Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
mahmut11
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 00:59

evlilik için olan adetlerin yanında bir de insanlarımız adet uyduruyor. yok gelinin erkek kardeşine altın saat, yok işte ev al kirada mı evli kalacaksınız. vs.vs. öyle masraf çıkıyor ki saçmalık..

Emir ERTEN
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 01:26

Kentlerde hızlı yaşam ve işsizlik var. İş olsa bile gelir yetersiz. Herkes kendi yağında kavrulacak miktarda kazanıyor. Evlilik ve çocuk gibi kavramlar oldukça delüks. Bu konuda gelenekçi yaklaşımlardan uzaklaşıp iktisadi düşünmek gerek. Bırakalım zengin kesim evlenip çocuk yapsın.

Jezky
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 01:38

Alıntı:
evlilik için olan adetlerin yanında bir de insanlarımız adet uyduruyor. yok gelinin erkek kardeşine altın saat, yok işte ev al kirada mı evli kalacaksınız. vs.vs. öyle masraf çıkıyor ki saçmalık..

Zaten bu gösteriş merakı yüzünden insanlarımız mutsuz. Evlilik denilen şey bir şeyleri beraber yapmaktır. Ev, araba, mücevher özetle mal alır gibi eş alma kültürü bir şekilde yerleşti. Geçim elbette önemli de lükssüz evlilik olmuyor artık.

ccahit
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 01:47

Bizim bir akraba kızına 100bin TL'lik altın istedi sadece bilezikler. Görende kızı prenses Diana sanir

Tabi erkek tarafı kabul etmiş tahmini bu düğüne 200-300 bin para harcayacaklar. Millet kafayı yemiş.

Bunları gören diğer ailelerde beklentiye girip bu sekilde fazla fazla isteyip zorlaştırıyorlar.

Bu şartlarda bizim yuva kurmamız tahmini 30-35 arası olur.

sercanmer
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 01:48

Bence hiç evlenmeyin

Dervişoglu
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 03:00

2009 da düğün yaptım o zamanin dolar kuru 1.5 ortalama idi ve yaklaşık 40 bin tl ye mal olmuştu.
Düğün bizde aşırı harcama ve müsriflik ha niye sen okadar harcadın adetler malum birazda halkimizda var birazda gösteriş.
Varı olan yapıyor olmayan işte Allah kolaylık versin.

ali dostbey
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 03:45

Alıntı:
Bizim bir akraba kızına 100bin TL'lik altın istedi sadece bilezikler. Görende kızı prenses Diana sanir 

Tabi erkek tarafı kabul etmiş tahmini bu düğüne 200-300 bin para harcayacaklar. Millet kafayı yemiş.

Bunları gören diğer ailelerde beklentiye girip bu sekilde fazla fazla isteyip zorlaştırıyorlar.

Bu şartlarda bizim yuva kurmamız tahmini 30-35 arası olur.

Yabancı dilin ve bilginin önemi burada ortaya çıkıyor.
Eğer çakma/yerli Diana'lar zorluk çıkarıyorsa, sizlerde özgün/yabancı Diana'ları bakın.
Yabancı kızlarda bizim kızlardaki egonon, şımarıklığın, kibirin, kendini beğenmişliğin yüzdebiri bile yoktur.
Yabancı kızların büyük çoğunluğu alçakgönüllü, mütevazi, cana yakın ve değer bilendir.
Yabancı dil bilenler durmasın derim, bide bu yolla onlara hak dinimiz İslam'ı da ulaştırmış oluruz, tabi önce biz kendi dinimizi dosdoğru bir şekilde öğrenmek ve yaşamak zorundayız.

Burç

1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 03:50

Alıntı:

Satıyor sanki.

yadigar23
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 04:38

Alıntı:
Satıyor sanki.

zaten buna modern başlık parası deniyor

cengiz31
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 05:12

düğün gibi saçma masraf yolları yasaklansa bırakın evlenmemezliği boşanmalar bile azalır

çoğu boşanma, evlilik vakti yapılan boş masraflar yüzünden yaşanan borçlanmaların yarattığı stres ve buna bağlı gelişen geçimsizlikten kaynaklanıyor

berbat bir evlilik kültürümüz var ve kendi kendimizi yok etmemize sebep oluyor

ben düğün yapmadım direk dedim, eğer beraber yaşamak istiyorsan düğün falan isteme benden, o da kabul etti, 2018'den beri beraber yaşıyoruz, hatta tam çocuk yapmaya niyetlendik, corona çıktı diye erteledik, salgın bitsin diye bekliyoruz. hiç borcum falan yok, düğünle falan uğraşsam kim bilir ev araba alamazdım

sayfa 7
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET