Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 517
yalnizyolcu
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 17:27

Alıntı:
Viyadükler konusunda ise, civarındaki tüneller dahil miydi bilmiyorum ama onlar için ayrı bir ihale yapıldı ondan eminim. Geriden gelmesinin ana sebeplerinden biride bu, sadece arazi şartları veya tünel kazıları değil yani. Hatta viyadükler yanlışım yoksa Türkiye'de daha önce uygulanmamış bir teknik ile yapıldılar, bu da biraz zaman aldı

Haklısınız viyadükler ayrı ihale edildi. V7-V9-V10-V15 viyadükleri için özel ihale yapıldı fakat bunun ihalesi YSE firması ve YDA-Söğütözü İnşaat’ın yaptığı kısımlardan çok daha önce ihalesi yapılmıştı. Yani diğer kesimlerdeki tünel ve diğer altyapı işleri başladığında viyadüklerin ilerleme oranı baya iyiydi ki şuan bu viyadüklerin hepsi tamamlandı diye biliyorum.

uğur5858
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 23:18

son yüksek hızlı trende gelmiş 5 gün önce son gelen trenle birlikte toplam 31 tane yüksek hızlı tren varmış türkiyede şu anda bu 31 tane haricinde de siparişleri verilen ankara sivas arası çalışacak turkuazlarında siparişleri verilmiş yapımları devam ediyormuş hayırlı olsun hepimize bu yeni yüksek hızlı trenimizde

birde bu kadar tren var tamam da yüksek hızlı tren olan illlerimizin sayısı az zaten bu 31 tane tren nerelerde depolanacak acaba bilgisi olan varmı hadi istanbulda ankarada normal depolamalar varda en fazla istanbulda 10 tane ankaradada 10 tane beklese geriye kalan 11 tane nerede depolacak bilgisi olan varmı sivas merkezde de depo açılacakmı öyle bir şeyler olacakmı yht deposu bilgisi olan varmı

Yavuz132
1 hafta önce - Cum 26 Şub 2021, 19:58
Sivas Yht Gar’a kadar elektrik hattı getirilmiş.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Novaplus
1 hafta önce - Cum 26 Şub 2021, 20:04

Fotograflar icin tesekkurler. Cok guzel olacak

burak5866
1 hafta önce - Cum 26 Şub 2021, 22:11

Yozgat Yht Garı
Divanlı Köyü
26.02.2021

(+)

(+)

(+)

Murat Dokbaş
6 gün önce - Cmt 27 Şub 2021, 15:32

Ankara sivas yht projesini yapan firma hangisi ?

uğur5858
6 gün önce - Cmt 27 Şub 2021, 21:53

Murat Dokbaş değişiyor firmalar 1 tane değil sivas ankara arasında sivas ile ankarada dahil 9 tane istasyon var sivas yıldızeli arasıydı arasıydı heralde sivas yıldızeli veya sivas akdağmağeni arasındaydı heralde o kısıma yapı merkezi firması bakıyor oralardan sonra yıldızeli veya akdağmadeni yapı merkezi sivasdan nereye kadar bakıyorsa yıldızeli veya ağdağmağdeninden sonra belirli kısma kadar mesela kırıkkaleye kadar başka bir firma kırıkkalale ankara arasında da başka bir firma çalışıyor 3 tane veya 2 tane firma çalışıyor yani

ama bence bu 3 firmanın veya 2 firmanın kaç tane firma çalışıyorsa sivas ankara arasında bu firmaların birbirinden habersiz çalıştıkları için ne zaman biteceğide belli değil net bir tarih veremiyorlar herkes sallıyor kafadan çalışanlar mesela normal bir demiryolu çalışanına sordum sivas garda 23 nisana yetiştirmeye çalıştıyoruz çünkü 23 nisanda açılacak hat tamamen açılmadan bir kısmı açılmış olarak sürüşler seferler başlamış olacak dedi bir tane çalışanda ben inanmıyorum çünkü daha yıldızelinin ağdağmadeninin yozgatın falan gar inşaatları bile tam bitmeden açamazlar o yüzden de açılmaz adamın dediğine inanmıyorum zaten oradan başka bir adama soruyorum 23 nisana yetişmez açılış belirli bir tarih veremiyoruz diye çünkü bildiğim kadarıyla diğer istasyonların daha inşaatları bitmeden açamazlar dediler o yüzden de açılmaz çünkü herkesin 9 istasyonunda bu 9 istasyon arasında yapı merkezide dahil başka 2 tane veya 3 tane firmada dahil kaç tane firma varsa bu 3 veya 4 firmanın ne yaptığından birbirinden bağımsız olarak çalıştıkları için firmalar haberleri yok mesela bir tane sivas garın ışıklandırmaları aydınlatmaları takılıp diğer garların haberi olmadan çalışmalar olduğu için o yüzden mesela yozgattaki adam yht çalışanına soruyor birine soruyor çalışana yht çalışanına sana diyorku şu tarihte başlar diğerine diyorsun soruyorsun şu tarihte başlar halbuki diğer tarafta diğer sivas garda ksikliklerin kaldığını bilmiyorlar o yüzden de hiç kimse buna devlet büyükleride cumhurbaşkanı olsun yardımcıları olsun veya partilerden kişiler milletvekilleri veya belediye başkanları veya meclisdeki üyelerde dahil ulaştırma bakanı ve yardımcıları dahil yht çalışanlarıda demir yolları yani tcdd müdürleride dahil bu saydıklarımın hepsi hiç kimse net tarih veremiyor o yüzden de ne zaman açılacağını bizde bilmiyoruz

Gerald
5 gün önce - Pzr 28 Şub 2021, 23:26

Bugün araç ile ankara sivas arasi geldim
Ankara ırmak arasi ray fln yoktu yht nin yolunu yapıyorlardi harfiyat kamyonları hat üstünde gidiyordu
Irmak kırıkkale arasi direk dikimi vardı kablo yoktu henüz
Yozgat sivas arasi bitmiş gibime geldi

respach26
3 gün önce - Sal 02 Mar 2021, 04:14

Konuyla alakalı değil kusura bakmayın ama sizlerle Almanyanın yüksek hızlı trenini paylaşmak istiyorum bazı arkadaşlar Almanya da yüksek hızlı trenler 300km/h ile gidiyor diyordu ve her yerde olarak anlaşılıyordu ama her yerde 300km/h ile gitmiyor birinci linkte gri olan çizgiler 160 km/h ama yazmamışlar

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:A ...p;usqp=CAU

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:A ...p;usqp=CAU

ismail özçelik
3 gün önce - Sal 02 Mar 2021, 08:30

160 km/s hızlı tren değil o yüzden yazmamışlar. Avrupa'da hızlı tren örnek alınacaksa bu Almanya olmaz zaten. Tamam bize göre güzel bir altyapıları var ama İspanya, Fransa varken Almanya biraz geri kalır.

Şimdi gelelim neden hız düşüyor. Bazı hatlar eskilerin yenilenmesi ile hızı artırılıyor. Mesela bizim Samsun-Sivas hattının yenilenirken maksimum hız 200 km/s ye göre yenilendiğini düşünün. Bu gibi hatları sizin paylaştığınız ilk haritada göstermemişler. Sağlıklı bir harita için wiki haritasına bakabilirsiniz. Orada 4 gruba ayrılmış.
1. 300 km/s lik hızlı tren hatları
2. 250 km/s lik hızlı tren hatları
3. 200-230 km/s hıza uygun yenilenmiş eski hatlar
4. 160 km/s konvensiyonel hatlar

Ayrıca şehir geçişlerinde hız hep yavaşlar. Örneğin Türkiye'de bu kadar detaylı harita çizilse hızlı tren Ankara, Konya, Eskişehir'e gelmeden biter. Çünkü şehre yaklaşırken hız düşer.

sayfa 517
ANA SAYFA -> ULAŞIM