Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
beratdemir
6 yıl önce - Cmt 07 Şub 2015, 17:12
Sivas İrfan Meclisi


Şehrimizde birlik ve beraberliği sağlamak, iletişimi güçlendirmek, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü zeminini oluşturmak, Sivas’ın önemli değerlerinin ön plana çıkarılmak amacıyla yapılan İrfan Meclisi ikinci kez bir araya geldi.


Geçtiğimiz ay ilki yapılan “İrfan Meclisi”nin ikinci toplantısı, yine Susamışlar Konağı’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Sami Aydın’ın ev sahipliğinde düzenlenen meclisin bu ayki konukları, şehrimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri oldu.


Akademisyenlerin, ilimizdeki kurum müdürlerinin ve bürokratların da yakın ilgi gösterdiği mecliste, ilk olarak Prof. Dr. Hüseyin Akkaya, şehrimizin tarihî şahsiyetlerinden Kadı Burhaneddin hakkında katılımcılara bilgi vererek Kadı Burhaneddin’in bilinmeyen yönlerine açıklık getirdi. Bir din, devlet ve ilim adamı olan Kadı Burhaneddin’in şiirlerinden örnekler sundu.


Ardından ev sahibi olarak söz alan Başkan Aydın, İrfan Meclisi’nin her ayın ilk Cuma günü yapıldığını ifade ederek, “Bu program Sivas’ta, bir araya gelme kültürüne, fikirlerin karşılıklı paylaşılmasına katkı sağlayacaktır. İnşallah bu program geleneksel hâle gelecek ve marka toplantılardan biri olacaktır. Hedefimiz, şehrimize yapılacak her türlü çalışmanın ortak akıl sonucu hayata geçirilmesidir. Biz, herkesin fikrine ihtiyaç duyuyoruz.” dedi.


Daha sonra söz alan katılımcılar, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Sivas ziyareti kapsamında, şehir adına gündeme getirilmesi gereken konular üzerinde görüşlerini ifade ettiler. Şehrimize ikinci devlet üniversitesi kazandırılması ve Kızılırmak Projesi’nin Başbakan Davutoğlu’ndan istenmesi gereken önemli projelerin başında yer aldığı görüşü ön plana çıktı.


Programda söz alan dernek başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri; sürekli olarak dile getirilen işsizlik sorunu çerçevesinde organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaların yaşadıkları personel sıkıntısını, şehrimizin giriş-çıkışları ile çevre yoluna Sivas’ı tanıtan önemli değerlerin pankartlarının asılmasını ve mini modellerinin yapılmasını, imar revizyonunda yapılmasını istedikleri yenilikleri, ilimize yapılacak konutların sıra dışı ve kendine özgü mimari özellikleri yansıtmasını, merkezde büyük bir cami yapılması gerekliliğini ve trafik sorunu gibi konuları dile getirdiler.


Sohbet havasında geçen toplantının önümüzdeki ay, şehrimizdeki gelişen sanayiye dikkat çekmek adına Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

(+)

(+)

(+)

(+)


Kaynak : http://www.sivas.bel.tr/icerik/6/364/irfan-meclis ...yapti.aspx(+)


mehmet karakas7
3 yıl önce - Cum 26 Oca 2018, 20:54
Sivas Vali Yardımcısı Kaya “Dost Meclisi” Konuğu Oldu


MÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, MÜSİAD Sivas Şubesi Başkanı avukat Mustafa Coşkun, perşembe akşamları bürokratlar, bilim insanları, siyasetçiler ve değişik kategoride Sivas’a hizmet verenlerle bir araya geldiklerini belirtti.

Bu buluşmalarda çalışmaları değerlendirdiklerini, birçok konuda fikir alışverişinde bulunduklarını anlatan Coşkun, Kaya’ya katılımından dolayı teşekkür etti.

Kaya da, MÜSİAD’ın nazik davetinden dolayı başta Başkan olmak üzere tüm üyelerine teşekkür etti. Bu akşam burada olmak benim için de ayrı bir mutluluk, inşallah güzel hayırlı neticeler elde edeceklerini kaydetti.

Sivas coğrafi konum bakımından büyük olması sebebi ile yatırımların çok önemli bir şekilde takip edilmesi gerektiğini ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

“Rakamlarla değinecek olursak Sivas merkezi ve 16 ilçesi, bin 233 köyü 700 mezrası ve 8 bin kilometrelik muazzam bir alan ile karşımıza çıkıyor. Özel idare olarak pek çok alanda birçok iş yapıyoruz. Bunları doğru anlatamazsak yapılan hizmetlerimiz gözükmeyebiliyor. Zira ilimizin bir ucunda muazzam bir çalışma yapsak diğer ucunda bu görülmüyor. MÜSİAD vesilesiyle iş adamlarımızla bir araya gelerek bu çalışmaları anlatabilmemiz oldukça faydalı olacaktır.” (AA)Karakas Mehmet

2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 12:09İrfan Meclisi'nin konukları bu kez öğretmenlerimiz oldu. Prof. Dr. Recep Toparlı hocamızın moderatörlüğünde gerçekleştirilen İrfan Meclisi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitimcileri ağırladı. Başkanımız Hilmi Bilgin, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ifade ederek "Eğitim camiasının her konuda emrindeyiz, gelen tüm talepleri yerine getirmeye gayret ediyoruz" dedi.
Haber tarihi 23.Kasım.2019ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET