Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tunceli Pertek ve Çemişgezek Tekrar Elazığ'a Bağlanacak mı?
« önceki   123 ... 75767778   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 76

Pertek ve Çemişgezek Tekrar Elazığ'a Bağlanacak mı?
Evet :) 52.7%  52.7%  [139]
Hayır :( 43.2%  43.2%  [114]
Kararsızım :S 4.2%  4.2%  [11]
Toplam Oy : 264

truva elazığ

4 ay önce - Cum 04 Arl 2020, 23:05

(+)

AhmetDemir

4 ay önce - Cum 04 Arl 2020, 23:16

Bence bu mevzu gercek olacak gibi

Hatta siradaki yerel secimlere bile yetisebilir gundemde sicak tutulursa. Tabi referandum da olmasi ihtimal

Qqqerty
4 ay önce - Cum 04 Arl 2020, 23:27

Hangi Kanal izleme şansımız var mı acaba?

Mete ÖZTÜRK

4 ay önce - Cum 04 Arl 2020, 23:39

Qqqerty demiş ki:
Hangi Kanal izleme şansımız var mı acaba?

Kanal Fırat'tan izleyebilirsin dostum, şu an da canlı yayında.

h4runtly
4 ay önce - Pzr 06 Arl 2020, 11:22

Kemaliye ve Arapgir iki güzide ilçemiz.

Malatya'da da olsa, Elazığ'da da olsa, Erzincan'da da olsa ben memleketim olarak görürüm.

bu bağlanma olayını istemem de ki etken nüfus artışı olması.
kentin %20-40 lık kısmı yeniden imar edilyor onbinlerce konut yapılıyor Elazığ'a..
yeni yerleşim alanları doğuyor tabi doğal olarak. Sanayi anlamında Elazığ'mız iki üç tık atılım yapsa nüfusu mükemmel şekilde hızlı büyür bu da demek olur ki: büyükşehir olmaya adaylık.

Hayırlısı olsun bakalım

XDilayX
2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 19:14
Çok İlginç

Pertek ve Çemişgezek'in Elazığ'a bağlanmasını isteyen Elazığlıların iki argümanı var :
1- Gönül bağı ( nasıl bir bağsa artık)
2- Elazığ'ın nüfusunun artacak olması
Çok ilginç bir şekilde bu gönül bağı talebi sadece Elazığlıları kapsıyor. Mesela Maden Ergani'ye, Karakocan Tunceli'ye gönül bağı kuramaz, mümkünatı yok, Pertekli olarak benim adıma başka bir şehirde yaşayan insanların ahkam kesmesi, kendilerince karar vermeleri bile büyük bir saygısızlık. Pertek'e yakın diye insanlar Elazığ'a alış-veriş,hastane vb ihtiyaçları için gidiyor, sanki Türkiye'de bir ilçeden başka bir ile gidilen tek yer Elazığ-Pertek'miş gibi yorum yapanlar var. Elazığ değil de Malatya olsaydı Malatya'ya giderdi insanlar.Ayrıca ne Elazığ ne İstanbul ne İzmir ne de başka herhangi bir komşu ile bağlanmak gibi bir düşüncemiz de yok. Pertek'te kalan gakkoş hemşehrilerimize bakıp da uydurduğunuz gönül bağı tezini öne sürmeyin.Asla ve kat'a kendimi Elazığlı olarak görmedim görmem de, Kürdü,Zazası,Türkü ile biz kendi içimizde zaten mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşıyoruz.
Bugün siz başka bir şehirden hak iddia ediyorsunuz, aynı gerekçelerle Diyarbakır ya da Malatya Elazığ'dan ilçe,belde koparmaya çalışırsa şaşırmayın.Kendinize hak gördüğünüz şey başkalarını da haktır bunu unutmayın.

h4runtly
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 14:35

sayın dilay, içinde ki kini kusmuşsun ama gönül bağı ile alakalı bir durum yok ortada.

Elazığ'a bağlanmak isterlerse bu ilçeler biz kabul ederiz. Zaten her türlü bağları ticari olsun, ekonomik olsun, gönül bağı(.d) olsun tam anlamı ile Elazığ'a bağlı ilçeler. Tunceli'de, Malatya'da, Bingöl'de, Birkaç Diyarbakır ilçesi'de bugün ki Elazığ'a bağlı idi. Hepimiz Harput'luyuz yani. Malatya'lısı, Bingöl'lüsü, Tunceli'lisi, Adıyaman'lısı.. hepimiz Harput coğrafyasının insanları, toplumlarıyız. İyi günler

Ozkan oz
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 15:52

Dilay öyle bir açıklama yapmış ki sanki hitler mezalimine girecekler bu iller elazığa bağlanırsa sizin yaşadığınız hayatta hiçbişey değişmeyecek dilay hanım sadece biz bizim olan ilçemizi geri alacağız mantıklı olanda bu zaten pertek elazığındı resmi olarak tunceli de yazsa abd de yazsa o topraklar hep harputa bağlı idi her zaman da öyle olacak sırf tunceli il olsun diye yapılmış saçma bir uygulamadan ibaret perteğin tunceliye bağlanması hatırlatmak isteriz

Ercan23331
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 16:10

Uzak ilcelerin tunceliye baglanmasini anlarım da pertek ve cemisgezekin baglanmasini anlayamıyorum. Baglandiklari o dönemde Keban barajida yokmuş arada. yani nerdeyse Elazigdan sivrice mesafesinde olan bir yer belki de daha yakın Harput buzluk magarasindan bakıldığında görülen bir yer nasıl olurda Başka bir şehire bağlanır. Yani o dönemde böyle bir şey yapilmissa Allah korusun yarın bir gün Ergani il olsa demekki alacakaya maden sivrice her yeri kendine bağlayacak bu açıdan duruma bakarsak

Ozkan oz
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 17:00

Hak iddia ediyormuşuz dilay rumuzlu şahıs fi tarihinden beri buraların Harputa bağlı olduğunu bilmiyor, araştırmaktan öğrenmekten bu kadar yoksun şahıslar bunlar , zaten bizim olan yerler buralar ne hak iddia etmesi mutlu mesut yaşıyorlarmış , diyarbakır bizden ilçe istese hoşumuza gider miymiş tam komedi cahillik kokan bir yazı bide kendini asla Elazığlı görmemiş hiçbir zaman, zazasıyla kürdüyle mutlu mesutlarmış sanki kendisinin Elazığlı olmaması Elazığ için inanılmaz kayıpmış gibi , nerden bakarsan bak cahillik nerden bakarsan bak kin nefret .

sayfa 76
« önceki   123 ... 75767778   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET