Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
beratdemir
6 yıl önce - Çrş 04 Mar 2015, 20:28
Sivas C.Ü. Hastanesine Organ Nakli İzni Çıktı


Sağlık Bakanlığı Üniversitemiz Hastanesi’ne Organ Nakli Merkezi Ruhsatı ile Böbrek Nakli Faaliyet İzni’ni Onayladı
Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından Sağlık Bakanlığına Organ Nakli Merkezi Ruhsatı ile Böbrek Nakli Faaliyet İzni ile ilgili yapılan başvuru olumlu olarak sonuçlandı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başhekim Prof. Dr. Gökçe, Organ Nakli Merkezi Ruhsatı ve Böbrek Nakli Faaliyet İzni’nin Sağlık Bakanlığı ile yaptıkları müracaat sonucunun 02.03.2015 tarihinde bakanlık tarafından yerinde değerlendirildiğini ve olumlu olarak sonuçlandığını sözlerine ekledi.
Başhekim Prof. Dr. Gökçe ülkemizde 25.000 hastanın yaşama tutunmak için organ naklini beklediğini söyleyerek, “Organ nakli böbrek yetmezliği olan hastaları diyaliz gereksinimlerinden kurtarmakta ve yaşam kalitesini önemli ölçüde arttırmaktadır. Daha da önemlisi böbrek nakli hayat kurtarır. Ruhsatlandırılmış olan böbrek nakli merkezimizin bu bölgenin önemli bir ihtiyacını karşıladığı düşüncesindeyiz. Bu merkezimizde böbrek naklinin yanı sıra böbrek nakli yapılmış olan hastaların takip ve tedavisinin daha etkin bir biçimde yapabilecek. Aynı zamanda böbrek hastaları için üniversitemiz hastanesinde hem kadavra hemde gönüllü kişilerden alınarak böbrek nakillerini yapılabilinecek” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : http://www.cumhuriyet.edu.tr/habergoster.php?haberid=3193


Ömer Mete
6 yıl önce - Çrş 04 Mar 2015, 22:20

Çok güzel bir haber. Hayırlı olsun!

ahmetsever
6 yıl önce - Çrş 04 Mar 2015, 22:26

Sivas, Cumhuriyet Üniversitesi ile Sivas çevresinde oturan hastalar için güzel bir haber, başka illere gitmeden böbrek nakli tedavilerini gerçekleştirecekler.
Hayırlı olsun...


mehmet karakas7
3 yıl önce - Cum 19 Oca 2018, 19:06

Böbrekten başka, organ nakli yapılıyormu?

Karakas Mehmet

2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 09:03

Ülkemizin sağlık alanında yaptığı çalışmalara katkı sağlamaya devam eden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne, Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde Organ Nakli Merkezi açıldı.

Sağlık Bakanlığı, gerçekleştirilen denetimler sonucu Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne, Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Hastanesine Organ Nakli Merkezi için ruhsat verdi. Tam teşekküllü Merkez sayesinde artık böbrek ve karaciğer nakilleri Sivas'ta yapılabilecek.
Alıntı
Zübeyde DARENDELİ BizimSivasANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET