Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türk Medyası
« önceki   123 ... 192021

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 21
pavyon osman
9 ay önce - Cum 05 Hzr 2020, 12:05

Türkiye'de medyanın son hali

TV
iktidara yakın
a haber-tgrt-beyaz tv-akit tv-atv-trt 1-tvnet-24 tv-360 tv-trt haber-cnn türk-kanal d


iktidara yaklaşan
rehber tv-hüdapar
bengütürk tv-mhp
ulusal kanal-vatan partisi

muhalif olan
halk tv&krt tv-chp
tele1-hdp/tip/emep
tv5-saadet partisi
meltem tv&mesaj tv-btp

GAZETE
iktidara yakın
sabah-takvim-yeni akit-akşam-yeni şafak-türkiye-milat-hürriyet-posta-milliyet


iktidara yaklaşan
doğru haber-hüdapar
türkgün-mhp
aydınlık-vatan partisi


muhalif olan
cumhuriyet&yurt&sözcü-chp
karar-gelecek partisi
yeni asya-demokrat parti
milli gazete-saadet partisi
yeni mesaj-btp
evrensel&birgün&yeni yaşam-hdp/tip/emep


mehmet güngör bağ

4 ay önce - Sal 13 Ekm 2020, 09:17

Dünyaca ünlü foto muhabiri Hüseyin Kırcalı vefat etti.
Allah rahmet eylesinhttps://www.milliyet.com.tr/skorer/huseyin-kircal ...ik-6328467Yakup

3 ay önce - Prş 26 Ksm 2020, 10:20

Yillardir diyorum.

Türk medyasi hic bir sekilde gazetecilik yapamiyor..

Alıntı:

mehmet güngör bağ

2 ay önce - Cmt 12 Arl 2020, 12:36Burhan Ayeri vefat etti.
Türk basının ustalarından birini daha kaybettik
Allah rahmet eylesin

Yeniçağ'nın 2.sayfadaki köşesi ebediyen kapandı.

Alıntı:


Türk Basınının usta isimlerinden Yeniçağ gazetesi yazarı Burhan Ayeri hayatını kaybetti. Ayeri, geçirdiği kaza sonrası beli kırıldığı için 20 Kasım tarihinde yazılarına ara vermişti. Ayeri’nin cenazesine ilişkin bilgiler henüz netleşmedi.

Türk Basınının usta isimlerinden Yeniçağ Gazetesi yazarı Burhan Ayeri 74 yaşında hayatını kaybetti. Ayeri’nin Kasım ayında geçirdiği bir kaza sonucu beli kırılmıştı.

İZMİR’DE DÜNYAYA GELDİ

İzmir Damlacık’ta dünyaya gelen Ayeri, eğitim hayatına Vefa Lisesi’nin ardından
Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda devam etti.
Gazeteciliğe 1966’da başlayan Ayeri, Tercüman gazetesinde uzun süre haber müdürü olarak görev aldı. Türkiye’de televizyon eleştirmenliğini gazetelerde ilk başlatan isim olan Ayeri’nin meslek ödüllerinin sayısı yüzün üstündedir.

“YENİÇAĞ’DA ÇALIŞMAK ŞANSIM”

Ayeri hayatına ilişkin kaleme aldığı özgeçmişini, “Orhan Ayhan gibi ağabeye ve Ömer Üründül gibi bir kardeşe sahip olduğum için gerçekten şanslıyım.

Bir diğer şansım ise sonbaharımda YENİÇAĞ gibi "kadir bilir" bir ekiple çalışabilmektir” ifadeleriyle sonlandırmıştı.

Ayeri, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, 2019 Burhan Felek Basın Hizmetleri Ödülü, sürekli basın kartı sahibiydi.


**görsel ve haber metni Yenicağ gazetesi internet sitesinden alıntıdır.


Yakup

1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 12:15

Facebook, Avustralya'da geri adım attı!

Avustralya, sosyal medya platformu Facebook'un ülkedeki kullanıcıların haber paylaşma yasağını kaldırma kararı aldığını duyurdu.

Alıntı:


Maliye Bakanı Josh Frydenberg ve İletişim Bakanı Paul Fletcher imzalı ortak yazılı açıklamada, teknoloji devlerinin kullandığı içerikler için haber kaynaklarına ödeme yapmasına ilişkin yasal düzenlemede değişiklik yapılması konusunda Facebook ve Google ile anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Facebook'un hükümete gelecek günlerde Avustralya'da haber sayfalarını geri yüklemeyi planladığını bildirdiği kaydedilen açıklamada, "Bu değişiklikler, dijital platformlara ve medya şirketlerine, yasanın işleyiş şekli hakkında daha fazla netlik sağlayacak ve medya işletmelerinin adil şekilde ücretlendirilmesini sağlamak için çerçeveyi güçlendirecektir." ifadeleri kullanıldı.

Facebook ise anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, Avustralya hükümetinin bazı değişiklikleri yapmayı kabul etmesi ve endişelerin giderileceğini garanti etmesinden memnun olduklarını ifade etti.

Avustralya ülkedeki kullanıcıların haber paylaşımlarını engellediği gerekçesiyle, dün, Facebook'taki reklam kampanyalarını durdurduğunu açıklamıştı.

Avustralya hükümetinin mevcut mali bütçede dijital reklamcılığa yaklaşık 42 milyon dolar ayırdığı ve bunun yaklaşık dörtte birinin de Facebook'ta kullanıldığı belirtiliyor.

AVUSTRALYA'DA YASA TEKLİFİ HAZIRLANMIŞTI

Avustralya, Nisan 2020'de, teknoloji devlerinin kullandığı içerikler için haber kaynaklarına ödeme yapması amacıyla düzenlemeye gidileceğini duyurmuştu.

Avustralya Federal Hazinesi Başkanı Josh Frydenberg, ülkesinin, zorunluluk getiren bir yasa oluşturarak sosyal medya devlerinin orijinal haber içeriği için ödeme yapmak zorunda kalacağı dünyadaki ilk ülke olacağını söylemişti.

Bunun ardından Google yayınladığı içerikle ilgili şirketi yerel medya kuruluşlarına ödeme yapmaya zorlayan yasa teklifinin kabul edilmesi halinde Avustralya'daki ana arama motorunu kapatacağı, Facebook da haber paylaşımını engelleyeceği tehdidinde bulunmuştu.


Google, 15 Şubat'ta Avustralya'nın önde gelen medya şirketlerinden Seven West Media ile ürettiği haber içeriklerini ücret karşılığında kullanmak için anlaşma yapmıştı.

Facebook da 17 Şubat'ta, teknoloji devlerinin Avustralya medya şirketlerinin ürettiği haberler için ödeme yapmasını zorunlu kılan yasa tasarısı nedeniyle Avustralyalıların platformdaki haberleri paylaşmalarını engellediğini duyurmuştu.Avustralya Başbakanı Scott Morrison 18 Şubat'ta yaptığı açıklamada, Facebook'un Avustralyalıların haber paylaşmasını engellemesinin hükümetinin gözünü korkutmayacağını belirtmişti.

Avustralya'da en çok kullanılan Google'ın arama motoru, ülkede yüzde 95 pazar payına sahip.


Canberra Üniversitesinin 2020 Dijital Haber Raporuna göre, Avustralyalıların yüzde 39'u Facebook'u haber takibi için kullanıyor.


KAYNAK; HABERTÜRK,


Türkiye’de aynı şekilde yasa çıkarmalı..sayfa 21
« önceki   123 ... 192021
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET