Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
hakan023
2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 18:07
Elazığ - Alparslan Türkeş Bulvarı


Bu Bulvarlar Zübeyde Hanım Caddesi'nden Çaydaçıra Mahallesine bağlanan ve Üniversite arazisi içinden geçen bulvardır. Yol 2*2 standartlarında olup genişletilmesi gündemdedir. Yol üzerinde Şehit Fethi Sekin Mesire Alanı, Fırat Teknokent, İpekyolu Uluslararası Gençlik Merkezi gibi yerleşkeler bulunmaktadır. Kısa sürede yenilenen haliyle de fotoğraflar paylaşırız inşallah

Buda belediyenin paylaştığı yenileneceği ile alakalı haber
Alıntı:Başkan Şerifoğulları: ‘Şehrimizi Güvenli Ulaşım Noktasında Daha İleriye Taşıyacağız’
Elazığ Belediyesi ile Fırat Üniversitesi, şehrin trafik akışını önemli oranda rahatlatan Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş bulvarlarında yaşanan trafik kazalarının önüne geçebilmek adına bir protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde iki ana arter üzerinde bulunan kaza kara noktaları belirlenerek yeniden düzenlenecek.
Başkan Şerifoğulları: 'Şehrimizi Güvenli Ulaşım Noktasında Daha İleriye Taşıyacağız'
PAYLAŞ

03.04.2021 17:24 - Güncelleme: 03.04.2021 17:24
‘Bulvar Kazalarının Önüne Geçeceğiz’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş arasında imzalanan protokol töreni sonrası açıklama yapan Başkan Şerifoğulları, “Güvenli Ulaşım” noktasına vurgu yaptı.

Şehir içi trafiğinin konforlu ve güvenilir olması için belediye olarak en ince ayrıntıya kadar titizlikle çalıştıklarını belirten Başkan Şerifoğulları, hem sürücülerin hem de yayaların güvenliği için gerekli düzenlemelere hemen başlayacaklarını kaydetti.

‘Dolgu ve Yol Genişletme Çalışmaları Yapılacak’

Yol genişletme, dolgu ve kaldırım çalışmalarıyla yeniden düzenlenecek bulvar çalışmalarının, hemen başlayacağını kaydeden Şerifoğulları şu açıklamalarda bulundu:

“İlimiz şehir içi trafiğini önemli oranda rahatlatmakla birlikte sık sık trafik kazası haberleri ile gündeme gelen Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş bulvarlarında yapacağımız sert zemin çalışmaları ile bulvar kazalarının büyük oranda önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Sürücüler tarafından da kara noktaları olarak nitelendirilen iki bulvar üzerinde yapılacak yeni düzenlemeler ile ulaşımı daha güvenli bir noktaya taşıyacağız. Belediye olarak açtığımız yeni imar yollarının, sıfır asfalt çalışmalarının, aydınlatma ve yol çizgi çalışmalarının yanında sürücülerimizin can ve mal güvenliğini korumak adına daha fazla ne yapmamız gerekiyorsa hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz.

‘Çalışmalar Hemen Başlayacak’

Sayın Rektörümüz ile birlikte TEKNOFEST, FÜSEM(Meslek içi Eğitim) ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan-Alparslan Türkeş Bulvarlarında yapacağımız yol genişletme çalışmalarımıza hemen başlanacak. Yapacağımız saha çalışmalarıyla kör noktalar giderilecek. Şehrimiz için şimdiden hayırlı olsun.”

(+)


Mert2323
2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 19:07

Yapımina çabuk başlanır ınşallah

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET