Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Berktuğ
site denetçisi

5 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 16:12

İNEGÖL ARTIK YANGINA KARŞI DAHA GÜVENLİ
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi itfaiye binası hizmet vermeye başladı.Vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından belediyelerin en hayati önem taşıyan hizmet alanını oluşturan itfaiye teşkilatı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarında her geçen gün daha da güçleniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, İnegöl Belediye Başkanı iken Mart 2017’de İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas OSB Başkanvekili olarak Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı protokolün gereğini yapmak yine Başkan Alinur Aktaş’a nasip oldu. Başkan Aktaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas OSB Başkanvekili olan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve ilçe Kaymakamı Şükrü Görücü tarafından da tüm süreçleri yakından takip edilen itfaiye hizmet binası tamamlanarak hizmet vermeye başladı.

Video:Temennimiz ihtiyaç olmasın
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü ile birlikte yapımı tamamlanan İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi itfaiye binasını inceledi. Büyükşehir Belediyesi olarak 29’uncu itfaiye hizmet birimini hizmete aldıklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Mart 2017’de Büyükşehir Belediyesi ile İnegöl Ağaç İşleri İhtisas OSB’ye itfaiye binasının yapımı, birisi çok maksatlı itfaiye müdahale aracı birisi de itfaiye köpük kulesi olmak üzere 4 araç kapasiteli mekanın yapılması noktasında protokol yapmıştık. Ben de Başkanvekili olarak OSB’de bulunuyordum. Kaderi ilahi daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı süreci gerçekleşti. Yeni Kaymakamımız Şükrü Görücü, Belediye Başkanımız Alper Taban’ın da takibiyle bugün bu hizmeti kazandırmış olmanın keyfini yaşıyoruz. Tabi temennimiz, duamız itfaiye teşkilatımız olsun ama inşallah OSB’de de İnegöl’ümüzde de herhangi bir yangın, herhangi bir sıkıntı olmasın. Bursa bir sanayi şehri ve dolayısıyla OSB’ler bunu yapmak zorundalar. Biz Büyükşehir olarak ciddi destek veriyoruz. Bugün 29’uncu noktayı açmış oluyoruz. İtfaiyemiz 2019’da 17 bin 348 olaya müdahale etti ve günlük ortalama 47 olay demek. 2020 yılında ise bugüne kadar 15 bin 227 olaya müdahale ettik günlük bu da günlük 50 olay demek. Özellikle 2021’de hem personel hem de ekipman anlamında itfaiyeye yeni yatırımlarımız olacak. Şuanda 530 personelle, 29 noktada, 118 araçla çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/inegol-artik-yangina-kar ...aber/29440

İnegöl'e hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

4 ay önce - Çrş 09 Arl 2020, 01:44

HOSAB İTFAİYE MERKEZİ HİZMETE GİRDİ
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, HOSAB ve Büyükşehir işbirliği ile gerçekleştirilen yatırım sonrası 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan HOSAB İtfaiye Merkezi’ni gezdi.HOSAB’a itfaiye merkezi yapımı için 10 Temmuz 2019 tarihinde HOSAB Bölge Müdürlüğü’nde protokol imzalayan iki başkan, aradan geçen 16 ayın ardından açılan merkezde inceleme gezisi yaptı. Protokole göre, HOSAB kendi sınırları içerisinde ve kendi mülkiyetinde olan 3.caddedeki 2.371 metrekare arsa üzerine, 1.555 metrekare kapalı alanlı itfaiye ve OSGB hizmet binası inşaatını yaptı. Bina, itfaiye binası normlarına uygun dört araç kapasiteli kapalı garaja sahip olarak bitirildi ve iç donanımı en çağdaş normlarda tamamlandı. Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın kullanımına tahsis edilen binada tüm tefrişatın yanı sıra elektrik, su, doğalgaz kullanım giderleri de HOSAB tarafından karşılanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren bir araç ve üç vardiya olarak 7 gün 24 saat esasına göre merkezden hizmet vermeye başladı.

HOSAB Başkanı Ö.Faruk Korun, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve heyetini HOSAB’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirerek şunları söyledi: ‘’Aynı zamanda itfaiye binası inşaatını öngörülen 18 aylık süreden önce bitirip hizmete açmak da bizleri mutlu ediyor. İki kurumun işbirliği içerisinde hayata geçirilen bu yatırımımız, Bursa’mızın batısında Hasanağa, Akçalar, Kayapa mahalleleri ve sanayi bölgelerindeki önemli bir nüfusa hizmet veriyor. Daha önce bu hizmeti Büyükşehir Belediyemiz Küçük Sanayi Merkezinden sağlıyordu. Ancak yerinde hizmet anlayışı ve yangınlara erken müdahalenin önemi nedeniyle bu modern merkezden hizmet üretmek elbette daha önemli… Biz HOSAB olarak bir itfaiye aracı almak için de çalışmalarımıza başladık. En kısa sürede yeni bir araç alıp bölgemizde hizmete başlatacağız. HOSAB olarak bizler de hem sanayimize hem de bölgemize karşı sorumluluğumuz yerine getirmenin kıvancını yaşıyoruz. Bu hizmetin sunulmasında Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve emeği geçen herkese, yönetim kurulumuz ve bölge sanayicilerimiz adına teşekkür ediyorum.”Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da ziyarette şunları söyledi: “Büyükşehir ve HOSAB olarak sanayimize ve bölge insanımıza dönük iyi bir hizmeti ortaklaşa ürettik. Bunun için HOSAB Başkanı Faruk Korun nezdinde yönetim kurulu ve sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Yangınlarda saniyelerin dahi önemi ortada. Bu açıdan şehrin batısında önemli bir nüfusa bu modern merkezden daha kısa sürede ve etkili şekilde ulaşabileceğiz. Belediye olarak HOSAB İtfaiye Grubumuzu bir araç ve bir tankerin yanında personel ile de takviye edeceğiz. Arkadaşlarımıza o talimatı da verdim.’’

Bir Bakışta HOSAB İTFAİYE MERKEZİ
4 adet itfaiye aracı kapasitesi
5’er kişilik 2 adet yatakhane (10 itfaiye erinin aynı anda konaklamasına uygun.)
Özel giyinme odaları, wc, duş, çamaşır odası.
Ortak kullanım alanında mescit, lokal ve mutfak.
Engelli kullanımına uygun mimari.
24 saat hizmet verecek itfaiye erlerinin çalışma koşullarını ve konforunu gözeten, işlevsel bina tasarım yaklaşımı.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/hosab-itfaiye-merkezi-hiz ...rdi-679499

HOSAB'a ve Bursa'mıza hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Pzr 03 Oca 2021, 15:04

Alıntı:
2020 yılı içerisinde itfaiye ekiplerimizin istatistikleri [*]

cagataygollu

3 ay önce - Pzr 03 Oca 2021, 22:46

Bursa Büyükşehir İtfaiyesinin web sitesi halen yenilenmedi bu konuda ne zaman faaliyete geçecek acaba belediye

cagataygollu

1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 00:36

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE WEB SİTESİ HALEN YENİLENMEDİ KİM YAPACAKSA BU İŞİ BİR AN ÖNCE YAPSIN.TWİTTER SAYFASI GÜNCEL OLAYLARI VERİYOR.FAKAT WEB SİTESİ İLE İLGİLİ BİR GELİŞME HALEN YOK.sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet