Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali
« önceki   123 ... 363738

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 38
MUAMMER TÜRK
1 yıl önce - Pts 21 Ekm 2019, 21:19

silnsin

talha58
2 ay önce - Cmt 06 Şub 2021, 09:52

Şu anda Sivas'tayım. 2 gün önce Otogar'dan misafirimi almaya gittim. Otogar ön taraftan ışıklı, aydınlık falan ama arka tarafı baya düzensiz geldi bana. Orası neden öyle kalmış anlamadım. Birkaç yıl önceki haliyle duruyor. Yol karışık, çukurlar oluşmuş ve aydınlatma yok. Bahsettiğim yer oradaki halı sahayla Otogar arasında kalan alan. Bilmeyen bir kişi hangi yolun hangi yola bağlandığını farkedemeyebilir. Şimdi Sivas'a gelen bir yolcunun ilk karşılaşacağı manzara bu olmamalı diye düşünüyorum. Otogar arkasındaki o bahsettiğim alan düzenlenirse daha hoş olur.

M. Akif Ilbeyli

2 ay önce - Cmt 06 Şub 2021, 12:06

Alıntı:
Şu anda Sivas'tayım. 2 gün önce Otogar'dan misafirimi almaya gittim. Otogar ön taraftan ışıklı, aydınlık falan ama arka tarafı baya düzensiz geldi bana. Orası neden öyle kalmış anlamadım. Birkaç yıl önceki haliyle duruyor. Yol karışık, çukurlar oluşmuş ve aydınlatma yok. Bahsettiğim yer oradaki halı sahayla Otogar arasında kalan alan. Bilmeyen bir kişi hangi yolun hangi yola bağlandığını farkedemeyebilir. Şimdi Sivas'a gelen bir yolcunun ilk karşılaşacağı manzara bu olmamalı diye düşünüyorum. Otogar arkasındaki o bahsettiğim alan düzenlenirse daha hoş olur.

Recep Tayyip Erdogan bulvarindan buraya yeni bir yol acilacak, bu alan yol olacak, Kayseri Caddesi üzerinden Üst gecit ile karsi tarafa gececek böylece Toptancilar Halinin arka noktasina ulasacak, yillar önce bu yolu önermisdim, bir kac yil icinde gercek olur insallah.

Yolun devami katli bir kavsak ile Hilton Hotele ve AVM ve Adliye bölgesine kolay ulasmak, ileriki yillarda Tramvay yolu projesi icin de gerekli bir KORIDOR acmak.

Malesef; Basbaglar caddesinden gelip, TC Karayolari - Depo sahasindan gecerek YHT - Hatti üzerinden bir üst gecit önerim olmus tu yine yillar önce, fikir begeni kazandi yapmak icin Sami bey döneminde cok caba sarf edildi, TCK bir türlü yaklasmadi, böylece proje yatdi, zamana kaldi diyelim.

Gecmis yillardan 10 yil önce eklemis oldugum bir kac görseli ekleyim dedim.

(+)

Bu görsellerde Ugur Aydin kardesimizin el emegi göz nuru.

(+)

(+)

(+)

talha58
2 ay önce - Pts 08 Şub 2021, 21:26

Teşekkürler M. Akif bey. Oranın da bir an önce düzenlendiğini görürüz umarım.

M. Akif Ilbeyli

2 ay önce - Pts 08 Şub 2021, 21:51

Alıntı:
Teşekkürler M. Akif bey. Oranın da bir an önce düzenlendiğini görürüz umarım.

Bu kisimi, yani Üst geciti TCDD yapmali, cünkü SIVAS - Erzincan YHT Güzergahi burdan geciyor, Belediyemize bu konuda yardimci olacaklarini umuyorum, biraz daha bekleriz benim tahminim 2023 yilinda calisma baslar diyorum, daha erken olursa fazlasi ile mutlu oluruz.

Bu Cadde Recep Tayyip Erdogan Bulvarina benzer modern bir tasarim ve cagdas katli kavsaklar ile güzel bir hizmet vermis olur, Toptancilar Hali bu bölgeden kalkacak bence bu hususta Belediye hizli davranmali, Sehir icinde kaldi, bu bölge Sivas in en gözde bölgesi bence, evet Hizli Tren güzergahi bir tarafindan geciyor yapilasma olmaz ama ses duvarlari ile( Bu arada Beton olmayan sesduvarlari tercih edilmeli, sesi absorbe edecek materyal ve tasarim uygulanmali, illa Beton elemanlar kullanilacaksa bu elemanlar, kavcuk tarzi geri dönüsümden kazanilmis plastik levhalar ile giydirilmeli, böylece ses daha iyi absorbe edilir).

Toptancilar Hali ve Sanayi Sitesi burdan kalkmali, muazam bir yerlesim bölgesi olur, Hastane, AVM, Adliye, Hilton, Tren Gari, Oto Gar, Millet Bahcesi vs. vs. hepisi ayaklarinin altinda.

Örnek:

kürşad58
2 ay önce - Sal 09 Şub 2021, 21:38

M.Akif Bey görselleri paylaştığınız ve yorumladığınız varolan bir planmı yoksa temennimi tam anlayamadım..

M. Akif Ilbeyli

2 ay önce - Sal 09 Şub 2021, 23:34

Alıntı:
M.Akif Bey görselleri paylaştığınız ve yorumladığınız varolan bir planmı yoksa temennimi tam anlayamadım..

Üst gecit yapilacak.

Digerleri temenni.

eyup58
1 ay önce - Cmt 06 Mar 2021, 23:57

Elazığ'a yeni terminal projesi başlığını biraz inceledim..Bize yapılan proje ile bu projeyi kıyaslamak istiyorum..Elazığ ın projesi 8300metre kare kapalı 6000 metre kare üzerinde açık alana yapılacakmış..Bizim projenin toplam alanı 6500 metre kare(açık ve kapalı alan olarak)..Elazığ terminalinde 40 civarında bilet satış alanı bulunurken peron sayısı da 49 olacakmış..Bizim terminalde ise 24 bilet gişesi,32 tane de peron bulunuyor..Elazığ yeni terminalin iç görüntüleri de bizim terminale göre oldukça geniş gözüküyor...2 terminalin dışında yer alan yeşil alan miktarını kıyaslıyamıyorum çünkü bizim terminalde doğru düzgün ne ağaç ne de yeşil alan var..Buna karşılık Elazığ terminali projesinin animasyonynda oldukça yeşil alan ve ağaç gözüküyor....Açıkcası eski terminalde yer alan yeşillik ve ağaç miktarının da artık yeni terminalde yer almasını ümit ediyorum..Oysa ne hayaller kurarak yeni terminalle ilgili başlığı açıp inşaat resimlerini de sizlerle paylaşmıştım.Aradan geçen 7-8 yılda malesef yeşil alan olayı ve terminalle ilgili sorunlar giderilmiş değil..Umarım Terminalin ısınma sorunu ve yeşil alan sorunu gibi benzeri sorunlar bir an önce giderilerek Sivas halkına yaraşır bir hale getirilir..

sayfa 38
« önceki   123 ... 363738
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET