Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Cumali1999
11 ay önce - Sal 12 May 2020, 18:01

Alıntı:

Bir lokma ekmeğe muhtaç olan binlerce insan varken, poşet poşet ekmeği çöpe atan şuursuzlar yüzünden bizi helak etme Allah'ım.

Amin Bahadır abi

Nasıl bir vicdansızlık bu ?

Hiç olmazsa kediye köpeğe kuşa verilir, bu kadar ekmek...

bahadır 0302

11 ay önce - Sal 12 May 2020, 18:02

Durum vahim cumali kardeşim diyecek birşey bulamadım

Mehmet0660
11 ay önce - Sal 12 May 2020, 18:22

valla o kadar vicdan kalmamış ki bunu ilk sokağa çıkma yasağında gördüm poşet poşet ekmek götürenimi ararsın sonra yasak bitince
sonra poşet poşet atanları gördüm çükin
okadar çok kibir varki bayat ekmek yemiyorlar
mzellşkle büyükşehirlerde

Burç

11 ay önce - Sal 12 May 2020, 18:31

Tarihi geçen ve küflenmeye başlayan ekmeklerin yenmesi çok tehlikeli. Köpeklere falan veriyorlar, köpeğe bile verilmemesi lazım. Ekmeğin üstünde küf göründüğünde en son noktaya gelmiş oluyor. İçeriden başlıyor küflenmeye. Sakın küflü kısmı ayırıp da yemeyin. İsraf deyince nedense hep ekmek israfı geliyor akıllara. Oysa daha ne israflar var. En önemlisi de vakit israfıdır. Kahvelerde okey oynamak kadar, evlere günlerce hapsedilip boş boş televizyon seyretmek, cep telefonu ile oyun oynamak da israftır. Hayat israfıdır. Bunları minimumda tutmaya çalışmak, ekmekten daha büyük tasarruf olur.

yusuf kutay

6 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 21:09

O ekmeğe muhtaç olursunuz inşallah oraya attığınız aklınıza gelir ağlarsınız.

Mehmett Karaman
6 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 23:13

Off off, tamam belki yenecek türden değil fakat, hayvanlara verilmesi en doğru olan değil mi?

Cenk Gültekin
site denetçisi

4 ay önce - Pzr 13 Arl 2020, 22:17

Televizyonun sesi kapalı ama göz ucuyla denk geldim ve inanamadım. Bilmem kaç saniyede kaç tane gazoz kapağı açıyorlar, açtıkları gazozları direk çöpe atıyorlar..

Yazık günah yahu içim acıdı..
Yazıklar olsun böyle yarışmaya..

Ben bilmem eşim bilir programın adı..

Tuncer894
4 ay önce - Pzr 13 Arl 2020, 22:29

Abi sadece onla sınırlı değil ki bu televizyon programları, yemek programı adı altında yemek yapıyorlar 2 kaşık alıyorlar onların çoğu da hep çöpe gidiyordur.

enginist

1 ay önce - Cmt 06 Mar 2021, 22:40

BM raporuna göre dünyada en fazla gıda israf eden üçüncü ülkeyiz.

Bu gurur hepimizin!!!

yusufyuşa23
1 ay önce - Pzr 07 Mar 2021, 01:22

Alıntı:
BM raporuna göre dünyada en fazla gıda israf eden üçüncü ülkeyiz

Akan bir nehirden abdest alsanız bile suyu israf etmeyiniz diyen bir Peygamberin ümmeti olarak daha hasas davranmalıyız.

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET