Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Menderes - Balaban Göleti

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Nejdet Düzen

11 yıl önce - Pzr 18 Şub 2007, 14:48
Menderes - Balaban Göleti

Menderes Balaban Göleti İzmir'de yaşayan Wowturkey üyelerinin fotoğrafçılık ve yürüyüş etkinlikleri yapabilecekleri şimdiye kadar fazla bilinmeyen bir göletdir. Menderes-Orhaniye yol ayırımından Orhaniye yönüne dönüyorsunuz. 6 km sonra Etibank Perlit Madeni tesislerinin önüne aracınızı park edebilirsiniz. Gölete kadar  4-5 km lık toprak yolu yürümenizi tavsiye ederim. İsterseniz toprak yolu kullanarak gölete ulaşabilirsiniz. Fakat yol boyunca orman yürüyüşü size iyi gelecektir.

(+)

(+)

Nejdet Düzen

11 yıl önce - Pzr 18 Şub 2007, 21:17

Balaban Göleti yürüyüş güzergahından fotoğraflar.

(+)

(+)

(+)

(+)

Cüneyt_Y
10 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 00:20

Nejdet Beyin mesajını gördüğümden beri merak ediyordum Balaban Göletini. Gitmek dün kısmet oldu.
Ancak biraz geç kaldığımız ve zamanımız da kısıtlı olduğu için Etibank tesislerinden sonraki toprak yolu yürümek yerine aracımla gitmeyi yeğledim. Toprak yolun girişi, Etibank tesislerini bir kaçyüz metre geçtikten sonra.
Öncelikle belirtmek isterim ki, ideal olan, Nejdet Beyin yazdığı gibi bu toprak yolu yürüyerek gitmek. Benim gibi gölete kadar aracıyla gitmek isteyenlere ise tavsiyem, olanakları varsa bu toprak yolu düşünerek arazi aracıyla, yahut en azından alçak olmayan, güçlü bir araçla yola çıkmaları.  4-5 Km'lik toprak yol arabayla yaklaşık olarak 20-25 dakika kadar sürüyor. Oldukça bozuk, çukurlarla ve yer yer iri taş taş parçalarıyla dolu, bazı bölümlerinde iki aracın yan yana geçemeyeceği kadar dar bir yol burası.

Ve doğa...
Tek kelimeyle harika. Ormanın ortasında, doğanın bağrındasınız. Müthiş dingin bir ortam. Kuş ve rüzgar seslerinden başka ses yok. Yeşille mavinin dansını izleyebileceğiniz ve toprak kokusunu doya doya içinize çekebileceğiniz bir yer.

(+)

Küçük bir not: Toprak yola girdikten kısa bir süre sonra cep telefonları (bizde Turkcell ve Avea vardı) çekmemeye başlıyor, gitmek isteyenlerin bilmesinde yarar var.

Nejdet Düzen

9 yıl önce - Pts 19 May 2008, 15:08

(+)

(+)

Nejdet Düzen

9 yıl önce - Sal 27 May 2008, 23:49

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR