Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Yeni Haberler
« önceki   123 ... 252627

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 27
atilla_ozhman
6 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 21:46

Pideli kofte de olmali. Kimse bilmiyor.

Berktuğ
site denetçisi

5 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 16:27

ASFALT AĞLATAN YERLİ TEKNOLOJİ
Alıntı:
Bursa’da endüstriyel ısıtıcı alanında faaliyet gösteren Demirören A.Ş. tarafından tamamen yerli olarak üretilen ‘Asfaltmatik’ ile 7-8 iş makinesi gerektiren ve 35-40 süren asfalt onarımı tek makine ile 15-20 dakikada yapılıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından da kullanılan bu teknolojinin uygulamasını sahada inceleyen Başkan Aktaş, bu makine ile asfalt onarımlarına nitelikli, hızlı ve ekonomik çözüm üretildiğini söyledi.

Güçlü sanayi altyapısı ile Türkiye ekonomisinin lokomotif ketlerinden biri olan Bursa, özellikle yerel yönetimlerin işini kolaylaştıracak yeni bir marka daha üretti. Bursa’da endüstriyel ısıtıcı alanında faaliyet gösteren Demirören A.Ş. tarafından tamamen yerli olarak üretilen ve patenti de alınan asfaltmatik ile bozuk asfalt 500 derece sıcaklıkla yerinde eritilip, yeni bir asfalt kıvamına getirildikten sonra silindirle eziliyor. Böylelikle sıfır atık ve az bir maliyetiyle asfaltın rehabilite edilmesi sağlanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından da kullanılan yeni teknolojinin sahadaki uygulamasını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da inceledi. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Arif Demirören, Başkan Aktaş’a sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi verdi.

Model desteği
Demirören A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Demirören, proje aşamasından itibaren Başkan Aktaş’tan çok büyük bir manevi destek gördüklerinin altını çizdi. Geliştirdiklerini proje sayesinde 7 iş makinesi ve 15-16 personel ile en erken 30-45 dakikada yapılan asfalt tamirinin tek makine ile kolaylıkla yapılabildiğini belirten Demirören, “Biz asfaltı yerinde, getirip götürmeden bileşenlerini ısıtarak ayrıştırdık ve 500 derece sıcaklık verdik. Asfaltı yerinde erittik. Erittiğimiz asfaltı miksaj yapıp üzerine bir miktar da bağlayıcı rejenerasyon sıvısı ilave ederek, takriben 20 dakikada 10 metrekarelik bir asfaltı sıfır atıkla ve neredeyse çok küçük bir enerji maliyetiyle tamir etmiş olduk” dedi. Demirören 450 liralık propan tüple yaklaşık 200 metrekarelik alanın yenilendiğini belirterek, destekleri nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

Video:Pratik ve ekonomik çözüm
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da asfalt ve yol çalışmalarının hem maliyetli hem de süreklilik arz eden çalışmalar olduğunu söyledi. Asfaltın sadece araç yoğunluğundan değil, doğa koşulları nedeniyle de sıklıkla bozulabildiğine dikkat çeken Başkan Aktaş, “Tabi biz bu tür bozulma ve deformasyon olan yerlere müdahale ediyoruz. Onarım için geleneksel yöntemler kullanılıyor. Bu yöntem kemirme, süpürme, küreme, moloz depolama, moloz doldurma gibi ortalama 20 işlemden oluşuyor ve çok sayıda makine ve işgücü gerektiriyor. Bu yöntemler oldukça maliyetli yöntemler. Bursa’da yerli ve milli olarak üretilen asfalt onarım makinesi, geleneksel yöntemlerin aksine pratik ve ekonomik çözümler üretiyor. Nitelikli, hızlı ve ekonomik çözüm üretmek amacıyla biz de araç parkurumuza dâhil ettik. Proje aşamasında da görme imkanım oldu. Sanayicimizi kutluyorum. Böyle bir teknolojinin Bursa’mızdan çıkması da bizleri ayrıca mutlu etti. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/asfalt-aglatan-yerli-tek ...aber/29487

Makine şimdilik amatör görünmekte ama bozulan asfaltlar için epey iş görür. Uygulamaya geçireni tebrik etmek gerekli.


mert kotaman
5 ay önce - Cum 20 Ksm 2020, 18:43

amatör olsun bizim olsun.zamanla dahada profesyoneli yapılır.emeği geçenlere teşekkürler.

Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Pzr 03 Oca 2021, 19:14

BURSA'DAKİ O KİREÇ OCAĞININ YIKIMINA BAŞLANDI
Alıntı:
Bursa'da geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve içindeki yaklaşık 100 metrelik derin kuyularla tehlike oluşturan kireç ocağının yıkımına başlandı. 1 ay sürmesi beklenen yıkım çalışması, dronla havadan görüntülendi.Orhangazi ilçesindeki kireç ocağı, çeşitli nedenlerden dolayı 5 yıl önce kapandı. İşletme sahibi, yasa gereği yeniden ağaçlandırması gereken bölgede herhangi bir düzenleme yapmadı.

Kireç ocağındaki derinliği yaklaşık 100 metre olan kuyuların üzeri hiçbir önlem alınmadan açık bırakıldı. Çevredekiler ise atıl durumdaki kireç ocağının bulunduğu alana zamanla moloz, çöp, oto lastiği ve evsel atık döktü.

Bölgedeki derin kuyular, hem halk hem de hayvanlar için tehlike oluştururken, çöpler de çevre kirliliğine neden oldu. Bölge halkı, kapanan kireç ocağının oluşturduğu tehlikeler nedeniyle yetkililerden yardım istedi.

Kireç ocağının sahibi ve yetkililer, konunun gündeme gelmesinin ardından harekete geçti.

Ocağın sahibi, yıkım için bir şirketle anlaştı. Atıl durumdaki kireç ocağının yıkımına başlandı. Yıkım çalışmaları ise dronla havadan görüntülendi. 1 ay sürmesi tahmin edilen yıkım çalışmasının ardından bölgenin yeniden ağaçlandırılacağı öğrenildi.


Kaynak: https://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa-dak ...69469.html

Faaliyeti sona eren ocakların böyle atıl durumda olmaları tehlike yaratıyor. Neyse ki kimsenin burnu kanamadan yıkımına başlanmış.


Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Çrş 17 Mar 2021, 14:21

BURSA’YI AYAKLANDIRAN ŞOK KARAR! İLK TEPKİ AK PARTİ’DEN…
Alıntı:
Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın edindiği son dakika bilgisine göre; Türk Telekom Bursa Bölge Müdürlüğü kapatılıyor…Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye’de 11 tane bulunan Türk Telekom Bölge Müdürlüğü sayısını 8’e indirme kararı aldı…

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın edindiği son dakika bilgisine göre; kaldırılması planlanan bölgeler arasında Bursa da var…

Bu karar şehirde büyük tepkiye neden oldu…

Özdal, konuyla ilgili AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ile görüştü…

Esgin, konuyu doğrulayarak şu açıklamayı yaptı; “Sanayi ve Ticaret Bakanımız Mustafa Varank’la görüştüm. Bursa Türk Telekom’un İzmir’e bağlanmasıyla ilgili kesin bir karar alınmadığını, ancak kurum içi müzakerılerde böyle bir eğilimin ortaya çıktığını belirtti. Bakanımız, bölge müdürlüğü kaldırılsa bile binaların tasfiye edilmeyeceğini ve çalışanların işten çıkartılmayacağını söyledi… Ben yine de Bakan beye, Bursalılar olarak bölge müdürlüğünün kaldırılmasına karşı olduğumuzu ve kararı kabul etmeyeceğimizi belirttim” dedi…

Kaynak: https://www.olay.com.tr/bursayi-ayaklandiran-sok- ...den-744041

Samsun ve Kayseri ile aynı kaderi paylaşıyoruz...MustafaGüler

1 ay önce - Çrş 17 Mar 2021, 18:41

Tek derdimiz bu olsun.

UfukRaifoğlu
1 ay önce - Çrş 17 Mar 2021, 19:24

İzmir nere Bursa nere? İyice saçmalamışlar. Bari bağlanacaksa İstanbul'a bağlansın. İzmir ne alaka?
Alıntı:
Esgin, konuyu doğrulayarak şu açıklamayı yaptı; “Sanayi ve Ticaret Bakanımız Mustafa Varank’la görüştüm. Bursa Türk Telekom’un İzmir’e bağlanmasıyla ilgili


Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Prş 18 Mar 2021, 20:42

Alıntı:
Bursa’ya taşra muamelesiÖnceki gece bir dostum Türk Telekom Bursa Bölge Müdürlüğü’nün kapatılacağını haber verdi:

“İyi geceler, çok sıcak bir gelişme, Türk Telekom Samsun ve Bursa Bölge Müdürlükleri kapatılmış. Bursa’nın küçülmesi demek, Bilecik ve Yalova ile eşdeğer olması demek. Samsun AKP İl Başkanı ve vekiller ayaklanmış. Bizim AKP’liler uyuyor yine.”

Gerçekten de Samsun’da Türk Telekom Bölge Müdürlüğü’nün kapatılmasına karar verilmiş.

Öyle ki gelişmeyi duyan Samsunlular tepkivedikten sonra AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmış:

“Değerli hemşehrilerim, Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü daha önce olduğu gibi şehrimiz merkezli olarak hem sizlere ve hem de çevre illerimize hizmet vermeye devam edecek.”

Ersan Aksu’nun da belirttiği gibi Türk Telekom tepkiler nedeniyle geri adım atmış.

Samsun’da kapatılma kararı iptal olmuş peki Bursa’da durum ne?

AK Parti Bursa Milletvekili Esgin’i arayıp, iddiayı sordum.

Biraz süre isteyip, arayacağını söyledi Esgin.

Az sonra arayan Esgin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ve Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ile görüştüğünü belirtti.

2 bakanlığın yetkilileri 11 olan Türk Telekom Bölge Müdürlüğü’nün 8’e indirilmesi için planlama yapıldığı, kesin bir karar alınmamakla birlikte Bursa’nın da İzmir’e bağlanılması fikrinin öne çıktığı ancak hiçbir binanın boşaltılmayacağı ve hiçbir çalışanın işine son verilmeyeceği bilgisini vermiş.

Esgin ise, Türk Telekom Bursa Bölge Müdürlüğü’nün kapatılması kararına karşı olduklarını bakanlık yetkililerine iletmiş.

Efendim gelişme böyle.

Bursa gibi büyük bir kentin, telekominakasyon alanında İzmir’e bağlanması, en hafif ifadeyle bu kenti küçümsemek ve taşra muamelesi yapmak demektir.

Samsunlular gibi Bursalıların da tepki vermesi, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu gibi Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’ın da girişimlerde bulunması, AK Parti milletvekillerinin tamamının kapatma kararının iptali için lobi yapması gerekir.

Aksi durum Bursa’nın taşra muamelesi görmesi anlamına gelir.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/yazar/mustafa-ozdal/bursa ...esi-744395

Umarım bu karardan vazgeçilir.


Kenanke
1 ay önce - Prş 18 Mar 2021, 22:41

Valla şaşırtıcı bir şey yok. Bu muamele Bursa'ya her konuda senelerdir yapılıyor zaten. Kamuyla ilgili hangi konuya bakarsanız bakın hak ettiğinden daha azını alıyor Bursa. Şimdi örneklerini yazsak sabah olur. Kıytırık bi müdürlüğe gelene kadar neler neler var ama takan yok. Nasıl olsa çantada keklik tabi.

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cum 19 Mar 2021, 13:36

Alıntı:
Fitili Karaca ateşledi, Gürkan, noktayı koydu: Telekom kapanmıyor...Bursa, önceki gün Türk Telekom Bölge Müdürlüğü'nün kapatılacağı haberiyle çalkalandı.

Türk Telekom Bölge Müdürlüğü Bursa'dan Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Kütahya ve Bilecik'e hizmet veriyordu. Yeni düzenlemeye göre, Samsun ve Bursa bölge müdürlükleri kapatılacak, Bursa, İzmir'e bağlanacaktı.

Gelişmeyi duyan Samsun harekete geçmiş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın girişimleri sonucu karardan vazgeçildiği sosyal medya aracılığıyla duyurulmuştu.

Bursa'daki tepkilerin ilk adresi, sosyal medya oldu. Ardından gazetecilere gönderilen mesajlarla Bursa'ya taşra muamelesi yapıldığı ve bunu hak etmediği vurgulandı.

Tepkiler haklı ve yerindeydi. Hangi kamu kuruluşuna bakarsanız bakın bölge merkezi Bursa'da. BEBKA gibi sonradan oluşturulan kurumlar bile yine merkez olarak Bursa'yı tercih etmişti.

Siyasi partilerden ilk tepki ise CHP İl Başkanı İsmet Karaca'dan geldi. Karaca yaptığı yazılı açıklamaya Samsun'la ilgili sosyal medya paylaşımlarının fotoğrafını ekleyerek, Türk Telekom Bölge Müdürlüğü'nün kapatılmasının Bursa'nın küçülmesi, bölgedeki liderliğini kaybetmesi anlamına geldiğini söyledi. Karaca, iktidar partisinin Bursa milletvekillerini derhal harekete geçmeye ve bölge müdürlüğünün kapatılmasını engellemeye çağırdı.

Sosyal medyadaki tepkiler ve İsmet Karaca'nın fitili ateşlemesiyle Samsun'daki gelişmelerin benzeri Bursa için de yaşandı.

Başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala olmak üzere AK Parti milletvekillerinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile görüşme trafiği yaşandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşen AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Türk Telekom Bursa Bölge Müdürlüğü'nün kapatılmayacağıyla ilgili haberi hem sosyal medyadan hem de yazılı açıklama ile duyurdu.

Bakanlığın bu konuda aldığı resmi bir kararın bulunmadığını vurgulayan Gürkan, 'Alınmamış bir kararın iç yazışmalarının paylaşılması nedeniyle konu gündeme geldi. Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala ile konunun yakın takipçisi olduk. Kapanmayacağını bizzat Bakan Karaismailoğlu'na teyit etti' dedi.

Bursa'nın elindeki bir değeri kaybetmemek için iktidarı ve muhalefetiyle yaptığı girişimlerin nasıl sonuç verdiğini Türk Telekom olayıyla gördük.

Aslında, Bursa için birçok alanda iktidar ve muhalefetin işbirliğinin nasıl sonuçlar doğuracağı bu örnek en güzel şekilde gösteriyor.

Kaynak: https://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/namik- ...17354.html

Kapatılmaması gayet güzel oldu hem binası boşaltılmayacak hem dedikleri gibi Bursa bölgede liderliğini koruyacak...sayfa 27
« önceki   123 ... 252627
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet