Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 34
globalerol
1 hafta önce - Pzr 21 Şub 2021, 19:08

Hadımköy barsan yanında kamulaştırmalar hala başlamadı bu konuda herhangi birşeybilen var mı metrekaresi ne kadar olur?

Benim öğrendiğim kadarıyla onay aşamasındaymış mart ayı başında onaylanacağı ve kamulaştırma çalışmalarına başlanacağı söylendi


zizou61
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 22:23

Acaba Rönesans İnşaat'ın ihalesini aldığı Başakşehir-Nakkaş(8. Kesim) Otoyolu inşaatı ne zaman başlayacak?

HakaNNN58
1 hafta önce - Çrş 24 Şub 2021, 06:11

Başakşehir 4. Etap - Şehir Hastanesi arasında 3 tane elektrik hattı geçiyor, orasının işi uzun, onlar taşınır mı, yer altına mı alınır, belli değil. Ama Nakkaş - Deliklikaya Sanayi Sitesi arasında yol güzergahında 7-8 tane bina var orası nolacak bilen var mı?

Mehmet Kasım ASLAN
13 saat önce - 08:43 (bugün)
FİNANSMAN SORUNU ÖZEL YASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE AŞILABİLİR Mİ?


Kredi kefaleti:
Alıntı:


YASAL DÜZENLEME RÖNESANS ASMA KÖPRÜSÜ İÇİN

CHP Genel Başkan Yardımcı Ahmet Akın, TBMM’ye sunulan torba yasa teklifinin Kanal İstanbul ile yol bağlantısının sağlanacağı Kuzey Marmara Otoyolu kapsamındaki Nakkaş-Başakşehir kesimi ihalesine dış kredi sağlanması için hazırlandığını bildirdi. Akın, Rönesans Grubu tarafından alınan yapım ihalesine sağlanacak krediye ilk kez Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kefil olacağına dikkat çekti. CHP’li Ahmet Akın, “Esnafımız yeterli desteği alamadan batarken iktidar yanlısı şirket dış kredi bulsun diye Ulaştırma Bakanlığı’nın kefil olması için yasal düzenleme yapılıyor. İktidar ne esnafımızı ne vatandaşımızı kolluyor. Varsa yoksa yandaşa ayrımcılık yapılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

TEK PROJE İÇİN YASA

CHP’li Akın, 15 Mart 2020 tarihinden sonra ihalesi yapılan ancak sözleşmesi imzalanamayan yap-işlet-devlet (YİD) projeleriyle ilgili finansman sağlanmasına yönelik düzenlemenin yalnızca bir projeyi kapsadığına dikkat çekti. CHP’li Akın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve pek çok şehir hastanesinin yapım ihalesini alan Rönesans Holding için özel bir yasa değişikliği yapılmak istendiğini kaydetti.

Türkiye’nin en pahalı otoyol projesi olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun Nakkaş-Başakşehir kesiminin 30 Haziran 2020’de 8 milyar 293 milyon liraya bu şirkete ihale edildiğini anımsatan CHP’li Akın, şunları kaydetti:

“Nakkaş-Başakşehir arasındaki bölüm, inatla yapılmak istenen Kanal İstanbul ile yol bağlantısını da sağlayacak. Bu nedenle iktidar, Kanal İstanbul’a henüz tek bir çivi bile çakılmadan bağlantı yolu için özel yasa değişikliği yapmak istiyor.”


Kaynak: Birgün Gazetesi


HakaNNN58
5 saat önce - 16:22 (bugün)

Napalım yani? Yapılsın da nasıl olursa olsun. Burada solculuk yapmanın gereği yok.

vedatbey24
3 saat önce - 18:40 (bugün)


(+)
(+)
(+)


yunucpp
1 saat önce - 20:10 (bugün)

Hic onemi yok. Bu yol avrupa yakasinin en onemli projesidir..sayfa 34
« önceki   123 ... 323334
ANA SAYFA -> ULAŞIM