kilitliliği uygulanıyor ülkede .Çin'in tamamına bu virüs yayıldı mı,bilmiyoruz .Çin normale döndü mü,onu da bilmiyoruz.Gelen bilgi kırıntıları inandırıcı mı,onu da bilmiyoruz .Peki DSÖ şu an Çin'de 1.5 aydır araştırıyor.Birşey elde edebildiler mi şu ana kadar?O da net değil.
Kısaca Dünya'da bir şeyler birileri tarafından kasten mi yapılıyor,bilemiyoruz.
Benim inancım ,daima sorumluluğu insana yükleyen bir inanç bakışıdır.İnsanoğluna akıl verilmiş mi ,verilmiş.Aklını kötü yönde kullanan veya kullananların ne kadar tehlikeli olduğunu en acımasız bize salgın göstermiştir.
Demek ki yeryüzünde en tehlikeli varlık insandır.

salihhr
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 00:22

Uzun zamandır bakmıyorum bu tabloya (eskiden hergün bakar burda da paylaşırdım) ülkede vakalar artınca dünya ne durumda acaba diye bi bakayım dedim. Hindistan almış başını gitmiş. Nüfusu çok fazla sağlık sistemi yetersiz. Bu rakamlar Hindistan da buz dağının görünen yüzü olabilir.

kemalviyana
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 00:58

Prof Doktor soyledi.. 54 bin küsürü x (3) ücle carpin.. Türkiye'de sikayet uzerine test yapiliyormus. test yaptirmayip positiv olupta, baskalarina Virus dagatanlar bu sayinin icinde degil.. Biz ailece gecen sene yakalandik.. yasayinca durumun vahimetini anladik.. sokaga cikma yasagina karsi burda onlarca mesaj atmistim... artik sokaga cikma yasagini savunuyorum.. tek cözum en az 2-4 hafta tam kapanma olacak.. bu kongreler ve toplantilar atesin uzerine benzin dokmek gibi birseydi..bunun faturasi hem ekonomik hem Psikoloji olarak cok agir olacak

mehmet nejla
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 01:02

Insanlar basina gelince gorecek ki gece uyurken bile maske takmak isteyecekler.
60 yas uzeri aşi oldu. Olenler genelde gencler

Hakan nurettin

6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 01:06

1.5 milyar nüfusluk ülkeyle kafa kafaya gidiyoz. Olaya bak

En son Hakan nurettin tarafından Prş 08 Nis 2021, 01:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yakup

6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 01:08

Alıntı:

1.5 milyar nüfusluk ülkeyle kafa kafaya gidiyoz. Olaya bak

Kaynaklarinin hepsi acik oldugunu tahmin etmiyorum..

erdall erdall
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 01:15

Alıntı:
Kimse de buralara nasil gelindigini sormuyor, nerede yanlis yapti kimse sormuyor..

Yanlış yapılan yer; Mehmet Ceyhan diyorki: "sonradan anladık ki 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yasak getirmek onları eve kapatmak hataydı.! Salgının seyrini olumsuz etkiledi."

Bazı bilgiler yazayım ilginizi çekebilir.
Dünyada Senede zatürreden ölen sayısı 4.5 milyon kişi.
Kovid başlayalı 1.5 sene oldu zatürreden ölen kişi 2.8 milyon olmuş.!
Biraz covid abartılmış bir konu değilmi ?

Pcr testlere devam edilirse 50bin değil 150 bin vakada olur.

Size başka bir örnek vereyim

Bugün açlıktan ölen insan sayısı 30.782.!
Açlıktan ölenler de çocuklarda var covide yapılan masraflara biraz da bu işe ayrılsa açlık biter.!

Son günlerde biliyorsunuz tv kanalları pandemide milyarderlerin milyarları artmış yeni milyarderler olmuş gibi haberler vardı Forbes açıklamış bunların içinde kim var dersiniz? ben Bill Gates e gıcık olduğum için onu çok yazdım burda şimdi siz Bill Gates diyecekseniz oda varda Biontech ten Uğur Şahin 4 milyarlık servetiyle 40 kişi arasında 4 üncü olmuş.!

İşte böyle

En son erdall erdall tarafından Prş 08 Nis 2021, 01:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hakan nurettin

6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 01:39

1.5 milyarlık Hindistan ve 350 milyonluk ABD ile yarışıyoruz. Bu gurur hepimizin.

erdall erdall
6 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 02:03

Arkadaşlar bu 2 haber ingiltereden bu iş nereye gidiyor bilmiyorum insanlar tedbir yapacaz diye sapıttılar.!

Seyahat geçmişi hakkında yalan söyleyene 10 yıl hapis.!

50 nin üzerinde çocuğa cinsel istismarda bulunan pedofiliye 2 yıl hapis.!

Ynstrn
5 gün önce - Prş 08 Nis 2021, 11:26

Akşam hastanedeyiz,
Maske sordum malesef yok dediler.
Akabinde birisi geldi covid testi yaptırmak istiyorum kendimi iyi hissetmiyorum dedi,
İlgili kişi; sabah 8 akşam 7 arasında test yapılıyor yarın gelin dedi.
Hangi tedbir neyi nerden ele alalım
Halka esnafa kesilen bu kötü gün faturalarının acısı yıllar sürecek, bu işin içinden siyasiler nasıl çıkacak merak konusu.

sayfa 2351
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET