Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 211
mavi yeleli
2 ay önce - Prş 04 Şub 2021, 14:53

olabilir tabii. ben cok detayina hakim olarak yapmiyorum öneriyi.

tünel cikisi halledilir. biraz düz gidilir, simdiki projeye sadik kalirmiscasina, sonra kivrim verilir. o bence büyük sorun degil. tünelin önü acik nasilsa.


alperenfatih
2 ay önce - Prş 04 Şub 2021, 15:07

İşte sorun orda açık değil tepe var , tepeyi traşlayıp bi kavis vermeleri lazım

Ahmet YükselS
2 ay önce - Prş 04 Şub 2021, 17:28

İdeal olan çözüm yapılamıyorsa, yani tünel çıkışından direkt kuzeye doğru gidip Göksun Elbistan yolunun yaklaşık 3.kmsinde yolları birleştirip, sonra devamında yine kuzeye doğru devam edip bir tünelle kayseri yoluna bağlama önerisi (bunun haritası önceki sayfada var) olamıyorsa, en azından tünel çıkışının 500 metre ilerisine güney çevre yolu üstünde bir üçlü kavşak yapıp, bu kavşaktan biraz da kıvrılarak tekrar Elbistan yoluna (yem fabrikası civarı) bağlanacak şekilde bir ara yol yapılabilir. Bu ara yolun duble olması şart değil. Kaliteli bir tek gidiş geliş yol da olabilir. En azından, Elbistan Afşin tarafından transit gelecek kamyon ve otomobiller Göksun içine girmeden bu yoldan hızlıca tünele ulaşabilir.
Bu ara yolu yapmamanın şöyle bir zararı da olacak. Afşin Elbistan tarafından Maraş merkez ve Adana Antep tarafına gidecek tüm araçlar yine Göksunun içine girmek zorunda kalacak. Çünkü güney çevre yolu, Göksunun batı ve güneyinden geçiyor. Oysa Afşin Elbistan tarafından gelecek araçlar doğudan geliyor olacak ve şehre girecek. O zaman neye yaradı çevre yolu yaptık? Sadece Kayseri Maraş arası trafiği çevre yoluna almış olduk. Halbuki Afşin Elbistan yönünden Maraş Antep Adana yönüne de ciddi bir trafik var. Bunlar yine Göksunun şehir içine girecek. O yüzden, tünel çıkışı ile Elbistan yoluna bir ara bağlantı her halükarda şart.

Sanıyorum bu güney çevre yolu projesi hazırlanırken bu tür bir derin analiz yapılmamış.


ggrrbbzz
2 ay önce - Çrş 10 Şub 2021, 00:36


(+)
(+)


Vural Demir
2 ay önce - Çrş 10 Şub 2021, 19:09


(+)
neyzenapo
2 ay önce - Çrş 17 Şub 2021, 15:56

hava koşullarına göre yolun durumu hk. yorum yapabilicek olan var mı acaba? yarın kar lastiksiz ankaraya gitmem gerekiyor. Adana yolunu mu tercih etsem acaba?

Vural Demir
1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 13:15


(+)
Vural Demir
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 02:31
Vural Demir
1 ay önce - Çrş 10 Mar 2021, 00:10
Vural Demir
1 ay önce - Çrş 17 Mar 2021, 22:57


(+)

(+)


Göksun-Kayseri yolu ulaşıma kapandı
Kahramanmaraş/Göksun (SHA) – Kahramanmaraş’ın kuzey ilçelerinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Göksun-Kayseri yolu ulaşıma kapandı.
Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Akşam saatlerinde şiddetini artıran kar yağışı nedeniyle sürücüler yolda kaldı. Yolda kaşan araç sürücüleri çevredeki dinlenme tesislerine yönlendirilirken, karayolları ekipleri yolun tekrar ulaşıma açılabilmesi için temizlik çalışmalarını sürdürüyor.sayfa 211
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET