Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
talha58
1 ay önce - Çrş 13 Oca 2021, 22:47

Sivas'ta kar yağışı başlamış. Şehir kameralarından biraz takip ettim. Sokağa çıkma yasağı varken boş caddelerde kar yağışı seyretme imkanımız oldu.

talha58
1 ay önce - Pzr 31 Oca 2021, 13:34

Ben de Sivas'tayım şu anda ve bu gece kar yağışı baya etkiliydi. Çok da güzel oldu. İnşallah herkese hayırlı olsun. Sanırım şehirlerarası yollarda ulaşımda sıkıntılar meydana gelmiş. Umarım düzelir bir an önce.

talha58
3 hafta önce - Cmt 06 Şub 2021, 13:30

Bu başlığı aslında bir yandan da sohbet başlığı olarak da kullanabiliriz.

Otogar başlığında Otogar çevresi düzenlenmesi gerektiğini ifade ettim.

Ayrıca Merkez Camii inşaatına 5,3 milyon TL bağış yapan amca ve teyzemizin haberiyle ilgili olarak camiye bağış yapılma yöntemini bilen arkadaşlar var mı diye bir soru sorduk.

Bu arada Sivas Hizmet Vakfı web sitesinin yenilenmekte olduğunu gördüm. Gültepe Hastanesi'nin satışa çıkacağı söyleniyor, bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirler.

uğur5858
3 hafta önce - Çrş 10 Şub 2021, 23:53

yeni yapılan yapımıda 2021 sonlarına doğru net bir şekilde bitecek olan recep tayyip erdoğan bulvarının devamı nasıl olacak çok merak ediyorum herkes gibi çünkü burası için bir önceki dönemde sami aydın eski otobüslerin toplanma merkezi yani şimdiki yeni yapılan inşaatı devam eden bu yıl sonunda 2021 sonunda bitecek olan yeni itfaiye binasının oraya kadar normal bağdat caddesi gibi siteler gibi lüks daireler yapıldı ama onun ilerisine çevre yolundan sonraki alandan üniversite köprüsüne üniversite giriş kapısına kadar villalar olacağı söyleniyordu öylemi olacak sizce yoksa normal bağdat caddesi gibi lüks daireler olup altlarına yeni dükkanlarmı açılacak veya recep tayyip erdoğan bulvarının o kısmınıda çarşı gibi yapabilirler mesela dükkanların altına normal bağdat caddesi gibi mağazalar cafeler yemek yerleri levent börek veya tatlıcı gibi yerler açmalarına izin vermezler mesela onun yerine cafe illaki olur ama 1 veya 2 tane çok bilindik markalar oraya gelebilirler mesela onun haricinde oralarıda çarşı gibi görebiliriz mesela de facto lcw koton gibi mağazalarda açabilirler mesela orada da bir hareketlilik yoğunluk olabilir mesela zaten trafiğide kaldırır sivasın en geniş bulvarı orası 3 gidiş 3 geliş şeklinde o yüzden de öyle yapsalar çok daha iyi olur bence villalar yapmaları yerine bu konuyuda tartışmaya açıyorum sizce villalar bölgesi mi olsa daha iyi olur yoksa ticaret yönünden öyle bağdat caddesi gibi güler sucukları falan cafeler falan levent börek falan yerine oraya daha çok lcw de facto koton mavi colins flo gibi mağazalar gelsemi daha iyi olur sizce bununda cevabını bekliyorum sizden

M. Akif Ilbeyli

3 hafta önce - Prş 11 Şub 2021, 10:15

Recep Tayip Erdoğan bulvari bence 5 veya 6 katlı ön cephe uzunluğu 15 Metre olan ve dış cephesi mermer kaplamalı alt katları büyük galeri şeklinde dükkan olması cok güzel olur binaların catıları düz catı ve tüm binalar Balkon ve asansörlü olmalı, ana Caddenin batı kısmının arka tarafları Villa olur. Doğu kısmına iki sırra Villa tipi konut yapılmalı, bu kısmın arka kısmına, AKSU 5 etap projesi yapılmalı Bağdat caddesi ve Recep Tayyıp Erdoğan Bulvarı yeşil bir korıdora sahip olur Şehirin lokal kliması icin de harika bir uygulama olur, bu koridor aynı zamanda yaya be bisiklet yolları ile kızılırmak sahıl projesine bağlanmış olur. Tarihi eğri köprü ıle Tarihi kesik köprü yaya yolları ile bağlanmalı, bu köprüler güzel bir calışma ile gece işiklandırılmalı aynı zamanda yeni Bulvar üzerindeki köprü yeniden giydirilmeli Gramit taşlardan köprü başları yapılmalı köprü korkulukları ornamentli Demir işciliği ile yapılmalı, aynı zamanda köprü ayakları işiklandırılmalı, köprünün kuzey batısına ve güney dogusuna Irmağa ulaşan seyir terasları yapılmalı bu nokta da eski Ahşap yelkenli bir gemi Irmağa yerleştirilmeli, bu Gemi Balık ve Sıvas Köftesi Restoranı hizmet vermeli. Bu bölgeden Kızılırmak sahil proje bölgesine gecilmeli, tabii sahil projesinin detayları ve fonksıyonları cok farklı olacak tek Örnek; Kongre ve Kültür Sanat Merkezi ve Oteli, Universitelerimizin ve Sivil Toplum Örgütlerimizin Misafir evleri gibi bir cok muazam fonksiyonlar yer alacak, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı hem Butıkler, hem Galeriler hem nitelikli Doktor , Avukat, Malimüsavirlik gibi hızmetler bu bölgede hızmet vermeli Adliye, Yeni Defterdarlık ve Hastaneler bu noktaya cok yakın, bir de ileriki zaman da bu Bulvardan Tramvay gececek cok güzel olacak, her şey cok güzel olacak demiyorum yapılanlar cok güzel olacak Ancak yapanlar bunun hazını ve coşkusunu anlar biz hayallerimize yürümekten vaz gecmiyecegiz, bizim Ideallerimiz var Evvel Allah.

eyup58
3 hafta önce - Prş 11 Şub 2021, 23:45

R.T.Erdoğan Bulvarının yakınlarına son zamanlarda yapılan binalar daha çok 15 katlı binalar..Bu bölgenin yakınında Yenilşehir Konutları var..Burasının zemini malesef çok iyi değil.Bu tür yerlerde bence binaların kat yüksekliği fazla olmamalı diye düşünüyorum..Bu bölgeyi çok iyi biliyorum.Umarım buradaki binalar aynı tokiye yapılan yeni projeler gibi yatay zemine ve deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılır...Bu bölgeye 'Belediye Hizmet Binası'da yapılırsa bu bölgenin gelişimi daha da hızlanır ve bu bölgeye R.T.Erdoğan Bulvarı güzargahında yeni konut projeleri de yapılır diye ümit ediyorum..

talha58
2 hafta önce - Sal 16 Şub 2021, 00:59

* Dünya Doğa Koruma Birliği'nce (IUCN) yayımlanan nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin kırmızı listesindeki dağ keçileri Sivas'ın Ulaş ilçesinde bulunan ve 2 bin 262 metre yüksekliğindeki Tecer Dağı'nda görüntülenmiş. ( Kaynak : https://www.milliyet.com.tr/gundem/sivasta-gorunt ...ti-6430930 )

* Sivas’ın Ulaş ilçesine 59 kilometre uzaklıkta bulunan Yazıcık köy sakinlerinin destek vermesiyle birlikte, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Yazıcık Erozyon Kontrolü Proje Sahası kapsamında 15 yıl önce toprakla buluşturulan binlerce ağaç, geçen yılların ardından bozkırı ormana dönüştürdü.
( Kaynak : https://www.ensonhaber.com/yasam/sivasta-dikilen- ...orman-oldu )

Shu58
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 08:13

Rabbim beterinden muhafaza buyursun. Bu aralar Sivas'ımız beşik gibi sallanıyor.

(+)

sayfa 9
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET