Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
beratdemir
6 yıl önce - Cmt 23 Ağu 2014, 16:33
Sivas 3. Kitap Fuarı - Sivas Ellerinde Kitap Okunur


“Sivas Ellerinde Kitap Okunur…”

İlimizde her yıl çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen ve 95. Yılında "4 Eylül Sivas Kültür ve Sanat Şenlikleri" programı kapsamında bu yıl da düzenlenecek olan Sivas Kitap Günleri çalışmalarında son aşamaya gelindi. Bu kapsamda 3. Sivas Kitap Günleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Valimiz Âlim Barut başkanlığında yapılan toplantıya Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcısı Mustafa Aydın ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Ayhan katıldı.

Valimiz Âlim Barut yaptığı açıklamada, 3. Sivas Kitap Günleri'nin Valilik koordinesinde İl Özel İdaresinin yürüttüğünü ve Sivas Belediyesi'nin de katkılarıyla düzenlendiğini ifade ederek, "Bu yıl çok yönlü ve profesyonel bir kitap etkinliği düzenlenecek. Hazırlıklarımızda şu an son aşamaya gelinmiş bulunmaktadır. 30 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında tarihi kent meydanında düzenlenecek etkinlikte tarih kültür ve bilginin buluşması sağlanacaktır. Yedi gün sürecek programa 105 yayınevi katılarak 100'e yakın etkinlik yapılacaktır." dedi.

Etkinliğin duyurulmasını sağlamak amacıyla ön çalışmaları tamamlanan afişlerin çevre illere dağıtıldığını aktaran Barut, medya yoluyla yapılacak reklamlarla da katılımın en üst seviyede olmasını amaçladıklarını söyledi.

Sivas 3. Kitap Günleri kapsamında 4 Eylül'de saat 17.30 da Buruciye Medresesi'nde çocuklara ve gençlere yönelik kitap okuma etkinliği düzenleneceğini belirten Barut, etkinliğe herkesi beklediklerini söyledi.

Program kapsamında tarihten edebiyata, siyasetten çocuk gelişimine ve güncel hayattan şiire kadar birçok konuda söyleşilerin yapılacağını ifade eden Barut, "Etkinliğe katılacak şair ve yazarlarımız Sivas'a renk katacak. Bu güzel çalışmayı Sivas'a kazandıran Belediye Başkanlığına, İl Özel İdaresine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak : http://www.sivasilozelidaresi.gov.tr/yazi.php?yad=2267


burak5866
6 yıl önce - Pzr 24 Ağu 2014, 11:54

Sabırsızlıkla bekliyorum fuarı. Özellikle Mustafa Armağan ve Ahmet Şimşirgil'in kitaplarını imzalı olarak almak istiyorum. Yavaş yavaş kent meydanında standlarda kurulmaya başladı. İnşallah kitapların fiyatları da uygun olur. Sivas halkı için güzel bir kitap fuarı olur.

Fuarla ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler siteyi inceleyebilir. Etkinlikler, Katılımcılar, Yayınevlerinin Yerleşim Planlarını vs..
http://www.sivaskitapfuari.com/


sebasteia
beratdemir
4 yıl önce - Pts 05 Eyl 2016, 20:10

Bu yıl 5. si düzenlenen Sivas Kitap Fuarında 100.000 kitap satılmış. Sevgili Hemşerilerimi tebrik ediyorum. Bu demektir ki Sivas'ta seneye daha büyük bir kitap fuarı düzenlenecek.

Misafir f62

3 yıl önce - Pts 21 Ağu 2017, 11:14

Umarım Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Mustafa Armağan ile Keşke Kurtuluş savaşını Yunan ordusu kazansaydı diyen deli raporlu Yavuz Bahadıroğlu bu sene davet edilmemiştir.Eğer bu senede davet edilirlerse Yuhh artık derim.

Misafir f62

3 yıl önce - Pts 21 Ağu 2017, 11:36

DÜZELTME

Cumhuriyet düşmanı Mustafa Armağan,Yavuz
Bahadıroğlu ile Keşke Kurtuluş savaşını Yunan ordusu kazansaydı diyen deli raporlu Kadir Mısırlıoğlu umarım davet edilmemiştir.

Yukarıdaki mesaj bu se


Karakas Mehmet

3 hafta önce - Çrş 31 Mar 2021, 16:49

Alıntı:
Keşke Kurtuluş savaşını Yunan ordusu kazansaydı diyen deli raporlu Kadir Mısırlıoğlu

Kadir Mısırlı ne zaman nerede demiş kayıtı var mı?


MSTF58
3 hafta önce - Çrş 31 Mar 2021, 19:07

Kadir Mısırlıoğlu ne demiş bunlar ne anlamış,mesele beyin bulandırmak mıANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET