Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 602
erişim

1 yıl önce - Pts 27 Oca 2020, 08:52

Alıntı:
çatının ağırlık merkezi


7 yıldır konstrüksiyon işi yapan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ağırlık merkezinden ziyade bunun sebebi kullanılan borunun yetersiz et kalınlığından kaynaklıdır.Çünkü bu uzay çatılar yapı itibari ile icabında lastik gibi esneyebilen sistemlerdir. (ör:depremler) Bu yüzden birleşim yerlerinde kaynaktan ziyade civatalı bağlantı ile birleştirilir.

Görülüyor ki kırılan boruda bir deformasyon yok. Direk destek bayrağının bitiminden kırılmış.


AhmetDönmez26
1 yıl önce - Cum 31 Oca 2020, 04:13

Alıntı:
Geçmiş sayfalardaki resimlere bakarsak
İlk resimde altta üstte destekler verilmiş ortada desteksiz olan noktada çelik boru x eksenli bir darbeye veya yüke maruz kalmış çelik boru burkulma ile yırtılmış
Son resimde ise çatı son kat betonun üstüne kiriş montajı için perde betondan bağımsız kaide betonu atılmış oda x eksenli bir yük veya darbeye maruz kalmış

Sonuç çatı çelik konsruksiyonu krikolar veya vinç yardımı ile askıya alınıp hem kaide betonu hemde yırtılan borular değiştirilmesi gerekiyor. Tüm kiriş çelik konsrüksiyon incelenip destekleri eksik olan borular tespit edilip tamamlanması gerekir.

Tabii bu yazdığınız hususlar proje sağlıklı ise geçerli olan durumlar. Önce projenin tahkiki gerekli. Şayet alınan yüklerde ve hesaplarda sorun varsa düzeltilip, yeni duruma göre güçlendirme yapılması da gerekebilir. Buna rağmen onarım çalışması sonunda extrem yükler altında sistemin güvenli olduğu testlerle ispatlanmalı, videosu da halka gösterilerek yapıya olan güven geri kazanılmalıdır. Yoksa hiç kimse güvenmediği bir çatının altına girip te maç seyretmeye gelmez.


AhmetDönmez26
1 yıl önce - Cum 31 Oca 2020, 04:21

Toki raporunda olağanüstü hava koşullarından bahsedilmiş. Eskişehirde alt tarafı yağan 15-20cm kar yağdığında mı olağanüstü koşullar gerçekleşmiş. 2015 teki gibi 60cm kar yağsa ne olacak? İnsanın aklıyla dalga geçiyorlar.

BJK 5106
1 yıl önce - Çrş 05 Şub 2020, 01:58
Bilgilendirme


Alıntı:
Kamuoyunun Dikkatine

Bugün yapılan İl Spor Güvenlik Kurul Toplantısı’nda alınan karar gereğince, Eskişehir Yeni Stadyumu’nda maç oynanmasının herhangi bir sakınca teşkil etmediği tarafımıza bildirilmiş olup, camiamıza Cumartesi günü oynayacağımız Altınordu maçı ile birlikte stadımıza geri döneceğimizi bildiririz.


https://www.eskisehirspor.org.tr/haber/kamuoyunun ...tine/6252/


eses_65
1 yıl önce - Çrş 05 Şub 2020, 22:33

Bu çok iyi oldu. Altınordu'yla kritik maçı kendi stadımızda oynayacak olmak büyük avantaj.

uğur kovan

2 ay önce - Cmt 06 Şub 2021, 17:42

Eskişehir - Altay maçını izliyorum. Kasım ayında 5.yılı dolacak stadın. Maşallah koltukların rengi 4 senede kırmızıdan pembeye dönmüş. Koltukları yapan da utanmıyordur. Koltukları güneşten korumayan personel de

BJK 5106
1 ay önce - Cum 05 Mar 2021, 12:48
@its_turf_maintinancesayfa 602
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET