Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
sivas projeler
3 yıl önce - Cmt 21 Nis 2018, 21:29

Fotoğrafını çekemedim ama Hikmet ışık caddesi aşırı derecede kirli, özellikle durakların arkası çöp kutusu gibi, poşetler, sigara izmaritleri ...

Bir yer kirliyse iki sebebi vardır
1. Beyinsiz varlıklar çöpleri yere atmıştır
2. Görevliler temizlenmemiştir.

İlkini düzeltemiyoruz madem, bari ikincisine odaklanalim

Artık Sivas temiz caddelere sahip olmalı, buruciyenin bile çevresi çöplerle doluydu geçen gördüğümde

sivas projeler
2 yıl önce - Çrş 16 May 2018, 23:44

1. Sarı boyalar akmış
2. Sıvaları düşmüş
3. İğrenç bir beton görüntüsü
4. İki şerit arasında ne bir çimen var ne çiçek
5. Çok kötü bir hoşgeldiniz yazısı. Hem çok kötü hem de manasız. Her şehrin girişinde belediye başkanlarını görmek istemiyorum ben Sivas'a hoşgeldiniz yazısı kâfi.

(+)

sivas projeler
2 yıl önce - Çrş 16 May 2018, 23:49

1. Asfaltın kalitesi çok kötü hemen aşınmış
2. Boya ( yazı ) yine silinmiş. Sürekli yenileniyor
3. İnanılmaz pis bakılmış çöp yuvası gibi
4. Yeni yapılan kaldırımlarda işçilik kötü. Şimdiden araları açılmış

(+)

sivas projeler
2 yıl önce - Çrş 16 May 2018, 23:52

Şehrin en güzel binalarının birinde şu alüminyum su boruları olmasa keşke. Arka tarafında bir yere yapılsın ya da saklansın ama şu haliyle kalmasın lütfen

(+)

sivas projeler
2 yıl önce - Prş 17 May 2018, 00:09

Şehrin ortasında sıvasız bir bina
Olabildiğince uzanan tabela kirliliği
Rengi solmuş dökülmüş apartmanlar
Bitirim zeki meydanı olarak tasarlanan ve etrafındaki kaldırımla uyumu olmadığı için " yama gibi duran" beyaz zeminli yer

(+)

Misafir 2e3

2 yıl önce - Prş 17 May 2018, 01:09

Dış Ülkeye Üniversiteye giden öğrenciler geri döndüklerinde vatan olarak neye yarıyorlar.Hiç gitme dîş Ülkeye zaten mimari eğitim olarak birşeye
yaramıyon bu kişiler benim gözümde bencil kendini
düşünen egoist.Devlet destek edip dış Ülkeye yolluyor sonuç bencil.Bu mimari beyin yokmu Türkiyede örnek youtube miami city driver, cikago city drive ben bu türlü projeler yapanlara mimar derim gerisi sifir

sivas projelerr
3 ay önce - Cmt 16 Oca 2021, 15:57

İhanete uğrayan bir şehir Sivas! Öz evlatları gözlerini karartıp el birliğiyle almışlar bu ihanet kararını. Kimse de itiraz etmemiş. Durun bir dakika! Selçuklu döneminin "Güzellikler Beldesi"ne bu çirkinlikler yakışmaz, diyememişler. Çarpık kentleşme, beton istilası, ağaçsızlık, çirkin binalar, ruhsuz bir kent.

Acilen kent estetiği kurulup her mahalle her yerleşim yeri itinayla tasarlanmalı. Nereye kaç kat bina yapılacak, binaların sırası nasıl olacak, hangi mimariyle, hangi renkle yapılacak. Tüm sorular önceden yanıtlanmalı. Bunu uygulayan ülkeler bir hayli fazla. Yaşanılabilir bir şehir inşa etmek en önemli vazifemiz. Yeni planlamalar yapıldığı gibi tarihi kent meydanımız ve çevresinin de zamanla kentsel dönüşüme uğraması şart. Adına yakışır bir dönüşümle, tarihi dokuya uygun Eski Sivas mahalleleri meydanı çepeçevre sarmalı. Yeni modern mahaller de bahsettiğim gibi kent estetiği tarafından tasarlanmalı.

(+)

Karakas Mehmet

3 ay önce - Cmt 16 Oca 2021, 16:42

(+)

eyup58
3 ay önce - Pzr 17 Oca 2021, 00:03

Son resimdeki binalar çirkin değil,eski binalar..Burada yaşayan binlerce sivaslı var..Sivas'ta bu türden çok sayıda bina var..Bu binaların yıkılıp yenilerinin yapılması o kadar da kolay değil..Sivas daha Esentepe deki Kentsel Dönüşüme yeni yeni başladı;bu işler göründüğü kadar çok koay değil..Şu aşamada yalıtım yapılarak binalar boyanabilir..Bunun en yeni örneği Yenişehir de yapıldı..Bu bölgede 1991 de yapılan çok sayıda sitenin yalıtımı yapıldı ve binalar boyandı..Bu bölgelerde de ancak bu şekilde bir uygulama yapılabilir..

Karakas Mehmet

2 hafta önce - Cmt 03 Nis 2021, 12:30

Mimarın estetik kaygısı hiç yokmuş.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET