Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
altay_tr
4 hafta önce - Çrş 24 Mar 2021, 02:19

Alıntı:
Rumca konuşması üzerinden gitmedik biz de zaten.
Bir yunan gazetesi, İstanbul seçimi sonrasında başlık attı, ''bir rum konstantinopolisi geri aldı'' dedi.
Daha ilginci, bu gazeteye neden tepki vermediği sorulunca, ''onları kaale almış olurdum, o yüzden tepki vermedim'' dedi. Rum değilim diyemedi.
Daha sonra, 5 sene önce o yunan gazetesine röportaj verdiği ortaya çıktı..
Şimdi gel de Rumcayı yaşadığı mahalledeki rumlardan öğrendi de!

Olayı bilmiyordum da Trabzon' da ciddi Rumca bilen nüfus vardır Çaykara ve birkaç ilçesinde. Batı ilçeleri çepni Türk'üdür de doğudaki birkaç ilçede yaşlı kesimin tamamı Rumca bilir. Hatta çaykara'da 1970'lere kadar mahkemede tercüman bulunduruluyormuş

Ancak oralar akp'nin rekor oy aldığı yerler. Bir sürü üst düzey bürokrat ve AKP'li yönetici de o bölgeden. O sebeble direkt Rum diye damgalamak doğru değil

Ahmet YükselS
4 hafta önce - Çrş 24 Mar 2021, 02:30

O başka bir şey. İstanbulda da rumların yoğun yaşadığı semtler var. Adalar mesela. Veya Fener.. Orda da türkler rumlar bir arada. Etkileşim olacak tabi. Ama bunun durumu farklı.
Bildiği dil üzerinden gitmek hatalı olur zaten. Aslında rum olduğu için de eleştiriyor değiliz. İnsan ırkını seçemez.
Bizim eleştirimiz, Türk olmadığı halde Türklüğe saklanan kötü niyetlilere yönelik.
Fatih Sultan Mehmet de çok iyi Rumca konuşurmuş. Hatta rum Ortodoks kilisesini de korumuş yıllarca..
Ama kimse ona rum demedi. Çünkü soyu belli. Niyeti belli.

Jezky
4 hafta önce - Çrş 24 Mar 2021, 02:45

Alıntı:
Şimdi gel de Rumcayı yaşadığı mahalledeki rumlardan öğrendi de!

Gerekli cevap verilmemiş mi?

Alıntı:
Batı ilçeleri çepni Türk'üdür

c_ogzhn61
4 hafta önce - Çrş 24 Mar 2021, 03:15

Kendi beyanını aktardım buraya.
Artık lütfen ama... Artık başlığa siyasetle ilişkili bir şey yazmayın. Bu başlığa gün aşırı yazıp ne elde ediyorsunuz, anlamıyorum.

murad22
3 hafta önce - Çrş 24 Mar 2021, 18:27

Burda trabzon hakkında yazan vatandaşın söylediklerinin dogruluk payı yüzde birdir anlamışsınızdır herhalde,sayfayı meşgul etmemek için başka yazmıyorum

Ahmet YükselS
3 hafta önce - Çrş 24 Mar 2021, 18:59

Kimse Trabzon hakkında konuşmadı burda. Ekrem Dulkadirli diye bir yazı paylaşan ve başlığı sabote eden sensin. Bizde bunun doğru olmadığını, olamayacağını, verdiğimiz ispatlarla anlatmaya çalıştık. Suçlu biz mi olduk şimdi?
Ekrem madem dulkadiroğlundanmış, gelsin Maraşı bir ziyaret etsin, ata yurdunu görsün. Yunanistana gitti, Kıbrısa da gitti, hatta Mardine, Diyarbakır'a pkk destekli belediye başkanlarına da ziyarete gitti, bir tek Maraşa gelmedi! Böyle mi oluyor Dulkadir olmak?
Tabi biliyor Maraşa gelse protesto yiyecek.. Gerçek dulkadirli Pkklılarla yakınlaşmaya girmez.

murad22
3 hafta önce - Çrş 24 Mar 2021, 19:13

Ahmet bey sizi kastedmedim ben trabzonu tartıp yuzde on,yüzde beş ,doğusu batısı diyen vatandaşa lafım hiç bı doğruluğu yok insanları yanlış bilgilendiriyorlar,yuzde birine inansınlar onu demek istedim

Ahmet YükselS
3 hafta önce - Çrş 24 Mar 2021, 19:38

Üstü kapalı konuşunca bizi kastettin sandım. Özür dilerim o zaman.

sayfa 8
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET