Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Sivrihisar
« önceki   123 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
sayfa 44
muratmuratçelik

1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 13:44

Alıntı:
Bu yıl sivrihisar dövme sucuk festivali yapılmadı.
Festival de dağıtılacak sucuklar saglik çalışanlarına ikram edildi.
Yerinde bir karar olmuş. Denemeyenler için de Sivrihisar ın bu güzel lezzetini şiddetle öneriyorum.

engincl

1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 19:53


Sivrihisar Belediye binası 1946 yılı
(Kaynak: İller ve Belediyeler Dergisi Temmuz -1946 sayı: 10)


Yiğit Ali Okyar
1 ay önce - Pts 08 Mar 2021, 00:41

Alıntı:
Sivrihisar , Polatlı il olduğu taktirde Polatlı ya bağlanır mı?
Halk buna destek verir mi?


Sivrihisar'ı biraz bilen biri olarak şunu söyleyebilirim. Eskişehir'e bağlı ama Eskişehir ile pek alakası olmayan bir ilçe. Mesafe olarak epey uzak. Allah korusun çok acil bir vaka olsa ambulansla hasta Eskişehir'e sevk edilecek ve yol oldukça uzak. Polatlı'ya olan uzaklığı 60 km, Eskişehir'e uzaklığı 100 km yani il olması durumunda Polatlıya bağlanması daha mantıklı gibi. Polatlı il olursa Haymana, Günyüzü ve Sivrihisar buraya bağlanabilir. İç Anadolu'da Eskişehir ile Ankara arasında yeni bir il ortaya çıkmış olur. Ama bence nüfus ve sanayi gibi kıstasları bir kenara koyup sadece konum olarak düşünürsek Alanya, Konya Ereğli, Bandırma ve Fethiye ile birlikte Polatlı'da il olmayı hak eden ilçelerden biri.


engincl

3 hafta önce - Pts 29 Mar 2021, 16:51


(+)
1948 yılı


muratmuratçelik

2 hafta önce - Pzr 04 Nis 2021, 12:03

Gönül Dağı dizisi Sivrihisar a olan ilgiyi artırıyor. Kişisel imkanlarla Sivrihisar ı görmeye gelenlerin yanısıra şimdide çevre illerden turlar düzenlenmeye başlamış.
https://www.rizaturizm.com/gonuldagi-sivrihisar-turu.html
Alıntı:
SİVRİHİSAR GÖNÜLDAĞI TURU

Pazar Günü Sabah 08.00 de Rıza Turizm Nalcacı Ofisi önünde Tur otobüsümüz ile hareket yaklaşık 3 saat sürecek yolculuktan sonra Tarihi, kültürü, doğası ve turizmiyle Nasreddin Hoca’nın da dediği gibi Dünyanın Merkezi olan SİVRİHİSAR, Özgün mimari dokusu, tarihi eserleri, önemli şahsiyetleri, kültürel değerleri, doğa sporları, doğal ve yaban hayatı, endemik türleri içeren flora ve faunasıyla, keşfedilmemiş bir turizm beldesidir. Tarihi yolların kesişme noktasında Friglerden, Romalılardan, Selçuklulardan, Osmanlılardan devraldığı birçok miras ile ziyaretçilerin ilgisini çeken Sivrihisar, Anadolunun en büyük ikinci kilisesi Ermeni Kilisesi Surp Yerortuyun ve başta Anadolu’nun en büyük ahşap direkli Camilerinden Ulu Cami olmak üzere onlarca tarihi camii, mescit, çeşme, hamam, eski mahallelerde zamanın donup kaldığı hissini verecektir. Yeni dönem eserlerinden Açık hava heykel müzesi, Saat Kulesi ve seyir terası ile Trt nin Gönül Dağı dizisi ile ayrı bir ün almış ola Sivrihisar’ı tarihi ile tanıdıktan sonra Gönül Dagı Dizisinin çekildiği yerlerden Taner ve hemşirenin evi, Düğüncünün evi, Ağıtcının evi, Seferin evi, Dileğin evi, Belediye başkanının evi, Kahvehane, Saz evi, Tamirci dükkanları ve Uçağın olduğu yer göreceğimiz yerler arasındadır. Film setinin devam etmesinden dolayı bu ortamları dışarıdan görme imkanımız olacaktır. Covit 19 önlemleri çerçevesinde oyuncularla temasımız bulunamamakta olup; sahnelerin çekildiği yerlerde uzaktan görme imkanımız bulunacaktır. Programımızda araçta simit pohoça ikramımız olacak Sivrihisar’da ise Ekmek Arası + Ayran ikram edilecektir.

Not: Araçlarımız 34 Kişi ile sınırlıdır. Tc Kimlik ve HES kodları zorunludur.
sayfa 44
« önceki   123 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR