Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
alp37
4 yıl önce - Sal 24 Oca 2017, 17:53

Cemoli bey sizin dediğiniz köy ve kasabaları bilmem ama Yeşil hat takıp edilirse hatırı sayılır bir kısalma olur 160 - 170 km ye kadar düşer aynı şekilde kırmızı hat takıp edilirse Karabük ankara arası yaklaşık 45-50 km daha kısalır

Ayrıca Çubuktan Çankırı Korguna yapılacak kuzeydoğu-Güneybatı istikametindeki yolda Ankara Kastamonu arasını 45-50 km yakınlaştırır
Sağdaki kahverengi ile belirttim(+)


Cemoli D18
4 yıl önce - Çrş 25 Oca 2017, 14:26

Yeşil ile çizdiğiniz; Çerkeş ile Çubuk arasında baraj ve gölet gibi yerler vardır.
Direkt bu şekilde harita üzerinde kolay gibi görünsede sizin dediğiniz zor ve imkansız - kullanışlığı da yok.
Çerkeş - Orta üzerinden Yaylakent Elmalı hattından geçen eski Aydos yolunun takip ederek Çubuk ve Ankara'ya ulaşım sağlanabilir.


alp37
4 yıl önce - Çrş 25 Oca 2017, 20:53

O zaman Eskipazar ayrımı ndan direkt Kızılcahamama ve K.Kazandan Pursaklara yapılacak yol Karabük Ankara arasını 50 km kadar kısaltacaktır

Kırmızı hatlarla belirtilen yerler


Cemoli D18
4 yıl önce - Çrş 25 Oca 2017, 22:21

Kırmızı ile ilk bölge ışık dağı ve diğer yerlerden geçmektedir. Orta üzerinden geçecek olan yol daha verimli olacaktır.
Osb Ortada da kurulacak ve mal taşınacak buradan.


Cemoli D18
3 yıl önce - Pzr 04 Hzr 2017, 12:09

Bu yol için hiç bir bilgi yok.Cemoli D18
3 yıl önce - Sal 25 Tem 2017, 16:45

Aydos yolu gündeme gelmeli.
Mevcut kullanılan yolun Çubuk bölümü sıkıntılı ve sorunlu duruma geldi.
1 seneden beri bir çalışma var ama ortada hiç bir iş yok somut olarak.


Cemoli D18
3 yıl önce - Cmt 09 Eyl 2017, 17:21

Bu yolu adam etseler, genişletseler.
Fıstık gibi asfalt dökseler.
Muazzam güzel olur.
Hem bölgedeki köylülerin ulaşımı rahatlar, hem Orta ilçesi ve köylerine gidenler daha kısa mesafeli olan bu yolu tercih eder.
Duble yol istemiyoruz buraya. Adam gibi bu yolu bile iyileştirseler süper olur. Ne yazık ki bölge ilgisiz.

Bölge doğal ortamı ile güzellikler sunmakta. Güzel olan yerler var. Tek gidiş geliş yol ile Çubuk ve Ankara'ya en kestirme yol burası.


Mevcut Orta - Şabanözü - Çubuk arası 70 KM

Mevcutta olan fakat bozuk olduğundan dolayı kullanılamayan yol 57 KM.

Cemoli D18
8 ay önce - Prş 18 Hzr 2020, 23:38

18 Haziran 2020 tarihli fotolar;
(+)

(+)Alıntı


devrimci06
5 ay önce - Sal 08 Eyl 2020, 12:14

Alıntı:
Çubuk - Orta arası 54 KM (Bu yol üzerinde Orta ilçesine bağlı, Elmalık Köyü (eskiden kasabaydı) özlü köyü (eskiden kasabaydı), Gökçeören Köyü, Yaylakent kasabası, bulunmaktadır. Direkt olarak Orta ilçesine giden bir yol.)


Çubuk kuzeyin parlayan yıldızı değil, kuzeyde kör bir noktadır. Sebebi ise şu: Bir bağlantı yolu yok. O zaman Çerkeş'ten başlayarak Saçak-Salur-Orta-Yaylakent-Gökçeören-Özlü-Avcıova-Hacılar-Okçular-Çitköy-Tahtayazı-Çubuk/Tahtayazı Yolu-Kıymetoğlu Cad.-PTT Cad.-Şht.Musa Kaplan Sokak-Selimiye Sokak-Ankara Blv. yönüne doğru Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü bir otoyol yapmalıdır. Bu suretle, Batı Karadeniz illerine ve İstanbul'a doğrudan ulaşım sağlanabilecektir.devrimci06
1 hafta önce - Çrş 24 Şub 2021, 00:48

Aydos yolu dediğimiz yolun genişletilmesi, ki bu yolun güzergahı Orta ilçesinin Özlü ve Yaylakent köylerine kadar gider. Dolayısıyla bu yolun Çerkeş'ten başlayarak, Orta-Yaylakent-Özlü güzergahında Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Avcıova mahallesine kadar asfaltlanması gerekir. Ayrıca belirttiğim gibi "Aydos Yolu" olarak tabir edilen yolun yapılması hem zaman olarak, hem de maddi olarak ciddi bir tasarruf sağlar. Çünkü eski yolun zemini her zaman sağlamdır. Bu yol yapılırsa Çubuk, kuzeyde kör nokta olmaktan kurtulur, Karabük, Zonguldak, Sinop, Sakarya, Kocaeli, Bartın, İstanbul gibi illere ulaşımı daha da kolaylaştırır. Bunun için de Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmalar başlatılsın. Orta'da yaşayan birisi Çubuk üzerinden Ankara'ya daha rahat ulaşım sağlasın. Ankara'da yaşayan birisi Zonguldak, Karabük, Bartın gibi, Çankırı gibi illere seyahat edecekse Çubuk üzerinden AYDOS YOLU'nu kullanarak daha kısa sürede yolculuk yapsın. Mesele bu!

Alıntı:
Çerkeş - Orta üzerinden Yaylakent - Elmalı hattından geçen eski Aydos yolunu takip ederek Çubuk ve Ankara'ya ulaşım sağlanabilir.


Alıntı:
Çubuk - Orta arası 54 KM (Bu yol üzerinde Orta ilçesine bağlı, Elmalık Köyü (eskiden kasabaydı) özlü köyü (eskiden kasabaydı), Gökçeören Köyü, Yaylakent kasabası, bulunmaktadır. Direkt olarak Orta ilçesine giden bir yol.)
sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM