Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
jasminn
3 hafta önce - Cum 12 Şub 2021, 18:44

çok güzel görsel olmuş ama, çevre yoluna dönüş gene ana baba günü. hani viyadüğe gerek yoktu? ah ah..

Efe Elaldı

2 hafta önce - Cmt 13 Şub 2021, 18:19

şuan hazırda kullanılan bölümler kapatıldı kazı,asfalt ve kaldırım çalışmaları yapılıyor.


(+)


Efe Elaldı

1 hafta önce - Pts 22 Şub 2021, 19:08

Polis merkezi önü yarın trafiğe kapatılıyor.Hat deplase çalışması yapılacakmış tünel için

mustafaguler
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 09:16

Yeni yapılan lup devreye alınmış durumda. Lupu iki şeritli ve şehir merkezine dönecekler için dönmeye yakın artı ek şerit şeklinde yapmışlar güzel olmuş.

Efe Elaldı

1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 11:17

Lup güzel olmuş geniş yapmışlar diğer bölümlerde çalışmalar hızla sürüyor.
(+)


Berktuğ
site denetçisi

1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 22:00

ACEMLER’DE YOĞUN MESAİ
Alıntı:
Bursa trafiğinin en önemli kilit noktalarından olan Acemler Kavşağı’nda trafik akışının daha da hızlanması için Hayran Caddesi ile Oulu Caddesi’ni tüp geçitle bağlama çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan BUSKİ marifetiyle bölge altyapısını da yeniden elden geçiriyor.Bursa’da kent içi trafiğin düğüm noktalarından olan Acemler’e nefes aldıracak birbirinden farklı projeleri devreye alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, kavşak kollarına ilave şerit düzenlemelerinin ardından bölgedeki yoğunluğu azaltacak tüp geçit çalışmasına da hız verdi. D-200 karayolunun yüklerini farklı bölgelere dağıtmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Hayran Caddesi ve D-200 karayolundan gelen araçların yoğunluk oluşturmadan kavşağı kullanabilmeleri amacıyla Emniyet Müdürlüğü binası önüne tüp geçit projelendirdi. Acemler Emniyet Müdürlüğü binası önündeki kavşak lupunda başlayan çalışma ile Hayran Caddesi’nden gelen araçlar, yapılacak tüp geçit ile Oulu Caddesi’ne bağlanacak. Araçlar yapılacak bağlantı yolları ile Zübeyde Hanım Caddesi’ne yönlendirilerek kavşak köprüsünü kullanabilecek. Altgeçit uzunluğu 200 metre olan projenin yeraltında kapalı olarak yapılacak kesimi ise 45 metre uzunluğunda olacak. Yüzde 7 iniş ve çıkış eğitimine sahip olacak alt geçit, iki aracın yan yana geçmesine imkan sağlayacak şekilde tasarlandı. Uygulama imar planlarında 30 metre genişliğinde öngörülen Hayran Caddesi’nde yol 2 gidiş-2 dönüş ve yolun her iki tarafında bisiklet yolu olacak şekilde tasarlandı.

Altyapı yenileniyor
Öte yandan Acemler’deki hummalı çalışmalara BUSKİ ekipleri de dâhil oldu. Proje kapsamında tüp geçit yapılacak bölgenin altyapı hattını yeniden düzenleyen BUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hatları için çalışmalara başladı. BUSKİ marifetiyle bölgede 300 metre içme suyu hattı, 300 metre kanalizasyon hattı, 150 metre de yağmursuyu hattı imalatı yapılarak bölgenin altyapısı yeniden şekillenecek. Çalışmaların kıza zamanda tamamlanması amacıyla tüm ekiplerin büyük bir özveriyle çalıştığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, D-200 karayolunun kavşak bölgesinde oluşan yoğunluğu bu proje ile rahatlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/acemlerde-yogun-mesai/haber/29776

Hayırlı uğurlu olsun, ciddi anlamda çalışmalar başladı.Efe Elaldı

1 hafta önce - Cum 26 Şub 2021, 13:30

Tünel için kazık çakma makinası getirilmiş işler hızlı ilerliyor

Efe Elaldı

6 gün önce - Cmt 27 Şub 2021, 17:52


(+)


Asfalt dökümü var şuan yan yol için kazık makinasıda karşıda işine devam ediyorsayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara