Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15

Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkanı hayrettin güngör'den memnun musunuz
Evet memnunum 17.0%  17.0%  [9]
Hayır memnun değilim 71.7%  71.7%  [38]
Kararsızım/fikrim yok 11.3%  11.3%  [6]
Toplam Oy : 53

RENATOARİF

1 ay önce - Cmt 06 Mar 2021, 23:21

İnegöl ilçe belediyesi buna bir yanıyla güldü Kahramanmaraş metropol mu 😂😂😂 yallah ufo gören masum köylü ilçe belediyeleri daha fazla proje gerçekleştiriyor şuan

Ahmet YükselS
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 00:16

Ufo gören ilçe kim lo? İnegölle metropol olmanın ne ilgisi var? İnegöl metropol ilçe değil, Bursanın taşra ilçesi bir kere. Büyük ilçe ama bursa metropolüne dahil değil. Tıpkı bizim Elbistan gibi. Tekirdağ Çorlu gibi.
Metropol ilçe diye, büyükşehirlerin merkezindeki ilçelere denir.
OnikiŞubat, Dulkadiroğlu, Seyhan, Yüreğir gibi.
İntihan mısın arkadaş? Devamlı sıkıyorsun işkembeden..

RENATOARİF

1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 03:39

metropol diyince ne anliyorsunuz herşeyi olan şehir metropol şehirdir ankara gibi bursa gibi Ahmocugum ilçe belediyesi ni sana projeleri yönünden dedim gene yanlış anlamışsın 😂😂😂

RENATOARİF

1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 03:57

Birde marka şehirler var onlarda Gaziantep Malatya Eskişehir marka şehirler ama Antep metropol olma yolunda gidiyor tamam grubumuzun değerli üyeleri 😁😂😂 Kahramanmaraş ı bu seviyelere getirmek metropol şehir olmak için bu şehirler gibi çalışmak lazım İnegöl belediyesi gibi değil ahmocugum anladın mı

erhan344

1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 11:18

Türkiyede bir kent, 2 ve daha fazla yönetim birimine yani ilçeye bölünmüş ise, metropol kent olarak isimlendirilir. Nüfusu veya gelişmişlik düzeyi önemli değil.
Her metropol kent, İstanbul veya Ankara gibi çok büyük ve gelişmiş olmak zorunda değil.
K.Maraş kent merkezi de 2 ilçeden oluştuğu için metropol şehirdir.
Eksikler başka bir konu.

Bilen bilmeyen konuşuyor ve maalesef konuşurken de üslubunu bozup konuşuyor.

Dünki yazımın başlangıcını tekrar bırakıyorum buraya

Alıntı:
Bazen kişilerle olan fikir ayrılıklarınız yüzünden asıl ne söylenildiğini anlamak istemiyorsunuz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=8183084#8183084

Ahmet0678
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 13:38

Malatya'nın ve Eskişehir 'in neresi metropol Allah aşkına birisi bana söylesin. Her iki şehri de Kahramanmaraşımız hem nüfus, hem gelişmişlik ve iş sahası açısından katlar. Memleketimizin sadece biraz düzen ve tertibe ihtiyacı var.

yusufyuşa23
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 13:45

Metropolun kelime anlamına bakarsanız Türkiye'de bir kaç il haricinde metropol şehir olmadığını görürsünüz.

efy efy
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 14:02
Metropolün kelime anlamı nedir?

Bir ülkenin en gelişmiş, en eski ve en önemli şehri, ana kent. Bir ülkenin veya bir bölgenin çevresindeki yerleşim yerlerine ekonomik, kültür ve toplumsal yönlerden hakim olan ve genellikle ülkenin başka ülkelerle olan her türlü ilişkilerinin sağlandığı en önemli kenti.
Bu tanıma göre ülkedeki metropol şehirler: İstanbul Ankara İzmir Bursa Adana Antalya Gaziantep Kocaeli Konya

whitesea
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 14:19

Yusuf bey ben de onu anlatmaya çalışıyorum sabahtan beri. Ama bazıları yanlışta ısrar ediyor. Doğru sandığınız bir şey aslında öyle değilse bunu kabul etmek de bir erdemdir. Ayrıca Malatya ve Eskişehir'e kimse metropol demedi. 3 şehrin de birbirine göre artı ve eksileri var sadece.

erhan344

1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 17:31

Metropol demek için illa istanbul ankara İzmir olmak gerekmiyor. Kent Merkezi iki veya daha fazla ilçeye bölünen her kent metropoldür. İstanbul ankara İzmir le birlikte Bursa Kocaeli Adana Mersin Konya Kayseri Eskişehir, Gaziantep gibi kentler önceden de metropoldu, 2014 yılında 14 şehir daha Büyükşehir olunca onlarin çoğu metropol oldu. Yani Malatya da Maraş da Trabzon da Urfa da metropol statüsü kazanmıştır.
Ancak merkez ilçesi ikiye bölünmeyen büyükşehirlerden, Ordu, Muğla ve Mardin metropol sayılmaz. Çünkü merkezde tek ilçe var

Kimse, Türkiyedeki Metropol şehirlerin, istanbul Ankara, Newyork Paris ayarında metropol olduğunu iddia etmiyor.
Gelişmişlik ve nüfus farkı vardır.
Ancak yönetim şekli metropol statüsündedir. Çünkü merkezde iki ayrı ilçe yönetimi vardır. Bu, 2 ayrı kent demektir.
Bunu anlamayanlara şaşırıyorum doğrusu.
Sırf tartışmak için tartışıyorlar gibime geliyor.

sayfa 15
« önceki   123 ... 141516 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET