Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Yatırım Haberleri
« önceki   123 ... 187188189   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 188
Poyraz23
2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 22:43

İletisim fakültesinin arazisi görünüyor

Tolga_Dt
2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 23:42

Bu arsadan pay verilecek.oguzz2307
2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 23:42

oranın bir kısmını belediyeye devretmişlerdi ya stadyum için, onun bir kısmı olabilir diye düşünüyorum

Tolga_Dt
2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 23:50

Bence çok yanlış bir karar karayollarının bu kadar değerli bir alanda gereksiz yer kaplaması doğru değil. Arap yatırımcıya ses çıkaranların sesi soluğu çıkmıyor. Demek ki Karayolları Hangar yapınca sorun olmayacak çocukları için.

oguzz2307
2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 23:59

kesinlikle haklısın. eski rektörün yüzünden maalesef yatırımcıları kaçırdık. ama karayollarının şuanki arazisi çok değerli olduğu için alabilmek adına böyle değerli bir araziyi vermişler. ama bu da yanlış sonuçta kurumlar arası hesap kitap bu kadar ince tutulmamalı çünkü o arazi halka hizmet için kullanılacak. illa tam değerinin karşılığında arazi vermek şehrin 10 yıl sonrası adına yine sıkıntı yaratabilir.Polat23
2 hafta önce - Pzr 04 Nis 2021, 03:00

Bu uçta ki kısım olabilir


Çevre ve şehirin planlarında vardı


KRAL456
2 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 00:17

Saran'dan Elazığ'a Spor Salonu


İlimize devletin yanında özel sektörün sosyal ve sportif yatırımları devam ediyor. Ahmet Aytar Spor Salonu'nun meydana ve kavşağa döndürülmesinin ardından bu salonun yerine şehrin doğusunda ve batısında yapılan spor salonlarına bir yenisi de şehrin güneyinde Aksaray Mahallesi'nde ekleniyor.


Bu salonu ilimize kazandıran Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi ve iş insanı Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran oldu.

24 Ocak 2020 depremi sonrasında ilimize gelerek halkımızın yaralarını sarmak noktasında duyarlılık gösterip kendisine Elazığ’da ev sahipliği yapan hayırsever ve saygın iş insanı Fırat Bulut’a “ben ne yapabilirim, bu aziz şehir halkına nasıl yardımcı olabilirim” diyerek hassasiyetini gösteren Saran, deprem bölgelerini gezdikten sonra herhangi bir sosyal tesisi bulunmayan ve bu noktada oldukça geri kalmış Aksaray Mahallesi’ne bir spor salonu yapmanın çok isabetli olacağını düşünmüş ve bunu hayata geçirmenin adımlarını atmıştı.

Saran, sözünü tuttu ve spor salonun inşaatına başlandı, tamamlandı ve sıra açılışa geldi.

Saran; ilimiz protokolü ve basın kuruluşlarına gönderdiği davetiyede şu görüşlere yer verdi:
“21. Spor Salonumuzun açılışı için 8 Nisan 2021’de Elazığ’dayız. Sporu gençliğe sevdirmek misyonu ile 2000 yılından bu yana Anadolu’nun dört bir yanında hizmete açarak Millî Eğitim Bakanlığı’na devrettiğimiz 20 spor salonuna bir yenisini daha ekliyoruz. Bu yıl Gençlik Spor İl Müdürlüğüne devredeceğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyacak olan 21. Spor salonumuzun açılış töreninde sizleri de aramızda germekten memnuniyet duyacağız.”

Saadettin Saran’ın Aksaray mahallesine kazandırdığı spor salonu ile mahalle gençlerimizin daha sağlıklı ortamlarda spor yapmaları sağlanmış olacak.

İlimize gerçekleştirdikleri ve 8 Nisan 2021 Perşembe günü saat 13’te açılışı gerçekleştirilecek olan Aksaray Atatürk Spor Salonu vesilesi ile Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı değerli iş insanı Saadettin Saran’a Elazığlılar adına teşekkür ediyoruz.

HakimiyetKRAL456
1 hafta önce - Çrş 14 Nis 2021, 14:20

Başkan Arslan, “İşsizlikte Tekstil Çok Önemli Bir Şekilde Açığı Kapatacaktır”
GÜNDEM 14 Nisan 2021 - 14:03
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılı Ocak ayında yaşanan Elazığ merkezli büyük deprem felaketi ve ardından tüm dünyayı ve Ülkemizi saran COVİD-19 sürecine rağmen Elazığ’ın kendi iç dinamikleriyle toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladığını ve 2020 yılı tablosunu geride bırakarak birçok alanda 2019 yılının da üzerine çıkıldığını söyledi.

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, değerlendirmesinde, “2020 yılı Ocak ayında yaşanan Elazığ merkezli 6.8 şiddetindeki büyük deprem felaketi ile birlikte il ekonomimiz bir çok alanda bir önceki yıla yani 2019’a göre çok ciddi bir gerileme yaşadı. SGK göstergeleri, ihracat rakamları, geri ödemeler dengesi ve Odamıza yeni üye kayıtları ile terk işlemlerinde bugün çok şükür 2020 yılını geride bırakarak 2019 yılının da üzerine çıkmış bulunmaktayız” dedi.

ARSLAN: KORONAVİRÜS SÜRECİNE RAĞMEN BU BAŞARI ORTAYA ÇIKMIŞTIR

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Elazığ özel sektörümüzün ortaya koymuş olduğu bu dinamik süreç her türlü takdirin üzerindedir. Çünkü tüm dünya ile birlikte Ülkemizdeki etkisi geçen yıl başlayan ve devam eden koronavirüs sürecine rağmen bu başarı ortaya çıkmıştır. Depremin ekonomimize yansıdığı birçok alandaki olumsuzluklar ve şokların büyük kısmının geride kaldığını görüyoruz. Ancak, pandemi sürecinin etkileri özellikle iç ticaret ve piyasaları maalesef olumsuz etkilemeye devam etmektedir. Okulların kapalı olması, üniversitemize dışarıdan öğrenci gelmemesi, Avrupa’dan gurbetçilerimizin çok az bir kısmının gelmesi, kurumlarımızın neredeyse tümünün seminer, panel, konferans, çalıştay, şenlikler, kutlamalar yapmaması ve buna bağlı olarak iç turizmdeki durgunluk özellikle hizmetler sektörümüzü çok olumsuz şekilde etkilemektedir. Ancak imalat sanayimizde canlanma ve krizlere rağmen üretim ve kapasite artımı dikkat çekmektedir. İhracat rakamlarımız, Oda yeni kayıtlar, terk işlemlerindeki düşüş, kapasite raporu düzenleme, Protestolu senetlerdeki gerileme, karşılıksız çek sayısındaki düşüş, bir SGK’lı çalıştıran işyeri sayısındaki artış ekonomi anlamında olumlu gelişmeler olmuştur” diye ifade etti.ARSLAN: İŞSİZLİK HUSUSUNDA TEKSTİL ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEKİLDE AÇIĞI KAPATACAKTIR

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen özellikle döviz kurlarındaki çok ani dalgalanmalar nedeniyle yatırımcılar beklegör taktiği ile süreci izlediğinden ve bu alanda istikrar oluşması beklendiğinden Yatırım Teşvik Belgelerinde istediğimiz başarıyı yakalamış değiliz. Bu durum inşallah yılın ikinci yarısı ile birlikte yeni bir döneme girecektir diye umut etmekteyiz. Bu yılın özellikle ikinci yarısı ile birlikte tekstil sektörümüzde çok yoğun bir şekilde istihdam seferberliği başlatacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız tüm tarafların ve paydaşlarımızın gayretleriyle devam ediyor. İlimizin en önemli problemi olan işsizlik hususunda tekstil çok önemli bir şekilde açığı kapatacaktır. Odamız Basın Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü tarafından Odamız başta olmak üzere ilgili kurum, kuruluş ve TÜİK istatistiklerinden istifade edilerek hazırlanmış olan ilimizle ilgili bazı ekonomik veriler tablo halinde paylaşılmıştır” ifadelerinde bulunduElazığsonhaber

.


Unexpected
5 gün önce - Cum 16 Nis 2021, 09:51

Tarıma dayalı organize sanayi bölgesi kurulacakmış, hatta haberlerde ihalesinin yapıldığı yazıyor.

Böyle bir yatırım somut olarak mevcut mu?

Nerede yapılacak, detayları bilen var mı?


oguzz2307
5 gün önce - Cum 16 Nis 2021, 20:22

Alıntı:
Tarıma dayalı organize sanayi bölgesi kurulacakmış, hatta haberlerde ihalesinin yapıldığı yazıyor.

Böyle bir yatırım somut olarak mevcut mu?

Nerede yapılacak, detayları bilen var mı?Evet mevcut. Vali bey dün açıkladı. Mücahit Yanılmaz ve Çetin Oktay Kaldırım 2018 de proje ve yer tahsis çalışmasını yapmış ve bakanlığa başvurmuşlar, bakanlıkta geçenlerde onaylayarak sonuçlandırmış. Yerini ben bilmiyorum amasayfa 188
« önceki   123 ... 187188189   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET