Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
beratdemir
4 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2016, 23:50

GÜRÜN PROJELERDE ALTIN DEVRİNİ YAŞIYOR….
T.C. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından 22 Şubat 2016 tarihinde proje teklif çağrısına çıkılan “Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi”, “Turizmi Geliştirme” mali destek programları için Kayseri, Sivas ve Yozgat’tan Ajansa sunulan toplam 362 projeden değerlendirme süreci, sonunda Gürün İlçemizde 2 Proje ile Bu Projelerden yararlanmıştır.
Bu Proje sırasında Bizlerden Desteğini esirgemeyen Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Sivas Valimiz Sayın Davut GÜL ’e teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı bildiririz. Proje Konusunda her zaman bizleri teşvik eden ve bize bu yolda hedef gösteren Kaymakamımız Sayın Fatih ÖZDEMİR’ e İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem DEMİR. SYDV Vakıf Müdürü Ali POLAT ve Özel İdare Müdürü Umut AKTAŞ’a
Ve Ayrıca ; Proje Yazım Ekibi : Kemal Özalper İlkokulu/ ortaokulu Müdürü Halil İbrahim TAKCI’ ya Vali Tuncel İlkokulu Müdürü Gökhan UZUNPINAR’a ve Suçatı İlk/ortaokulu Müdürü Serkan YILDIRIM’a teşekkür ederiz.
ÇIKAN PROJELERİMİZ:
1- 2016 YILI "TURİZMİ GELİŞTİRME" MALİ DESTEK PROGRAMI Kapsamında TR72/16/TRZM2/0010 Referans Numaralı Şuğul Vadisinin Turizme Kazandırılması Projesi -2- Gürün Kaymakamlığı ve Gürün Köylere Hizmet Götürme Birliği Ortaklığında yapılacaktır. Bütçesi 578.000,00 TL’dir.
YAPILACAK İŞLER
Sosyal Ve Ticari Yapılar ;
A- Sosyal ve ticari yapılar yapım işi
a) 3 adet yöresel ürünler pazarı,
b) 1 adet büfe,
c) 1 adet bay/bayan mescit
d) 1 adet WC / Abdesthane /foseptik
e) 1 adet Bekçi Kulübesi
B- Otopark alanı ve çevresi düzenleme işi 5550 m2
a) Otopark alanı zemin döşemesi,
b) Bordur, yaya kaldırım ve yolu,
c) Yürüyüş yolları,
d) Elektrik altyapı ve aydınlatma,
e) Peyzaj ve dinlenme alanı düzenlemesi
C- 540 m2 Otopark çıkışı ile kanyon girişi arası zemin döşemesi (kayrak taşı)
Elektrik altyapı ve aydınlatma
D- DSİ borusu kamuflaj ve çelik konstrüksiyon kafes üzeri kaplama 400 metre
E- 52 adet Dekoratif Led Aydınlatma Yapım İşi
2- 2016 Yılı "Kentsel Ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi" Mali Destek Programı kapsamında
TR72/16/KSA/0023 referans numaralı Oyun Grupları Gelsin, Çocuklar Gülsün Gürün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gürün Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ortaklığında yapılacaktır.
Bütçesi :227.000,00
Oyun faaliyetlerde etkin çalışmalarını sağlamak. Belirlediğimiz bölgede bulunan çocuklarımız ihmal edilmiş, çok yönlü gelişimleri için gerekli ortam ve malzemeler sağlanmamış ve çocukluk dönemleri zararlı sayılabilecek şiddete dayalı oyunlarla geçmektedir. bu amaçla;Modüler oyun grubu alınacak İlçe Okulları ve Köylerin listesi Suçatı İlkokulu,Kemal Özalper İlkokulu, Vali Tuncel İlkokulu, Beypınar Köyü, Eskihamal Köyü, Ayvalı Köyü, Tepecik Köyü, Sarıca Köyü, Yolgeçen Köyü ,Yazyurdu Köyü, olarak belirlenmiştir.
DEVAM EDEN PROJEMİZ (ORAN)
3- Kültür Ve Turizm Mali Destek Programı (Kar Amacı Gütmeyen Kurumlar) Kapsamında Tr72/15/Trzm2/0005 Referans Numaralı Şuğul Vadisinin Turizme Kazandırılması Projesi Uygulama Aşamasındadır.
Gürün Kaymakamlığı ve Gürün Köylere Hizmet Götürme Birliği Ortaklığında
Bütçesi :436300,1 Proje Devam ediyor. Uygulama aşamasında.
a) 1289 metrekare Doğal mozaik parke taşı ile döşeme kaplaması yapılması (yol, meydan, park, kaldırım ve benzeri yerlerde) (50-60 mm boyutlarında, granit, bazalt, diyorit, diyabaz, melafir, gabro, grovak ve benzeri taşlar ile)
b) 72 metreküp Ocak taşı ile blokaj
c) 1470 metrekare Kadronlu ahşap döşeme yapılması
d) 270 metre Ahşap korkuluk yapılması ve yerine konulması
e) 10 adet Kamelya (3 x 3 metre) (Malzemesi ve yerine montajı dâhil)
f) 1 adet turizm amaçlı Totem Yapımı


mehmet karakas7
3 yıl önce - Prş 18 Oca 2018, 16:49


(+)


Alıntı


Karakas Mehmet

2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 06:42


sayfa 2
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler