Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
beratdemir
3 yıl önce - Prş 21 Eyl 2017, 20:15
Sivas Belediyesi Karşıyaka Sosyal Tesisleri (1000 Kişilik)(+)


BİN KİŞİLİK SOSYAL TESİS BİTMEK ÜZERE...

Karşıyaka Çamlık Mesire Alanı'nın hâkim tepe noktasına yapılan bin kişilik çok amaçlı sosyal tesisin inşaatı tamamlanmak üzere. Geniş çaplı toplantı ve programlara ev sahipliği yaparak bu anlamda Sivas'taki büyük bir eksiği dolduracak olan sosyal tesis, aynı zamanda düğün salonu, restoran ve kafeterya hizmeti de verecek.

Mesire alanının doğal yapısıyla bütünleşen özgün bir mimariye sahip sosyal tesisin üst kısmı tamamen yeşil örtüyle kaplanacak. Bulunduğu tepenin yüksekliği ise vatandaşlara eşsiz bir şehir manzarası sunacak. Bin 500 metrekare alana sahip olan çok amaçlı tesis, yap-işlet-devret modeliyle hizmete girecek. Bu tesisin bir benzeri de yine şehrimizin bir diğer mesire alanı olan Paşabahçe'nin 5. etabında yükselecek.

İnşaat alanını gezerek firma yetkililerinden bilgi alan Belediye Başkanı Sami Aydın, kısa sürede tamamlanacak olan sosyal tesisin şehrimizde büyük bir boşluğu dolduracağını söyledi.

Kapalı alanda bin kişi, açık alanlarla birlikte 2 bin ila 3 bin kişinin yararlanacağı tesisin yap-işlet-devret modeliyle ihale edildiğini hatırlatan Başkan Aydın, "Kısa zamanda projemiz tamamlanmış olacak. Sosyal tesis hem içerde, hem de teraslarda muhteşem bir Sivas manzarasını izleyebileceğimiz konumda bulunuyor. Kızılırmak Projesi yapıldığı zaman Kızılırmak manzarasına hâkim olacak. Sivas'ımızın önemli bir eksikliğini kapatacağını düşünüyoruz." dedi.

BENZER BİR PROJEYİ PAŞABAHÇE'DE YAPIYORUZ...

Bu projenin bir benzerini Paşabahçe'de inşa ettiklerini dile getiren Başkan Aydın, "Bu tesisin bir birim küçüğü olacak. Buna benzer bir proje... Şehrimizde mevcut olan salonlarımızın hepsi küçük ölçekli, ortalama 500-600 kişilik. Ancak burası kapalı alanda minimum bin kişi, açık alanlarla birlikte 3 bin kişilik olacak. Paşabahçe'deki ise biraz daha küçük. Kapalı alanda 800 kişilik, açık alanlarla birlikte çok geniş katılımlara ev sahipliği yapacak. İnşallah şehrimize ayrı bir güzellik ve değer katacak." şeklinde konuştu.

Kaynak : http://sivas.bel.tr/icerik/6/3238/bin-kisilik-sos ...uzere.aspx


talha58
3 yıl önce - Prş 25 Oca 2018, 18:09

Tesis faaliyete geçti mi arkadaşlar? Zannedersem yeri kolaydır. Yani Karşıyaka içinde yönlendirici tabelalar falan vardır.

Karakas Mehmet

2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 06:38


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET