Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Serkan Berk
2 hafta önce - Sal 06 Nis 2021, 16:51

Yatay Şehirleşme lafta kalıyor.

Yan parselinize, sizinle aynı partiden birisi inşaata başlasa,
Tepenize şöyle 20 katlık bir binanın gölgesi düşse de, güneş yüzü görmeden,
gündüz saati evde lambayı, 2 saat önceden açsanız.

Aman
Hukukun peşinde olmayın,
O gün de particilik yaparsınız...

aybars1910
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 14:13

CHP li Sinan Aygün mü yapmış hukuksuzluğu... Yoksa Hukuk un sonuna kadar gitmesini engelleyen Mansur Yavaş mı..
Mahkeme Ankara Belediyesi ni haksız bulmuş.. Ankara Belediyesi üst mahkemeye gitmesi gerekirken, Hukuksuzluk yapan Mansur Yavaş Dıctator edası ile böyle olacak demiş, Hukukun tamamlanmasına izin vermemiş..

Aynı şekilde Mamak ta geçen ay Mansur Yavaş plan geçirdi

aybars1910
1 hafta önce - Cmt 10 Nis 2021, 14:48

Ne zamandan beri hukukun sonuna kadar gidilmesini istemek kötü bir davranış oluyor ve Ben hukukum diyerek kendi karar veren birisine destek olmak iyi ve güzel ile bağdaştırılıyor..

Dairem yok fakat sizin Mansur Yavaş ın Bağlıca emsal yükseltilmesi için verdiği talimat ve Mamak ta geçen planda yeriniz varmı merak ettim.

Sana tavsiye hocam, CHP li Mansur Yavaş ın Vekili Ankara nın 1 numaralı ödüllü rant emlakçısı Köksal Ünal ile iletişime geç....

Nezih90
1 hafta önce - Pzr 11 Nis 2021, 14:26

Alıntı:
aybars1910
sitedeyim!
5 gün önce - Sal 06 Nis 2021 10:53

Anladığım kadarıyla... CHP li Sinan Aygün Togo kuleleri resmi olarak planı geçmiş bir yer...

Mimarlar Odası Mahkemeye vermiş Ankara Belediyesini.. Planı bozmuş... Ankara Belediyesi kaybetmiş..

Alıntı:
aybars1910

CHP li Sinan Aygün mü yapmış hukuksuzluğu... Yoksa Hukuk un sonuna kadar gitmesini engelleyen Mansur Yavaş mı..
Mahkeme Ankara Belediyesi ni haksız bulmuş.. Ankara Belediyesi üst mahkemeye gitmesi gerekirken, Hukuksuzluk yapan Mansur Yavaş Dıctator edası ile böyle olacak demiş, Hukukun tamamlanmasına izin vermemiş..

Aynı şekilde Mamak ta geçen ay Mansur Yavaş plan geçirdi

Demekki hiç bir şey anlamamışsınız bide izin vermemiş diyorsunuz. Belediye Melih döneminde kankası Sinan için sağladığı emsal ve izinlerden dolayı mahkemelik oluyor, yani davalı olarak aynı saftalar, Belediyenini kurumsallığını atlıyorsunuz haliyle sanki Mansur döneminde olmuş bütün bunlar gibi yazıyorsunuz. Sonuç olarak dava Melih ayrıldıktan sonra kaybediliyor. Kaybedincede zaten belediyenin yeni yönetimi desteklemediği bir durumu niye istinafa götürsün. Kaldıki Sinan kendi gitti istinafa yani sonuçta Belediyenin istinafa gidip gitmemesi süreci hiç bir şekilde etkilemedi, bunu irtikap başvurusu yapılan savcılık bile dedi. Yani davalı olma durumu Melihin yaptığı hukuksuzluklardan dolayı, Mansur geldikten sonra Belediyenin Sinan'a açtığı bir dava değil. Sinan belediyeye kendisi gibi süreci devam ettirmediği için dava açmak ile tehdit etti. Şayet bir tazminat çıkarsa bunun sorumlusu gene Melih olacaktır çünkü bu izin ve onaylar onun döneminde verildi ama ben tazminat felan çıkacağını zannetmiyorum. Daha dünyadan haberiniz yok ama buradan sallamak bedava.

Yani kısaca hukuksuzluğu CHP'li değil CHP'den ihraç edilen Sinan Aygün ve şirketi yapmıştır. Bunuda Melih'ten aldığı desteke güvenerek yapmıştır, nasıl olsa İstanbul'daki 16/9 kuleleri gibi bir kılıf bulunurdu, olay kapanırdı. İşte hukuk bu yüzden önemli, sana göre bana göresi olmaz, isimler ve partiler üzerinden okunmaz, okunamaz.

Ayrıca haberi paylaştığınız için teşekkürler, 2016 yılı satışları için ödül almış, yani gene Melih dönemi. Melih kapalı kapılar ardında CHP liler ile iş pişirince sorun olmuyor, ama Mansur CHP'den aday olunca sorun oluyor, ne ala memleket oh.

aybars1910
1 hafta önce - Pzr 11 Nis 2021, 14:59

Konudan anlamadığın gibi Siyasi bakış açısı ile tercüme etmişsin...
Ankara Belediyesi ile Mimarlar Odası davasında Ankara Belediyesi sonuna kadar Davanın sonuçlanması için çaba gösteren taraf olmalıydı... Süreci yarıda kesip kendini hukuk yerine koyması Ankara ya zarar verir ki, Verdi de...

Sonrası ne karar çıkarsa uygulanır...

CHP li Sinan Aygünün Mahkemeye müdahil olmasının önemi yok.. Burada ki Mansur Yavaş ın tutum ve davranış zorbalığı Yatırımcı üzerinde etkili olacak tı oldu da... Yatırımcı ile kavga eder görüntü çizmesi Ankara ya para girişi ve Yatırımcı girişini durdurdu. Ankara değersizleşti...

Mimarlar Odası tehditleri ile Mansur Yavaş üst Mahkemeye götürmedi.. Ankarayı Mimarlar Odası yönetiyor ise Başkanım diye sağda solda neden geziyor.. Mimarlar Odası nın karşı olmadığı planmı var.. Mimarlar Odası kendisi plan yapsa, Mahkemeye verip planı bozdurur...

Nezih90
1 hafta önce - Pzr 11 Nis 2021, 15:40

Güzel algı yapıyorsunuz, tebrikler. Sürecin yarıda kesildiği felan yok, Sinan istinafa gitti ve kaybetti. Belediye geçmiş dönemin yasa dışı faaliyetlerini savunmak zorunda değil, saçmalıyorsunuz. Aksine yasaya sadık kalarak belediye daha öngörülebilirlik sağlamıştır. Ama aslında siz de haklısınız, alışmıştı AKP yerel yönetimleri FETÖ hakimlerine istedikleri kararları aldırmakta, bu da geçerdi sonuçta ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Sonuç olarak belediye mahkemeden çıkan kararı uyguladı ve keyfi davranmayacağını gösterdi. Ya siz Türk mahkemelerine güvenmiyorsunuz, yada algılarınızda bir sorun var.

Mimarlar odasının tehdidini ilk defa duyuyorum, neyle tehdit etmiş? Kaldı ki Mimarlar odası ayrı bir konu, birçok projede gereksiz kılçıklık yapıyor ona katılıyorum ama bu konuda haklı. CB bile demedi mi mütahitler kot ile haksız kazanç sağlıyorlar diye?

Ayrıca bu son dediğiniz doğru değil, ODTÜ bulvarını da Mimarlar odası durdurtmuştu ama Mansur ona itiraz etti çünkü kamu yararı var. Ha maalesef itiraz ret edildi ve zannediyorum bu yüzden Niğde otoyolu bağlantısı başlamadı. Ama sizin söylediğinizin uydurma olduğunu görmüş olduk.

kenan612
1 hafta önce - Pzr 11 Nis 2021, 15:49

Hala hiçbir icraat yapılamadı. Üstelik Cumhurbaşkanının tepkisine rağmen.

aybars1910
1 hafta önce - Pzr 11 Nis 2021, 15:54

Hocam konuları eğer saptırmıyorsan, Bilgin eksik.. Daha fazla cevap vermeyeceğim sana...

Mimarlar Odası Togo olayında emir yazısı yayınladı ve üst mahkemeye gitme dedi..
Mimarlar Odası Konya yolu Müdahil olunması sonrasında da Mimarlar Odası tehdit etti.. Açıp bakarsın.. Üstelik Ankara Belediyesi kararlı ise gereğini yapardı..

Nacizane tavsiyem Siyasi açıdan değerlendirme her zaman takıntı haline gelir ve Doğru nun yanında Yanlışları savunmaya iter..

sayfa 5
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet