Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 309
mekan sahibi
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 02:10

sezgin,

bunlar dodurga oldu bitti diye helak oldular, nereden ne uyduracaklarını şaşırdılar resmen.

Mahkeme kararı da çıktı, olay netleşti.

1,75 ve 2 emsale mahkeme çok uygundur dedi. Sosyal donatı da fazlasıyla mevcut, hatta mahkeme çok katlı, yüksek emsal daha doğru çözüm dedi.

0,5 emsallerden ise sadece gerçekten mağdur edilmiş olan az bir kısmının yüksek emsale geçirilmesi şart o kadar. Onlar da arsası yaklaşık 18 dönüm olup da plancıya pay vermediği için küçük parsellere bölünüp 0,5 emsalde kalanlar. Onların arsası dağıtım planına göre yeniden yapılıp yüksek emsal alacak.

Iş bitti artık. Hayırlısıyla yaza revizyon da tamamlanıp meclisten geçer.

Bunlar da buzdolabına su koysunlar, soğuk soğuk içerler


Cem acar80
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 10:27

Mekanın safları, togo kuleleri ruhsat aldığı dönemdeki güncel imar durumuna göre yapılıp sonrasında , imar planı iptal olduğundan kaçak pozisyonuna düşmüştür.

Dodurgada emsal düşerse oradaki projelerde yürütmeyi durdurma alıp , togo kuleleri durumuna düşer..

Satın artık dodurgadaki arsalarınızıda gerçekleri anlatmaya başlayın, belli ki satılmamışlar


Sezgin12
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 10:38


Cem Acar gerçekten artık senin ya küçük çocuk, ya da ?? olduğunu düşünüyorum.
Yazdıklarında mantıklı bir taraf yok, Togo kulelerinin sorunu inşaat izninin 5 katı fazla inşaat alanı yapılmasıdır, bilmiyorsun bari Google a yaz da öğren,
Dodurga da senin boş attığın gibi değil, zaten ne yazdığın da anlaşılmıyor, saçmalamışsın her zamanki gibi, sen başta olmak üzere, Mert’i alisi velisi yıllardır saçmaladınız, bırakın artık bu işleri..


seramika
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 15:27

SEZGİN 12. bu emsali alınmış. arsalara mimarlar odası dava açıyor. örneğin adam emsali 2,2 ruhsat da almış ilgili belediyeden. ancak dava konusu nasıl oluyor. ben anlamadım bu işi. yani büyükşehir emsali vermiş. buna uygun olarak ilgili ilçe belediyesi de ruhsatı vermiş. ancak gel gör ki mimarlar odası dava açmış bu nasıl mümkün oluyor peki.

Tetik06
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 16:06

Arkadaşlar gene ne oldu bir davalık durum mu oluştu yoksa bazı arkadaşların oyunumu gene..mekan sahibi
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 16:35

Tetik,

hiç bir şey olduğu yok. Sadece Dodurga sonuçlandı diye hasedinden çatlayanlar kafa karıştırma peşinde, olur da korkup hissesini ucuza satan olursa kaparız umuduyla.


Seramika,
togo da sorun emsal değil ki. Emsale uysa adam en fazla 25.000 m2 inşa edecekti. Ama emsalin tam 5 katı, evet tam 5 katı inşaat yapmış.

Ahlaksızlığın ve yolsuzluğun anıtı gibi sırıtıyor bina.

Gökçek tayfası da zamanında (elbette avanta karşılığı) kılıf uydurmaya çalışmış, ancak zerre hukuki dayanağı yok.

Adamın inşaatta alttan tam 7-8 katını hiç hesaba katmayıp emsal dışı alan (garaj, kiler, bodrum) gibi göstermeye kalkmışlar vesaire.

Neresinden tutsan tam bir pislik.

Bir de utanmadan belediye mahkeme kararına itiraz etmeliydi diyebilenler var ki, asıl utanılacak kısım o taraf.

Velhasıl olayın dodurga ile uzaktan yakından hiçbir alakası yok.

Dodurga tıkır tıkır yolunda gidiyor.


Tetik06
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 17:14

Mekan sahibi

Yorumun için teşekkür ederim.

Dodurga ile ilgili mahkeme kararı sonucundan sonra her hangi bir gelişme duyumu aldın mı??

Planci ne aşamada acaba merakla beklemekteyiz hisse sahipleri olarak birde dodurganin bu bütün evrak kürek meclis askı si falan ortalama kaç ay sürer ruhsat aşaması durumu ??

Kararın burda paylaşılmasının uzerinden 1 buçuk ay geçti isallah en kısa zamanda çözülmesi dileğimizle


mekan sahibi
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 17:47

Tetik,

ben aylar önce plancı belediye ile pazarlık halinde şeklinde yazdığımda dalga geçenler vardı. Şu an işte o pazarlıkların en yoğun olduğu dönemdeyiz.

Çünkü şu an bütün kozlar belediyenin elinde. Revizyonu kimin yapacağına belediye karar verecek. Plancı işi almak için belediyeyi ikna etmek, bunun için de avantanın büyük kısmını belediyeye terketmek zorunda. Aksi takdirde 1 koyup 15 almayı planlarken, hayalleri suya düşebilir.

Revizyon için plancı sadece %100 vekaleti olsa otomatik hak sahibi olacaktı. Ancak elinde bu oran olmadığı için herşey belediyenin elinde. Dilerse işi başkasına da yaptırabilir, kendisi de yapabilir. Zaten işin o tarafı sorun değil, en fazla 1 haftalık bir olay.

Öte yandan sözleşmelerin tek tek içeriğini bilemiyorum ancak, plancı emsal dışında başka konuları (konum, bulvar üstü vesaire) dahil etmişse belediye onu eli boş gönderebilir.

Çünkü belediye revizyonda dilerse emsali aynı kalmak kaydıyla parselleri kaydırabilir. Zaten dağıtım cetvellerine göre hakkı yenmiş olan (arsası 10 dönüm imarlıya yettiği halde küçük parsellere bölünüp düşük emsal kalanlar) arsa sahiplerine yüksek emsal verilecek, ki bu onun süreç içerisinde sattığı parçaları, hisseleri de kapsar.

Velhasıl pazarlıklar sebebiyle işin biraz daha sürmesi normal. Ancak konu netleşince çok çabuk sonuçlanır.

Tahminim 1-2 ay içinde konu netleşmiş olur, 15 günde revizyon plan hazırlanıp meclise sunulur. En geç Temmuz-Ağustos ayında süreç tamamlanmış olur.Kemal ank06
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 06:36

Dodurga da 885411103 nolu ilandaki arsam satılıktır 400 metresi 380 bine...35 lik bulvarda konut imarlidir

Ali2017___
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 08:18

Sayın @kemalank06, burası kurtlar sofrası, piyasanın kurtları var burda, dolayısıyla o fiyatlara satamazsin burda 50lik bulvar üzeri olsa anca..
Sarı sitede bu fiyata alıcı bulamayıp buraya geldiyse demekki fiyati düşürmen gerek..sayfa 309
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet